Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Сервис за Автомобили
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.582 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба сервис за автомобили? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за промена на масло, промена на гуми, замена и поправка на шофершајбната. Цената на поправките на автомобили обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: сервисна инспекција, масло, летни и зимски гуми обезбедени од еден од нашите 3.459 сервисери во категоријата.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 3.459 професионалци во вашата близина
profile image

Новус трејд

Компанија
4,6
Сервис за Автомобили

Новус Трејд ул. Борис Трајковски 4 бр. 29 б (поранешна Првомајска ББ) 1000 Скопје, Македонија

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Тахограф Сервис

Компанија
4,7
Сервис за Автомобили

Tahografi.mk е веб портал наменет за презентација на VDO тахографи и резервни делови. Истиот е во сопственост на "ТИМ-ПРО ИНТЕР" кој е официјален застапник и овластен сервис за Continental VDO производите во Македонија

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Autoklima Webasto

Компанија
4,1
Сервис за Автомобили

АЦЕ Авто клима сервис - Скопје, Застапник за Webasto за Македонија.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Скендеровски

Компанија
5,0
Сервис за Автомобили

Компанијата СКЕНДЕРОВСКИ е овластен застапник на светски познатите брендови Mercury, Sea Ray и Quicksilver и Bayliner. Скендеровски логистик нуди транспорт на вашите возила од Европа до Македонија и обратно, за одлични цени и професионално-искусни транспортни услуги.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Олимпиа Моторс

Компанија
4,1
Сервис за Автомобили

Olympia Motors е овластен сервисен центар за Opel и Chevrolet. Се занимаваме со поправка и сервисирање на возила во и надвор од гарантен период.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Владо плус

Компанија
4,2
Сервис за Автомобили

Авто Сервис Владо Плус стациониран близу Македонско - Грчка граница. Најдобар третман за вашиот автомобил во Македонија само во Авто Сервис Владо Плус Avto Servis Vlado Plus stacioniran blizu Makedonsko - Grchka granica. Najdobar tretman za vashiot avtomobil vo Makedonija samo vo Avto Servis Vlado Plus

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Сервис за автомобили Ванчо

Компанија
4,3
Сервис за Автомобили

Сервис за опел и шевролет - Скопје, македонија

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

avto servis Risaf

Компанија
4,4
Сервис за Автомобили

Поправка И Одржување Автомобили

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

АТВ авто сервис / ATV auto service

Компанија
4,8
Сервис за Автомобили

ATV AUTO. 178 допаѓања. Локален бизнис

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

АВТО СЕРВИС ФИАТ

Компанија
5,0
Сервис за Автомобили

Авто Сервис ФИАТ, Dibra, Debar, Macedonia. 275 допаѓања · 1 лице било тука. Локален бизнис

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

ДООЕЛ Велком трејд

Компанија
4,4
Сервис за Автомобили

G-Energy е врвен бренд на моторни масла од Gazprom Neft. G-Energy маслата се дизајнирани за модерните автомобили од Европско, САД и Јапонско производство.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Автолакер Тони - Томче Тенеќе

Компанија
4,6
Сервис за Автомобили

Сервис За Поправка На Автомобили

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Avto Servis - Markule M&M

Компанија
4,0
Сервис за Автомобили

"Маркуле M&M", Stip, Macedonia. 1.098 допаѓања. Механика,електрика,електроника,автодијагностика,гуми,моторни масла и делови за сите видови патнички и...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Vulco Prilep

Компанија
4,9
Сервис за Автомобили

Првиот Vulco во Македонија! Сертифициран Европски брз-сервис под франшиза на Goodyear.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Едел-Пром Автостакла

Компанија
5,0
Сервис за Автомобили

Автосткала за сите видови патнички и товарни возила. Застапници сме на светски познатати компании за автостакла како PILKINGTON, OLIMPIA, XYG и ПМА Тоолс.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Еуроимпекс Пежо

Компанија
4,5
Сервис за Автомобили

Добродојдовте на страницата на Peugeot Македонија. Откријте ги патничките и товарни возила на Peugeot, нашите дилерски мрежи, превземете каталози и технички податоци, ценовници ...

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

АвтоСервис ТДВ

Компанија
4,2
Сервис за Автомобили

АвтоСервис ТДВ се занимава со Индустриско Лепење и Репарирање на оштетени делови

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Авто ЛПГ Сервис

Компанија
4,4
Сервис за Автомобили

Avto Lpg Servis. 604 допаѓања. Сервис и монтажа на плински уреди за сите возила..

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

TeamAuto.mk

Компанија
4,8
Сервис за Автомобили

Сервис за ласерско центрирање на преден и заден трап, авто-геометрија и контролна линија за возила. XFF6+RQR, 1000 Skopje

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Дизел Сервис-ДМ / Diesel Service-DM / Dizel Servis-DM

Компанија
4,5
Сервис за Автомобили

Репарација на сите видови ињектори и пумпи. Дијагноза и решавање на проблеми со електроника,систем за adblue и се околу систем за гориво.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Совети и совети
Добра задача е основа Автофаничарите обично се одговорни за голем број дела од сервисните патувања, до различни поправки. Напишете во задачата што е можно опис на тоа која работа треба да ја извршите и до кој степен да разберете што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Со она што обичниот автомобил поправки може да помогне во автомобил механизам?
Замена на нафта и филтер
Замена на масло, филтер за масло, филтер за гориво и филтерот за воздух е од суштинско значење за непречено функционирање на возилото. Исто така, обезбедува поекономично работење и помала потрошувачка на гориво во споредба со запушен и загаден филтер. Тој е еден од најважните делови од редовната услуга на возилото.
Мала услуга шоу
Малите услуги вклучуваат размена на нафта и филтер; Контрола на телото и шасијата; Додавање на сите течности во моторот, вклучувајќи ги и течностите во подлошки, течности за сопирачките, течноста за ладење и контрола на дополнителни 35 клучни компоненти како што се светла, гуми и сопирачки. Повеќето механичари напредуваат според упатствата на производителот и препорачуваат и други работи што автомобилот може да им се потребни за автомобилот во однос на вашиот тип и возраст.
Голема услуга турнеја
Голема услуга обезбедува сите услуги кои се дел од мала услуга турнеја, додека исто така вклучува контрола на уште 15 до 30 компоненти на возилото, вклучувајќи, на пример, контрола на оските, контрола на тркалата, контрола на бустер, амортизери, пумпи, прилагодување на светлина, Контрола на кондиционирање и други.
Поправки, размена и одржување
Без разлика дали тоа е размена на потрошни материјали, како што се нафта, филтри, свеќи или истрошени кочници. Други редовни акти вклучуваат чистење и дезинфекција на климатизација или замена на бришачи. Искусен механизам за автомобили ќе се грижи за вашиот автомобил да биде во добра работна состојба, безбеден и да ги задоволи стандардите за техничка инспекција на контролата на емисијата на TK и EK.
Корекција на стакло, каросерија и внатрешност
Ако има пукнатина или оштетена боја на телото на предното стакло, најдобро е да се поправи што е можно поскоро за да продолжи. Во случај на оштетено дополнување или внатрешна пластика, особено естетските дефекти што може да се направат подоцна.
Одржување на тркалата и гуми
Геометријата и тркалото балансираат дали квалитетот на гумите за лето и зима се клучни за безбедно возење, сопирање и оптимални перформанси на возилото во движење.
Најчесто поставувани прашања
Зошто пребарувате автомобил услуга во Wilio?
Без разлика дали ви е потребна редовна услуга турнеја на автомобилот, шарата, геометријата, или повеќе поправка, ќе најдете автомобил механичар кој може да се справи со него. Проверува вашиот автомобил, дијагностицирајте го проблемот и ги извршува потребните поправки и размени. Само внесете ја побарувачката и почекајте на цитат. Без оглед на брендот и моделот на вашиот автомобил, ние ќе ви помогнеме да пронајдете механичка или услуга за автомобили што им го даваат на вашиот автомобил во прва класа држава. Ако вашето возило му е потребна нормална услуга или Wilio поправка за да ви помогне да најдете експерти каде што можете да се потпрете на тоа ќе направи добра работа за добра цена.
Кои најчести проблеми со мојот автомобил ми автоматски помагаат?
Најчестите проблеми со проблеми вклучуваат нарушувања на моторот, електрониката или дефектите или поправка на помали оштетувања на телото на возилото. За да ја осигурате вашата безбедност и да спречите можни проблеми со патот, треба да направите редовна услуга инспекција најмалку секоја година и да ги направите потребните поправки веднаш штом ќе забележите проблем.
Колку време е потребно поправка на автомобили?
Колку поправката ќе зависи од тоа колку критични нарушувања и колку компоненти на возилото треба да се заменат или поправат. Во принцип, повеќето од нормалните поправки на автомобилот може да се вршат во еден ден - од контрола и дијагностика за поправка или замена. Меѓутоа, во случај на резервни делови, времето на поправка може да се отстрани со испорака на дел за замена. Практичниот автомобил механичар ќе стори, сè за да ве врати на патот што е можно поскоро, но безбедноста останува секогаш највисок приоритет, па работата не покажува на сметка на квалитетот.
Колку време се одржува инспекцијата на услугите?
Сервисната турнеја на автомобилот може да трае во просек од 1-2 часа. Ако поправките се исто така потребни надвор од нормалната услуга, може да потрае подолго.
Како да најдам сигурен автомобил услуга, или автомобил механичар во вашето соседство?
Wilio ќе ви помогне да најдете автомобил услуга во вашето соседство кое може да го реши вашиот проблем. Само внесете го побарувачката и се согласувате со крајниот рок и цената.
Зошто се согласувате со услугата за автомобили преку Wilio?
Потребна е редовна услуга за автомобили за сигурно и безбедно. Користејќи Wilio, можете да најдете механичар со потребните вештини, искуство и опрема. Едноставно споредете различни понуди и одберете го најдоброто. Wilio е најбрз и најлесен начин да се најде сигурен автомобил во соседството.
Колку често е потребната услуга за автомобили?
Како по правило, автомобилот има завршено услуга инспекција секои 12 месеци (15.000 км или 30.000 км) во зависност од препораките на производителот и типот на моторот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Сервис за Автомобили
Петар С.
profile image
Сервис за Автомобили
Стано Р.
profile image
Сервис за Автомобили
Самуел М.
profile image
Сервис за Автомобили
Брајан С.
profile image
Сервис за Автомобили
Бранислав С.
profile image
Сервис за Автомобили
Јан Н.
profile image
Сервис за Автомобили
Кристијан Н.
profile image
Сервис за Автомобили
Марек Б.