Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Сигурносни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба сервис за безбедносна врата? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање на врати, производство на врати, монтирање на врати, отстранување на стари врати. Цената на сигурносните врати обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: сервис на врата, услуга без престан, подобри материјали обезбедени од еден од нашите 18.077 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како го избирате вистинскиот тип на сигурносна врата? Според вашите барања, мора да изберете да изберете помеѓу челичната врата со мрежа, структура на алуминиум или алуминиумска мрежа. Високото ниво на криминал дефинитивно ќе бара безбедносна врата што е засилена со челик. При изборот на безбедносни врати, бидете внимателни со соодветно избраниот материјал. Можете да изберете од комбинации од челик, алуминиум, ковано железо и дрво-челик. Што треба да се направи пред да се инсталираат безбедносни врати: 1. Точни димензии: Сите куќи се дизајнирани според уникатни спецификации и безбедносни врати треба да се прилагодат за да ги исполнат сите барања. Тие треба да бидат способни да работат истовремено со материјалот на вратата и да се вклопат во нив без видливи било какви песни по инсталацијата. 2. Дизајниран по стандарди: Пред купување на производот, треба да потврдите дека вратата е во согласност со безбедносните стандарди. Овој стандард дефинира тестови како што е тест за нож, тест за влијание, тест за транспарентност и други тестови кои ја имаат вашата нова врата за прободување. 3. Надворешна рамка: мора да ставите посебен акцент на нивната рамка при инсталирање на безбедносната врата. Обично е направено од алуминиум или челик. И двете материјали се сметаат за отпорни. Алуминиумските рамки се префериран избор за лесна, но цврста приврзаност и за простор кој е склон кон корозија, на пример во куќите во близина на брегот. 4. Дизајн: голем број на модели, мрежи, алуминиумски листови може да бидат дел од вашиот избор. Нерѓосувачки челик мрежа е вистинскиот избор за луѓе кои сакаат безбедност, но тие не сакаат да направат компромиси во Outlook. 5. Брави: Во однос на замокот, треба да одите на најдоброто во вашата категорија. Секогаш отстранувајте ги цилиндричните брави за заклучување со пет или повеќе пина на кои добавувачот обезбедува гаранција од 20 или повеќе години. Безбедносна врата инсталација Секогаш треба да се даде приоритет на инсталацијата на безбедносната врата од компанијата која не е само позната, туку исто така има богато искуство во инсталирањето и одржувањето на вашата избрана безбедносна врата што ќе ја инсталира. Тие треба да бидат способни да одредат кој тип на челик ќе треба да биде потребен и кој дизајн ќе биде најдобар за вашиот тип на имот. Тие, исто така, треба да бидат способни да одговорат на прашања како што се или вратата губи сјај или каков вид на одржување ќе биде потребно итн. Безбедносните врати треба да ги сфатат погодни за отстранување и чистење на прозорците и исто така треба да имаат иста брава како оној што го имате на прозорците. Тие исто така треба да имаат систем кој ќе ви помогне во случај на оган да ја отвори вратата полесно. Бидете безбедни и во исто време не се врши прекрасни погледи на сите кои градат куќа со огромни прозорци и спектакуларни погледи. Износот што го трошите за безбедносната врата ќе биде само мал дел од парите што ги потрошивте на имотот и опремата, па бидете сигурни дека ќе ја добиете најдобрата безбедносна врата за вашата куќа. БЕЗБЕДНА ВРАТА КЛАСИ - Како да изберете точна класа? Безбедносните врати можат да бидат влезната врата за дома, канцеларии и деловни операции кои се дизајнирани да гарантираат висок степен на безбедност од обиди за кражба. Затоа, структурните елементи на куќата кои се дел од таканаречената "пасивна одбрана". Тие се создадени за да се избегне пенетрација, неовластен пристап од секаков вид и надворешни напади на несаканите посети. За полесно да се разбере што се нивните нивоа на отпорност на провалнички. Безбедносните врати се поделени на шест "часови за безбедност" и се направени од различни структурни материјали во зависност од степенот на заштита. Во овој блог пост ќе ги најдете сите информации што ви се потребни за да ја изберете вистинската безбедносна врата за вашиот дом или имот. Изберете соодветна безбедносна врата Инсталирањето на безбедносните врати или попрецизни врати од провална кражба, бидејќи влезот во вашата куќа е веќе одлична одбрана против надворешниот напад на криминалците и крадците. Сепак, така што вратата навистина може да ве заштити, тие мора да бидат избрани според различни критериуми и исто така е потребно да се знае кои опции можат да бидат избрани за сите безбедносни врати на пазарот за да го изберат најсоодветните за себе. Безбедносна врата инсталација Точната инсталација на безбедносната врата е од суштинско значење бидејќи обезбедува најдобро ниво на безбедност. Поправање на рамката до ѕидот Поправањето на рамката на ѕидот е од суштинско значење за да се обезбеди максимална отпорност на врата против обиди за упад. Во пракса, вратата и ѕидот мора да бидат единствен монолитен блок кој не може да биде уништен од системи кои најчесто се користат од провалници; За таа цел, челичните прстиња се заварени на работ на рамката која продира во ѕидот 10-15 см и се прикачени на брзо печат цемент. Зацврстување на ѕидот На пример, ако ѕидот од тули е кревка, може да биде перфорирано во зглобовите како тула, може да биде внатрешно засилен со користење на прибл. Врати; Неопходно е да се отстрани дел од гипс за да се примени заварената мрежа, а потоа повторно да се повлече. Алтернативно, производите за зајакнување кои се применуваат со инјектирање може да се користат за зајакнување на тули или камен ѕидарски; Овие се произведени од цемент композиции и го зајакнуваат ѕидот без потреба од отстранување на гипс. Ако купувате вградена куќа, добра идеја е да побарате компанија за градење на ѕидни засилување во близина на дупки и влезни врати. За правилна инсталација на безбедносната врата, контактирајте го производителот или експертите за да ги инсталирате кои често прават листи на компании-членки достапни на нивната веб-страница. Безбедносни часови за безбедносни врати Со цел да се разбере кој степен на безбедност може да ја понуди безбедносната врата, овие врати обично се карактеризираат со знак што го потврдува нивниот квалитет против провална кражба, според некои тестови извршени директно на нив. Според ENV 1627 и подоцнежните стандарди, постојат шест класи на зрачни врати, кои се состојат од зголемување на отпорноста на провална кражба врз основа на видот на заклучување и други карактеристики, како што се топлинска акустична изолација. Според европските стандарди, тие се предмет на три типа на тестови кои се: Отпорност на статички оптоварување Динамична отпорност на оптоварување. Отпорност на рачен напад Апаратот што се користи за тестови врши симулации на разни обиди за кражба и класата на отпорност на врата се одредува врз основа на добиените резултати. БЕЗБЕДНОСНИ КЛАСИ ЗА ВРАТА СЕ: Класа 1. Отпор на vlamas кои само физички се обидуваат да ја отворат или отфрлат вратата; Вратите од класа 1 се дизајнирани како врата со скалила со нормален ризик или како врата во складиште кое содржи ниска вистинска вредност. Класа 2. Отпорност на Vlasáč, кои се обидуваат да ја отворат вратата со едноставни алатки, како што се шрафцигери, клешти, итн; Вратите од класа 2 се погодни за употреба како врата со скали со значителен ризик или како врата до канцеларијата и во индустриски објекти. Класа 3. Отпорност на vlamas кои се обидуваат да ја отворат вратата со шрафцигери и прекривки; Вратите од класа 3 се погодни за употреба како внатрешни врати со значителен ризик од вратите во канцелариите и индустриските згради, како што се вратата на домовите за повисока вредност. Класа 4. Се спротивставува на искусни lamasas кои исто така користат пили, чекани, оски, длетови и безжични вежби; Вратите од класа 4 се погодни за употреба во банки, часовници, болници, индустриски постројки и лаборатории и домаќинства кои се полни со работи со висока вредност. Класа 5. Се спротивставува на искусни vlamas користејќи електрични алатки, како што се вежби, пили, абразивни дискови итн.; Класа 5 врати се погодни за банки, накит, воени простори, амбасада. Класа 6. Отпорни "електрични крадци" кои исто така користат високи моќни алатки; Класа 6 врати се погодни за банки, накит, нуклеарни централи, воени простори, амбасада. Во принцип, потребна е класа 2 за заштита на семејна куќа или стан ако имате многу вредни предмети или куќи со висока вредност што ќе привлече крадци, обидете се да се грижите за класата на класа; За семејни куќи и колиби се препорачуваат класи 3 и 4. Не сите куќи имаат потреба од исто ниво на заштита: изборот на соодветни врати се базира на вистински фактори на ризик на одредена куќа, а исто така зависи од вредноста на предметите во нив. Одржување на безбедносните врати Безбедносните врати имаат потреба од некои проверки од време на време да работат правилно. Сеопфатно се препорачува секоја година за контрола на шарки, пломби и брави. Диво звучи при отворање и затворање на вратите или брендот по отворањето на подот покажуваат дека вратата не е правилно инсталирана и треба да се поправи.