Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Складишта за автомобили
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за засолниште за автомобили? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот и конструкцијата на автомобилски порти. Цената на летниковците по автомобил обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: ископување, транспортни трошоци и алатки обезбедени од еден од нашите 24.634 столари во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Засолништа за автомобили Дали сакате да Smelsster и да ги заштитите вашите возила без да ја добиете вашата гаража за слетување? Ако ви треба незаменлива отпорност и заштита од временски услови, метални засолниште за автомобил е одлична инвестиција. Ако сакате долгорочна заштита од сите временски влијанија, овие засолништа за автомобили се висококвалитетно решение кое ќе застане во временскиот тест. Што всушност е засолниште за автомобили? Засолништето за автомобили е делумно покриена структура која обично се состои од покрив на ткаенина или челик поддржан од челични позиции. Овие моќни и робусни структури се лесни за одржување и завршува секој надворешен простор. Засолништата за автомобили имаат различни стилови. Тие се меѓу приложените кои се дизајнирани да се поврзат со куќата, гаражата или друга зграда, а слободно стоејќи дека се дизајнирани да бидат инсталирани буквално каде и да, за секое место. За разлика од гаражата, тие не содржат засолништа за врата и генерално немаат ѕидови. Тие имаат само покрив отпор на времето и поддршка греди. Исклучок е само автомобил засолниште кое е прикачено на зградата. Во зависност од структурата, има минимум еден ѕид. Предности Шелтер за автомобил Поради нивната разновидност и има многу причини зошто сопственикот на куќи може да размисли за засолниште за автомобили. 1. Заштита на конзервација. Главната причина за сопствениците на куќата купува засолниште за автомобили, е заштита на возилата пред временската индустрија, вклучувајќи го и сонцето, дождот, мразот, крстарезот и снегот. Во прилог на обичните автомобили, засолништето за автомобили може да се користи за заштита на возила SUVs, камиони, бродови, трактори, па дури и станбени автомобили и каравани. Ако возилото е паркирано под засолништето за автомобилот, тоа обично не е мраз, бидејќи покривот на засолништето за автомобили служи како бариера што го спречува протекувањето на топлина директно во воздухот. Се апсорбира и се рефлектира назад кон возилото. 2. Нема други даноци на имот. Бидејќи засолништето за автомобили не се смета за фиксна зграда, повеќето општини не го препознаваат за даночен имот. Ова е затоа што металното засолниште за автомобилот не бара основа. Иако основата не е потребна, ние секогаш ја препорачуваме вашата структура за сидро. 3. Флексибилност. Една од главните придобивки од посебно засолниште за автомобили е флексибилност. Ако одлучите дека сакате да преместите автомобил засолниште од еден дел од имотот до друг, можете. Во зависност од големината на структурата, може да се премести рачно без демонтирање. 4. Разновидност. Иако нејзината примарна функција е заштита на возилата, засолништето за автомобили има многу универзална структура, може да послужи за различни функции и има исклучително широка употреба. На пример, тоа може да послужи како место во кое сенките можат да се скријат и да се релаксираат толку луѓе, како и домашни миленици. Така може да ви служи како импровизирана тераса. И можеби нема да има корист само за автомобили и луѓе, но можете да скриете различни каси со зеленчук или со алатки, и со тоа да ги заштитите сите нешта од негативно. Во зависност од структурата на засолништата, исто така, може да се користи за детски курсеви и јавни површини. Можете да ги поддржите масите, столици и да креирате простор за социјални состаноци на возрасни и деца. На пример, овие структури, исто така, може да се користат како автобуска станица или импровизирана чекална. Постојат многу можности како овие структури на засолништа. Во оваа област, празнините се навистина фантазии. Ајде да видиме некои од овие употреби подетално 1. Тераса. Поврзан автомобил засолниште е одличен капак за тераса, каде што можете да уживате во вашето семејство и гостите да се занесе прилично поминато време надвор, бидејќи тие ќе заштедат штетни УВ зраци. Како и засолништето, засолништето за автомобили ќе го заштити вашето семејство и гости од дожд, снег, град и други елементи. 2. Надворешна работилница. Без разлика дали работите на реновирање на куќата или поправете го автомобилот, засолништето за автомобили нуди засенчена работна сила за вашите отворени проекти заштитени од времето. Засолништата за автомобили се доволно големи за да одговараат на сè што ви треба за извршување на вашата работа: кутии со алатки, алатки за напојување, работни маси, пили и многу повеќе. Под засолништето за автомобили остануваш сува и заштитена од сонцето. 3. Како простор за пикник. Автомобил засолниште е одличен покрив простор за пикник. Може да се зацврсти на бетонска плоча во вашата градина, јавен парк или во училиште за да ги заштити луѓето додека јадат или за време на паузите. 4. Покријте за опрема за детско игралиште. Дури и најдобрите училишни игралишта може да бидат премногу сончеви во одредени дневни часа. Металното засолниште на автомобилот може да се користи за покривање на целото игралиште или одреден дел од неговата опрема која треба да биде заштитена од Сонцето. 5. Како надворешен простор за состаноци. Дали вашиот канцелариски простор е ограничен? Засолништето за автомобили може да биде вклучено на бетонска плоча или на паркингот за дополнителни надворешни конференциски објекти. Ако овој простор не се користи за состаноци, исто така може да се користи како простор за вработените или корпоративните состаноци и прослави. Понатаму, можно е да го користите за да се организираат приеми, кориснички конференции и други настани на самото место за вашите клиенти. 6. Како чекална. Од автобуските постојки по таксистите, засолништето за автомобили може да се користи како простор за луѓе кои чекаат за возење. Без разлика дали во училиштата, во паркови, на аеродроми или градски тротоари, градовите и селата исто така можат да користат засолништа за автомобили како засолништа за автобуси. Така, луѓето кои чекаат за автобуси, такси или заеднички услуги за јавањето може да бидат заштитени од živlas. 7. За одржување на технички возила. Администраторите на јавни згради, терени за голф, училишта и станбени куќи имаат потреба од место за складирање на возила за одржување. Засолништето за автомобили е идеално место за заштита на возилата како што се трактори, косилки, приколки и снежни плугови пред времето. Авто-засолништа нудат лесен пристап до сите потребни опрема. Што се направени Челични засолништа Excel со долг живот и практично не се бара. Највисок квалитет на челик се користи за нивно производство, кој ќе се спротивстави на најтешките временски услови. За овие засолништа е загарантиран животот до десет години. Алуминиумските засолништа имаат многу слични својства од челик. Тие ексел со одржување на светлина и едноставно собрание. Дрвени засолништа најчесто се направени од масив за да ги издржат најтешките услови. Тие се прилично погодни за село, откажување или дрвена, но нема проблем да се изгради такво засолниште на кое било место во светот. Тоа е сосема едно за тоа што засолниште ќе одлучите, сите видови имате можност да ве уверите од најновите и најквалитетни материјали и во стилски верзии за да ги задоволите целта што ја купувате и да изградите засолниште. Важно е да се задржи добро и долго време, беше безбеден и заштитен, вашиот автомобил и вашиот имот што ќе го одложите.