Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Складишта и Магацини
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.486 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на магацини, складишта? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни професионалци за продажба и изнајмување на магацински простор. Цената за изнајмување простор за складирање обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: административни такси и услуги за недвижен имот обезбедени од еден од нашите 6.914 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Постојани работи во залиха Колку места ви се потребни за старателство над студиите од студиите? Веројатно ќе биде големината на градината барака или мал кобил (приближно 5m2 соодветно 12m3). Ако треба да зачувате предмети и мебел од студиото или 2-соба стан, тогаш ви треба еден контејнер (приближно 14m2 соодветно. За волумен од 33 м3), за како просечна барака. Таквиот контејнер е доволно пространа за да одговара на средниот мебел, софи, гардероби, кујнски апарати, душеци и кутии. Еден контејнер има капацитет за 35 стандардни кутии. Обично овој тип на промена се изведува со користење на една транзитна испорака. За 3-соба стан, најверојатно ќе ви требаат 2 контејнери (приближно 28m2 соодветно. За волумен од 66 м3), но тоа зависи од тоа колку мебел ќе се движите од станот и треба да заштедите. Тој ги зема повеќето локации. Ако ја напуштите семејната куќа и сакавте да ги зачувате сите семејни работи, вклучувајќи мебел, најверојатно ќе ви требаат 3-4 контејнери. Надворешните големини се само приближни за да ви дадат некои референци. Ако сакате да бидете сигурни колку простор за складирање во магацинот ќе ви треба, побарајте бесплатна видео инспекција. Потребен ви е само паметен телефон или таблет со камерата и ќе се грижиме за останатите! Што ја вклучува услугата за складирање на предметот во залиха? Во Wilio веруваме дека секој треба да се движи без стрес, без разлика дали сте закупец или компанија. Во случај на поголеми потези / тома за притвор, ние обезбедуваме видео-инспекција. Ова ќе ја специфицира потребата за простор за складирање и цитат. Потоа тимот за перење доаѓа кај вас кој ги собира и ги преместува вашите предмети во безбеден, климатизиран магацин. Вашите работи ќе бидат зачувани во чисти и безбедни дрвени кутии или картонски кутии или поединечно спакувани со соодветно заштитно пакување. Тимот за складирање ќе осигури дека вашите предмети се внимателно зачувани. Простори за складирање обично се опремени со системи за следење на камерата. Оваа мерка е вашата тема која постојано се следи и имате соба. Движење експерти потоа може да ја испорача вашата опрема, мебел или други објекти на вашата следна адреса на барање. Забелешка: Кога резервацијата на вашето складирање на услуги во залиха ќе побарате услуги од услугите на проценетата вредност на субјектите што сакате да ги зачувате. Ова е поврзано со осигурување. Кој може да ја искористи услугата за складирање во складот? На Wilio ќе најдете краткорочни и долгорочни услуги за складирање кои им помагаат на луѓето во сите сфери на животот. Имајте на ум дека обвиненијата се наплаќаат неделно или месечно, во зависност од големината. Ова значи дека, на пример, ги земате работите од магацинот во среда или по почетокот на новиот месец, ќе ви биде наплатено цела недела или месец. Услуга за старателство може да се користи и од страна на домаќинствата и комерцијалните клиенти, на пример: - сопствениците на куќи кои планираат да ја преселат или извршат реконструкцијата на вашето домаќинство. - станарите кои мора да го испразнат своето место пред крајот на услугата за изнајмување. - Студентите кои имаат потреба од складирање на работи во текот на летото пред започнувањето на следниот семестар. - Луѓето во потрага по кариера во друг град или често патуваат во странство. - Компании кои ја преместуваат канцеларијата и имаат потреба од нивната вредна опрема складирана некаде на безбедно место. Осигурајте се дека вашата удобност благодарение на овие дополнителни услуги за движење и заштеда: - Преземање на домаќинството. Ако ви треба помош за вашето преземање, но досега вашиот нов дом не сака да ги поплави кутиите, ги комбинира нашите услуги за преземање и привремен притвор. Експертите за преземање пристигнуваат со испорака ќе ви помогнат со вчитување, движење и истоварување на нешто од мебелот и апаратот за стакло, тешки музички инструменти и кревки уметнички дела. Потоа тие можат да ги преземат сите што не треба да ги правите во безбеден магацин и да ве преферираат во преферираниот ден. - Услуги за пакување. Обезбедете со квалификувани специјалисти за пакување за да ги задржите вашите работи безбедно преку растојанието од вашиот недвижен имот до магацинскиот простор или вашиот нов дом. Екипажот ќе ги обезбеди сите потребни материјали, почнувајќи од меур фолија и лента до кутијата со различни големини и мебел за заштита од мебел, во зависност од тоа што мора да се движите. - Завршно чистење при прекинување на договорот за изнајмување. Ако сакате да ја вратите вашата резервна копија, но не сте пронајделе ново место кое ќе ви биде нов дом, планирајте ја нашата услуга за прекинување на услугите заедно со нашиот притвор на субјектите. Бидејќи пред крајот на киријата и конечното чистење треба да ги отстраните вашите предмети од станот, можете да се занимавате со тим за симнување што се движи сè што го имате до најблискиот магацин што го изнајмувате толку долго време ви треба. Откако ќе ги спакувате работите, неколку комплетно опремени средства за чистење ќе пристигнат на вашата адреса и ќе ги исчистат просторите според стандардите за да се вратат кауција за изнајмување што е можно поскоро. - инсталација и расклопување на мебел. Работата за реконструкција може да биде непријатна, особено ако има мебел. Без разлика дали треба да поставите мебел во магацинот или преклопете мебел во Демонта, ќе ги најдете сите потребни услуги за Wilio. Ако сте спасиле мебел во демонстрации и сте подготвени да го решите во вашиот нов недвижен имот, експертите Wilio ќе ги донесат сите потребни алатки за да го изградат вашиот мебел во место. Најчесто поставувани прашања П: Дали моите нешта се осигурани за време на притвор во залиха? Одговор: Да, складишните магацини имаат стандардно осигурување кое ги опфаќа чување статии против оган, кражба и друго уништување. Алтернативно, можете сами да ги осигурате работите ако одлучите. П: Како можам да бидам сигурен дека моето складиште нема да биде изложен на ризик? Одговор: Кога ги зачувувате работите во складот, вашето складиште ќе обезбеди бројни безбедносни печат. Овој број ќе биде наведен во вашата сметка и складиштето ќе се проверува редовно. П: Може ли да додадам повеќе предмети на оние кои веќе се во залиха? Одговор: Да, едноставно собирајте предмети и преговарајте за нивниот старател на провајдерот во Wilio. Ако дополнителни субјекти ќе бараат дополнителен простор за складирање, тоа ќе ја зголеми вашата цена за притвор. П: Можете ли да располагате со предмети што не ги сакам? Одговор: Да го пронајдете услугата Wilio / отстранување на услугите. П: Каков вид на предмети можам да заштедам во складиште за складирање? Одговор: Магацините за складирање на нештата се погодни за речиси секој вид домашни или комерцијални објекти. Сепак, тие не прифаќаат опасни или брзо спојување на супстанции и материјали од било кој вид, вклучувајќи растенија, храна, детергенти, бои, азбестни, лекови, согорувања итн. Прашање: Колку вреди со дијаметар на старателство на нештата во залиха? Одговор: Цената во голема мера ќе зависи од големината на вашите предмети, како и од времето што сакате да го задржите. Во просек, цената се движи од 2eur / m3 од областа за складирање. П: Која е температурата на уредот за складирање? Одговор: Магацини се одржуваат на 15-20 степени 365 дена во годината и секој контејнер запрува дека вашата стока е заштитена од влага и габи. П: Каде секаде е достапно? Одговор: Wilio услугата е достапна во текот на Словачка и неколку други земји.