Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Шоринг Екскавација
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.480 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга за шлаканици? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за монтажа и демонтажа на бетонска кофраж. Цената на ѕидарската кофраж обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоците за дрвените табли обезбедени од еден од нашите 24.295 градители во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Што е Sage? Намалувањето е професионално наречено кофражни. Намалувањето е име кое почесто се користи во структурната терминологија. Терминот кофражни е наменета привремена или постојана градба изработена од дрво или армирано бетонски панели. Свежот бетон најчесто се влева во оваа структура (тоа е глина во случај на глинени згради). Дрвена или железо структура мора да биде доволно силна, бидејќи мора да се спротивстави на времето, а исто така и притисок на истури и стврднат бетон. Правото спроведување на структурата, исто така, го минимизира ризикот од повреда на работниците. Каде можам да најдам експерт за сомневање? Формата се занимава со градежни компании или трговци поединци кои градат семејни куќи, панели, индустриски сали или комерцијални простории. Сепак, не морате да го напишете експерт за достоинство по познати или долги пребарувања на интернет. Само да имате побарувачка за Wilio за да го внесете она што сакате да го изградите кога сакате да изградите и кои димензии ќе имаат дадениот објект. Врз основа на оваа информација, ние ќе го најдеме вистинскиот квалификуван во уметноста што ќе се спроведе. Филморантното пребарување никогаш не било полесно. Мора да има стручно образование? Повеќето експерти за деноминација имаат минимално дипломирано средно училиште кое се фокусира на градење бизнис, но тие се исто така оние кои имаат преземено со текот на времето. Бидете внимателни да не го имате професионалното искуство. Ако не сте сигурни, обидете се да го прашате минатото проекти. Може да покаже некои слики од неговата поранешна работа. Ако сте сигурни за вашата работа, дефинитивно ќе сакате да ги контактирате вашите поранешни клиенти. Потоа можете да се јавите и да прашате за нивните искуства со одредена структура. Дали е потребно експерт за гледање на местото каде што ќе се изврши работата? Секако да. Експерт ќе дојде до вас и ќе најде каде вашата куќа ќе биде сала или комерцијален простор. Ќе ја провери еднаквоста или нееднаквоста на земјиштето. Дали даден објект ќе стои на рамна земја или поточно во наклонот и оценува колку материјали ќе треба. Дефинитивно е неопходно да се добие автомобил на заговорот дека е увезен конкрет потребен за реализација. Дури и ова со вас експерт во кофраторот и изградбата ќе биде донесена. Дали експертите ќе имаат потреба од материјал или алатки од мене? Повеќето експерти ќе го обезбедат материјалот самостојно. Тие веќе имаат сопствени добавувачи за квалитетен бетон и кофражни. Алатките исто така ќе ги користат вашите сопствени, голем дел од она што треба да направите со вашата работа за да не ги имате дома. Кои видови на кофражни се таму? По исклучувањето на основните ремени, започнува со кабелот. Во тоа време, тоа е само до вас дали ќе изберете кутија или обични дрвени кофражни за кофражни. Капите блокови се полесни и побрзи со реализирана форма. Капите блокови се направени од бетон и внатре имаат шуплини каде живее свеж бетон. Според проектот, експертот ќе знае дали треба да користи два, но три совети од кардијални форми. Конкретни засилување - железни прачки за зајакнување на формирањето во на тој начин монтирани блокови. Ако ви се случува да се изгради столбови или колони, сигурно ќе ви понуди можност за користење на столб картички форми. Ако сакате да заштедите пари, направете форма на дрвен одбор и призми. Колку време е потребно реализација на основната плоча, вклучувајќи ја и кофражот? Спроведување на базични градежни плочи или плочи за вашата куќа, сала или комерцијален простор трае околу 10 работни дена. Сето тоа зависи од времето што влијае на стврднувањето на бетонот. Се препорачува да направите основна плоча со поени во летните месеци кога времето е сè уште, топло и не е многу влажно. Тогаш бетон едвај како што има. Во зима е полошо, бетон тешко поради ниски температури и поголема влажност подолго и може да се случи дека времето на скокачки прозорци исто така е нарушено од основната плоча на која стои вашата куќа, сала или комерцијален простор. Имплементацијата, исто така, зависи од комплексноста на објектот за градење или пристап до заплетот. Во повеќето случаи, основната плоча се пренесува на сопственикот во држава кога е можно да се примени пенетрација и посебна хидроизолација. По применети, градежни материјали како што се тули, ytong или yor блокови може да се разгледа. Колку влакната ќе ме издржи? Цената за кофражни и облицова работа се движи од 30-50 € по квадратен метар. Оваа цена е, исто така, цената на кофражни (дрвени одбори или армиран бетон) и цената за уривање на кофражни. Но, оваа цена е само ориентација. Тоа зависи од количината на бетон што се користи, износот на дрвени одбори или од цените на армирана конструкција и исто така зависи од времето кога работниците ќе ги трошат, бидејќи бетонот нема намера брзо и според идеи. За правилен стврднувачки бетон, влијае на повеќе фактори како што се температурата и влажноста. Очигледно, конкретни паузи побрзо во текот на летото кога не дожд и времето е сè уште. Во зима бетон тешко бавно и можно е тоа ќе се пече по погрешна инсталација. Во зима, се користат различни грејачи за стврднување бетон. Дури и нивната употреба, зголемувањето на цените. Вие дефинитивно ќе се согласите со експерт и ќе се консултирате со тоа кога најдобриот бетон ќе се истури. Што да бидете внимателни пред да започнете со имплементација на кофражни? Пред да започнете со реализација на самата основна плоча, проверете дали вашата земја не е пронајдена во областа каде што е нестабилно подлогата или високото ниво на водата. Ако вашата куќа ќе застане на местото каде што стоеше некоја куќа, па осигурајте се дека има подрум или бунар што може да ја наруши стабилноста на основната плоча, тепа или губи. Кои видови на кофа работа знаеме? Употреба за еднократна употреба Оваа форма е традиционална дрвена обработка која е направена од дрвен одбор и призми. По периметарот и во средината е засилен со подебели плочи. По лекувањето на бетонот, оваа форма е демонтирана. Комфорни за повеќекратна употреба Ова ги вклучува системските кутии и специјални образи. Системските кутии се произведуваат индустриски и формираат систем за поддршка за кофражни. Таквата обработка се состои од делови кои можат да бидат поврзани едни со други и на тој начин да се овозможи широк спектар на различни варијации. Мали денијаски системи. На пример, ги користиме овие за мали монолитни структури направени од бетон, кои сè уште имаат потреба од кофражни, барем додека не се запрашаат и нема да ја задржат телесната тежина одделно. Изгубен систем на Debenenia. Таквата сомневачка форма тенки челични бетонски плочи кои ја исполнуваат функцијата на кофрацијата за време на бетонот и стануваат постојана конкретна структура по застојот. Долг на гледање бетон Во овој вид каблирање, веќе можеме да го одредиме изгледот на појачан бетон. Ние можеме да создадеме конкретни различни структури, грубост или мазност благодарение на специјалните прилагодувања. Каде ќе се сретне насекаде со конструкцијата за изградба? Основи Ќе се сретнеме штом ќе се сретнеме со јамата на основите кога е неопходно да се постави кофрасовна форма според сопствениот избор и удрен да биде фиксиран додека бетонот не е стврднат. Арматурата на железо треба да се вметне во такво формирање, така што има околу 3,5 см помеѓу работ на кофражни и засилување. Венци Благодарение на влезот, вашата структура е фиксна и ѕидовите не се развиени. Оваа форма се користи кога првиот кат е завршен. Комформирањето е направено само или во врска со таванска структура. Таков венец е од армиран бетон што се влева во подготвената кофразна. Тоа може да биде дрвена, системска или изгубена. Скалила Комфорни Форматот е најважниот дел во изградбата на скалите и долгогодишното искуство го сака. Пред да креирате кабел, треба да ја пресметате должината на чекорот, висината на чекорот и целиот скалило и неговиот агол. За домашен шампион без искуство тоа е прашање на предизвик. Затоа, препорачуваме да нарачате експертски услуги преку Wilio. Совети и совети 1. Цитати брзо и ефикасно Не трошете скапоцено време, со потрага по експерт за сомневање по познати и барајќи понуди од различни компании. Внесете го вашето барање и наскоро можете да примате понуди од практични градители директно од вашата околина. 2. Не го надминувајте вашиот буџет Цените за создавање на создавањето навистина може да бидат различни. Сепак, со Wilio можете лесно да ги споредите повеќе понуди и да изберете најсоодветен за вашиот буџет и потреби. 3. Најди ги најдобрите експерти Нарачајте го најдоброто оценето професионално за пушењето од околината, ќе добиете добра работа што можете да ја сметате. Бонус ќе биде разумна цена за вас.