Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Самонивелирачка Ферманка
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.626 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за самонивелирање на естрих? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини, израмнување, истурање и доработка. Цената на самонивелирачкиот малтер обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: корпа, валјак и либела обезбедени од еден од нашите 24.127 подови во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Само-резултирачки поднокрвни кошули. Што се случува и како се користи? На само-израмнување кат екранот е база компонента која се користи за да се формира рамна површина за да се даде тротоарен, природен камен, дрвени подови, лебдечки подови и слично. Често се користи како површинска завршница на површината на тврдиот бетон и исто така може да се користи за покривање на подно греење цевка. Скапењето се состои од мешавина од чакал / песок, цемент и вода. Материјалот се меша или со рака во кофата со помош на мешање на мешање, или ако садот се користи за поголеми проекти, може да се меша со пумпа за расејна пумпа, а потоа дисперзирана со цревна цевка прикачена на пумпата. Можете исто така да купите завршена ферман која често е најлесниот избор, особено ако не сте работеле со материјалот. Поставување на подножјето. Пред фабриката на голема површина или пред инсталирање на подно греење, секогаш треба да се консултирате со добавувачот. Традиционалниот слој е мешање на песок и цемент на зградата со помош на миксер, но поради големите напори потребни за измешајте ја кошулата, употребата на завршени естриси. Завршената мешавина секогаш треба да биде попознат и обработен од конвенционалниот бетон, но исто така мора да содржи доволно бетон за да се одржи заедно и да спречи напукнување. Стрелецот може да се примени како мазна површина на нови подови или да ги усогласи постоечките подови. Самата пот се состои од еден дел од цементот на заситени во четири делови од вода. Обично се применува со директно широк дрвен / пластичен плови и е прекинат со зрак. Тогаш мора да дозволите подот да се исуши. Како по правило, неопходно е да се чека една недела до целосно. Сепак, тоа зависи од слојот на палтото. Сепак, во дебелината на естриг од повеќе од пет сантиметри, треба да почекате малку подолго. Веднаш штом печатењето е правилно излечено, можете да започнете со заштеда на друг слој, во зависност од она што го покривате кат. Како да се балансираат подови користејќи кеш за поправка на нерамна бетонски под Дали имате нерамна подна? Не подлежи на паника, без бетонски подни и подни естриси не се 100%. Кога правите бетонски табла или поднокрвни фермави на релативно голема површина, секогаш постои некоја неточност. Тоа е дадено само поради тешкотии со движење и поставување исклучително влажен, тежок и металуршки материјал како што е бетон. Сепак, постои едно решение за кое е употребата на саморазбилна мешавина. Кога да се користи само-израмнувачка мешавина Употребата на само-добиената мешавина за да се добие точна и совршено еднаква бетонска рамнина првенствено зависи од тоа колку не е конвенционално. Тоа може да се користи само ако подот е нерамномерно за околу пет милиметри или помалку. Ова може да се провери на следниов начин. Отстранете ги сите постоечки теписи, плочки или други воведување работи. Темелно исчистете го подот и отстранете го тепихот, држач за тепих, лепак за плочка и сè што може да го попречи тестот. Користете топката за голф или маса или топка, на неколку места на подот и видете која насока сечилото за да ја добиете сликата на најнискиот кат. Измерете ја висината на висината со долго ниво на дух. Порамнете го нивото на духот додека меурот не е во средината, а потоа измерете ја јазот помеѓу подот и покачениот крај на телото. Ако помалку од пет милиметри, можете да користите само-израмнувачка кат маса или саморазлитувачки ферман. Само-добиените мешавини на естриси Во принцип, постојат два вида на саморазбилна мешавина. Првиот е прашок што доаѓа со латекс течност во посебен контејнер. Тие се мешаат за нивната подготовка за да формираат соединение. Вториот тип е торба за прав, при што мешавината на латекс е веќе вклучена. Ова треба да се меша со вода. Со вториот тип, постои многу полесна работа во смисла на мешање, но исто така се справува со себе. Исто така, може да се користи за да се балансираат подови кои се повеќе од пет милиметри од нивото (во рок од десет милиметри), со додавање на остар песок во мешавината. Малку пеење и дозволете го да се користи во поголеми дебелини.