Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Сечење на Бетон
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на сечење бетон? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за уривање панели и сечење бетон. Цената на сечење и дупчење на бетон и панели обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: отстранување на отпад и депонија обезбедени од еден од нашите 23.596 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Најчесто поставувани прашања Што е конкретно сечење? Сечење бетон е процес на сушење на пила, дупчење и отстранување на бетон. Модерните техники за сечење на бетонот бараат употреба на специјализирани машини кои се способни за мазен и непроблективен површински третман на бетон, асфалт, метал и камен. Квалификуваните оператори се користат за намалување на бетонски и асфалтни специјални пили со висока точност на сечење. Зошто да пребарувате за конкретни професионалци за сечење? Во минатото, чеканите чекани беа користени за сечење или конкретни расцеп, но овој метод предизвика зголемена прашина и истурање нечистотија. Модерните бетонски пили веќе имаат локални вакуумски системи кои го фаќаат повеќето прашина и нечистотија. Бетонски секачи со различни спецификации за дискови се користат за различни типови и сила на материјали денес. Правилната избрана сечила виде побрзо и треба помалку вода за да создаде елегантен површина. Професионална компанија која се занимава со конкретно сечење треба да ги користи овие современи процедури и алатки. Ако можете да уживате во конкретна компанија за сечење која ќе ви даде проект, осигурајте се дека користи модерна технологија. Како функционира конкретниот процес на сечење? Ако треба да уредувате конкретна површина, важно е да имате основни познавања за сечење на бетон за да знаете дали работата е направена правилно. Потребата е правилниот избор на соодветни алатки. Иако методот на олицетворение ќе варира случајот од случај може да се зборува за неколку основни фактори: > Треба да имате искуство и знаење за тоа како се сече материјалот и што е нејзината длабочина; > Намали во точната длабочина на бетонот што треба да се сече - со рака видов да се намали до 10 см; Во работењето со бетон подлабоко од 10 см, неопходно е да се користи машината за индустриски квалитет; > Бавна и прецизна постапка за сечење на минимум вртежи во минута на сечила за сечење; > Чувајте го одржувањето на лустерот без прашина од пилата. Што да се внимава при сечење на бетон? > Никогаш не присилувајте го ножот за намалување, нека пилата да се движи само со придонесот на вашата тежина. > Ако дијамантот сечил сечил, може да значи дека се движиш премногу мек материјал. Тежок материјал е од суштинско значење за носење на метални композити кои се вметнуваат дијамантски рабови. Ова носење е неопходно за да открие нови остри дијамантски рабови. > Можете да користите дискови за суша или вода или вода - сепак, секогаш мора да користите со вода. При намалување на дискот, исклучете го и оставете го на секои 30 до 45 секунди за слободно да се стартува за да спречите прегревање. > За секое конкретно сечење, да носи заштитна заштита на очите, слухот и респираторниот тракт, особено кога се сече сува. Кои алатки се користат за намалување на бетонот? Во прилог на жичен, ѕид и рамни пили, се користат различни други видови на алатки. Нивниот избор зависи, меѓу другото, од барањата за темелно и точноста на сечењето и природата на животната средина каде што се спроведува работата: > Бетонски машини за сечење - ова се рачно изработени пили со абразивни дискови или дијамантски дискови, го придвижуваат двотактниот мотор со гас, хидраулична погонска единица, воздушен компресор или електричен мотор; > Електрични пили - светлина, помалку бучни апарати, тие се полесни за користење и подобра работа во затворена средина; > Хидраулични пили - Овие уреди имаат највисока моќност и тежина сооднос и нивната употреба е поудобно, но се поскапи и помалку достапни како пневматски пили; > Пневматски пили - погодно се користи поради компресорот на воздухот, згора на тоа е едноставен и содржи помалку потенцијални ризици; > Пили за гас - тие се меѓу најпопуларните поради нивната преносливост, но тие бараат поголемо одржување. Какви ролни се користат за намалување на бетонот? Можете да направите мали груби намалувања користејќи длето и чекани, но подобар избор е диск со специјален диск. Кориснички за мелење тркала се евтини, широко достапни и способни за намалување на малтери, бетон и асфалт. Но, сечење со нив е побавно, па работата е одзема време и исто така се носи брзо. Ножеви направени од круната може да бидат евтини, но во просек се поскапи од сечилата со дијамантски боцки. Ако изнајмите пила со дијамант, многу изнајмување ќе го измерат своето коло пред и по употреба и ќе наплаќаат конзумиран дел. Дијамантските дискови се состојат од метален диск со дијамант / метален композитен поврзан со обем. При сечењето на сечилото, металниот композит полека се носи и открива свежи, остри дијамантски рабови. Овој тип на ролна е вредно со поголем обем на работа. Дијамант дискови спаѓаат во две категории: натрупување на тркала и влажни. Дисковите на дисковите за сување на дијаманти имаат најчестиот обезбниот раб кој помага да се излади дискот и да го одврати отпадот. Најдобри дела кога ќе направите серија постепени и сеуште подлабоки намалувања за да спречите прегревање на сечилото. Недостаток на сува сечење ѕидар е покачена прашина. Ако е потребен бетон во внатрешноста добар простор за запечатување. Влажните дијамантски дискови можат или заби или непречено континуирано коло. Водата помага не само да се излади и да предизвика диск, туку и да има ниска прашина и нечистотија. Овие намалувања се побрзи и почисти, но тие бараат посебна пилана која може да се справи со протокот на вода. Кои методи се користат во конкретното сечење? Постојат неколку начини и професионални методи за сечење на бетон. Тие се разликуваат не само со користење на алатки, туку и барајќи дизајн и употребливост во различни услови. Меѓу петте најчести методи вклучуваат: > Дијамантско сечење - дијамантски пили побрзо, попрецизно и бараат помалку оператори; Тие, исто така, можат да ги намалат засилките и другите метали, се потивок и создаваат помали вибрации од другите пили, сепак, системите за сечење на дијаманти обично користат исклучиво добавувачи; > Бетонски ѕид пила - сечење бетонски ѕидови е процес кој само може да се справи со кружни ножеви на машината монтиран на вистинскиот пат; Песната овозможува пилата да се движи на ѕидовите или да ги намали таваните (методот се користи за намалување на ѕидовите со дебелина од 40 до 90 см); > Пилинг на авиони - Подови, мост и патишта бараат рамен метод на пила што исто така се нарекува сечење на плочи; Плестите што се користат за рамни пили се поставени на инвалидската количка што операторите туркаат од позади. Овој конкретен метод се користи за да стигнете до распуканите цевки или распределбата на кабли под бетонскиот под. Исто така се користи за поправка на автопатот или сечење на воден ров; > Нуклеарното дупчење - јадрото сечење во бетон е метод кој се користи за создавање дупки за спроведување на цевки, жици, вентилација или дупки за климатизација. Нуклеарното дупчење во основа е уште еден начин да се каже дека секачот прави точни кружни дупки. Конкретна компанија за производство на јадра ќе користи вежби - челични цевки со дијамантски совети. Овој метод бара високо ниво на вештини и точност; > Сечење на жици - Овој метод доаѓа до број кога другите методи не работат или се непрактични. Најчесто се користи поголема работа за сечење. Пжичните пили се направени од кабел со мали дијамантски сегменти кои се обложени преку казни прикачени на хидраулички управувано возење и се комплексни машински уред со кои треба да манипулираат само експерти.