Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Системи за Безбедност и Домашен Аларм
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.618 регистрирани професионалци
93.437 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба безбедносна служба и домашни аларми? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за проверка на локацијата, инсталација на електронски безбедносни системи, поставување на системот, обука на корисници, апликација за систем за далечинско управување. Цената на системот за видео надзор за куќа обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: гаранција и пост-гарантен сервис, нон-стоп сервисна линија обезбедена од еден од нашите 22.019 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииОна што треба да го знам
Зошто да изберете Wiliio за вашата инсталација на CCTV? За Wilio експерти, можете да најдете различни безбедносни решенија, од внатрешен мониторинг преку камерата на голем број на надворешни кабловски и безжични IP / HD CCTV камери системи. Што и да сакате да ја зголемите заштитата на вашиот имот во средината на растот на вандализмот и кражбата на пророзување, или сакате да внимавате за ранлив роднина или вашето дете во затворен простор, постојат богати можности за вас. На Wilio ќе најдете целосно опремени монтери на целата CCTV камери системи со опрема, квалификации, искуство и осигурување. Wilio професионалци секогаш се опремени со соодветни работни алатки. Не ризикувајте ја вашата CCTV камера себе, и се закануваат на безбедноста на вашиот имот! Наместо тоа, ја покани работата на професионалец кој знае што прави и има искуство за да ја заврши задачата со висок стандард. Wilio овозможува лесно наоѓање експерт од вашата околина. Можете да го најдете вистинскиот за да го инсталирате CCTV во Wilio едноставно со создавање на кратка побарувачка или веќе на веб-страницата Wilio или преку мобилната апликација Wilio (преземете во App Store и Google Play). Можете исто така да ја користите опцијата за разговор или едноставно да ни се јавите! Агентот за поддршка на корисниците ќе ви помогне со барањето. Целосна услуга и широк спектар на решенија за безбедност на недвижнини. Избегнувајте некој неовластен пристап до вашиот имот и подобрување на нејзината безбедност користејќи професионални CCCTV инсталација услуги од експерти на Wilio! Без оглед на тоа дали ви е потребна една надворешна HD CCTV камера или неколку безжични камери инсталирани на клучните области во внатрешноста, можеме да ви помогнеме. Тоа не е дома не значи дека не можете да ги следите вашите деца или домашни миленици, или да внимавате за вашиот имот кога патувате. Безбедносните камери ви дозволуваат да го следите она што се случува во вашиот дом, во реално време кога сте далеку. Значи, можете да бидете сигурни дека ќе бидете во можност да го намалите ризикот од вандализам, испитувања на кражба или друг вид нечесна игра и асоцирано однесување. Можеме ли да доставиме широк спектар на решенија за безбедност на средствата, па зошто ја гледате следната листа? Wire и безжични CCTV системи: Како што рековме, можете да изберете од инсталирање кабелски или безжични CCTV камери за потребите за безбедност на вашата куќа. Разликата помеѓу двата вида на опрема е очигледна, но прегледувајте неколку разлики подетално. Системи за WIRE CCTV: Системите за следење на жица CCTV се многу популарни и се потпираат на континуирана врска со камерата од камерата до уредот за следење. Тие се познати по својата сигурност, бидејќи сите врски помеѓу рутерот, опремата за снимање, камерата и мониторот најверојатно нема да страдаат од било какви нарушувања и нарушувања на сигналот. Сепак, инсталацијата на кабелски камери има мал недостаток. Неовластеното лице може да биде способно да најде кабли, продолжување и конектори и да ги оштети. Затоа, безбедноста на вашиот имот може да страдаат ако жици не се правилно покриени или обезбедени на начин што е тешко да се постигне. Безжични CCTV системи: Безжични уреди користат интернет-енергија за пренос на слики назад кон уредот за следење, но без кабелска врска. Ова е често удобен начин за обезбедување на домашен недвижен имот кога не е нивниот сопственик, бидејќи системот може да биде поврзан со апликацијата и на тој начин може да го следи вашиот дом на патот преку вашиот мобилен уред. Безжичните камери се идеални за станарите и привремените остатоци, бидејќи тие лесно можат да деинсталираат и да се преселат на друго место. Очигледен недостаток на системите за безжично следење е дека тие се чувствителни на сигнал / интернет напуштање, што може да ја наруши заштитата на вашиот имот. Затоа, од суштинско значење е да имате квалитетна интернет конекција. Најчесто поставувани прашања Морам да направам промени во мојот Wilio. Како да правам? Само се претплатите на вашата сметка на Wilio и кликнете на моите проекти. Кликнете на проектот што сакате да го уредите и одберете Уреди Проект во менито Опции. Тоа е сè што треба да направите. Можете исто така да ни се јавите за да разговарате со еден од нашите пријателски претставници на клиентите кои можат да се направат за вас. Може ли CCTV водоводџија да дојде во текот на викендот? Ова зависи од неговата достапност. Вие го погодувате специфичниот термин и време за инсталација директно со давателот на услуги. Сепак, повеќето се обидуваат да бидат толку флексибилни и да обезбедат услуги 7 дена во неделата, вклучувајќи државни празници. Дали ги доставувате CCTV камерите? Wilio е само платформа која посредува во контакт со давателот на услуги. Можете да организирате директно со него ако исто така снабдувате камери или само нивна инсталација. Внесете ги вашите барања директно во Wilio побарувачката. Колку долго трае инсталацијата на CCTV камерите? Тоа ќе зависи од бројот и видот на CCTV камери што треба да ги инсталирате. Во дијаметар, техничарот може да инсталира, на пример, безжична камера за околу 1 час.