Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Садење Трева, Тревник
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.464 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на садење тревник? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за сеење семе и воспоставување тревник со тепих. Цената за сеење трева и пасишта обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: мрежа за кртови и наводнување обезбедени од еден од нашите 10.723 градинари во категоријата

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто изнајмувате тревник за сеење низ Wilio?
Со Wilio нема да мора да се грижите дека нема да ги најдете вашите семиња во вашето соседство. Веднаш штом ќе го внесете вашето барање, ние ќе ве поврземе со експерти во вашата област која лесно може да ги задоволи вашите барања. Веќе не е за бесконечно пребарување преку интернет и наоѓање на давател на услуги за Luning Lubn. Иако седиштето на трева може да се појави како прилично едноставна задача, не секој има време и енергија. Заборавете го вашиот стрес и главоболки од мерење, оплодување, закопување и трева - Можете да ангажирате експерт кој може да се справи со целиот процес! Нема одложувања, нема тешкотии и без незавршена работа. Откако ќе седите на тревникот, исто така можете да аплицирате за совети за зрачење, оплодување и општо одржување на тревникот. Најдете соодветен експерт денес и чувајте ја тревата зелена и здрава во текот на целата година.
Кога е најдоброто време во годината да се постават тревник?
Можете да ги ставите тревниците во секое време во текот на годината. Без разлика дали тоа е зима, пролет, лето или есен, исцрпувајќи го тревникот е совршено добро се додека знаете како да се грижите правилно. Како по правило, најдобриот тревник е засаден во благи временски услови, кога е доволно топло за да расте корен, но не е премногу жешко да се исуши пред да се искорени.
Колку долго мелодијата го зема тревникот?
Сединг тревникот е доста едноставен процес, но колку време е потребно за да се заврши работата, тоа ќе зависи од тоа колку големи или мали е вашиот тревник. На помали површини, фабриката за тревник може да потрае неколку кратки часови додека фабриката за тревникот за поголеми дворови може да трае цел ден. Ако сакате да знаете колку долго вашето семе ќе го преземе, можете да побарате експерт кој ќе биде подготвен да ви даде проценка.
Кога треба да го оплодам тревникот?
Пред сеењето на тревникот е најдобро да се движи почвата со квалитетно ѓубриво. По завршувањето на службата за семе од тревник, можете грубо да го опкружувате по шест недели. Бидете сигурни дека сте оплодени на секои два месеца во текот на првата година за поддршка на растот и да го задржите вашиот тревник здрав. Кога вашиот тревник е качен, можете повторно да го преместите на почетокот на секоја сезона и да го искористите растот во текот на целата година.
Колку брзо можам да го намалам тревникот по седницата?
Можете да го косите вашиот тревник само ако веќе е вкоренет и не може да се премести со него. Како по правило, ова е околу три недели по изгледот на тревникот. Ако сакате да знаете дали вашиот тревник е подготвен за косење, може да се протега малку за трева. Ако можете да го подигнете тревникот, мора да почекате.
Може ли стручниот експерт да ми помогне со градинарска работа?
Да, тоа може! Имаме многу искусни градинарство кои можат да ви помогнат со сите задачи поврзани со градината за да го направите вашиот двор, тераса или градина секогаш погледна. Од садење садење и садење растенија до прекривка или плевел отстранување сите нивни хортикултурни потреби може да бидат објавени на нашиот сигурен експерт. Можете дури и да ја нарачате услугата како трева косење.
Кои други услуги на трева можам да нарачам преку Wilio?
Можете да нарачате сите видови на тревници поврзани со Wilio. По седнувањето на вашиот тревник, можете да ангажирате професионалец за да се грижите за тревникот за да бидете сигурни дека вашиот тревник расте добро и дека се одржува и здрави. Ние, исто така, имаме Skolished Експерти за уредување во случај да сакате да направите поголеми промени или да додадете во градината или дворот нов белведер, езерце, тротоар или други елементи.
Што вклучува услуги за прскање на тревници?
Барате помош со седиштето на новиот тревник? Нашиот тревник спреј експерти ќе се грижи за сè, на пример, со отстранување на старата трева, сеење на нов тревник и обезбедување совети за долгорочно одржување. Не е важно дали планирате да поставите пластична трева или растение реално. Без оглед на годишниот период, нашите експерти лесно можат да работат со вас сите ваши барања за тревник.
Услуги
Преземање на тепих тревник
Тоа е заблуда дека лежењето тепих тревник во текот на зимата е неточен. Напротив, има многу бенефиции во оваа поладна година. Вашиот тревник има доволно време за решавање и вкоренети пред доаѓањето. Барањето на тревни тревникот во текот на зимата, исто така, значи дека нема да морате да работите толку често, така што ќе го олесни неговото одржување. Еден вешти во уметноста прво ќе ја измери областа на вашиот тревник и ја подготвува почвата за нов тревник. Тоа е изедначување на земјата со користење на коцкање и внимателно ги отстранува плевелот, камењата, корените и другите остатоци. Потоа почнува да ги троши поединечните делови од тревникот, така што секој крај колку што е можно пошироко. Последниот чекор вклучува проверка дали целиот тревник е правилно поставен и без непотребни простори помеѓу тревникот.
Седиштето на тревникот
Тревта може да биде засадена во основа од пролет до есен. Експертот прво ја подготвува почвата со отстранување на стариот став, балансирање и движење, потоа сеење камиони сее семе. Семето е тогаш фино инкорпорирано во почвата на слава, а потоа темелно третира од две насоки. Тренерот, тогаш темелно полиран со распрскувачот, така што големите капки не го направиле семето. Првиот месец по садењето е неопходно за одржување на влажна почва. Првите две недели треба да бидат интензивни 1 до 2 пати на ден и последователни две недели секој или секој втор ден. Кога тревата расте до 7 см, неопходно е да се коси, но само максимум. 2,5 см. Првите 4 пати од тревникот не смее да се плаши со помалку должина. Новиот тревник е во можност да почне да користи по 3 месеци од садењето.
Инсталирање на вештачки тревник
Ако сакате инсталација на специфични брендови за вештачка трева, исто така можете да добиете помош од нашата вештачка трева инсталација. Првиот чекор, сличен на поставувањето на тревник за тепих, лежи во мерењето на површината на вашиот тревник и последователното отстранување на постоечката површина. Ако има мал тревник, можно е да се направи оваа задача рачно. За поголеми простори најдобро е да се користи тревникот. Тогаш експертот го покрива горниот слој на почвата со песок или камен супстрат пред да биде компактен од вибрирачкиот цилиндар или плоча. Тогаш вашата вештачка трева ќе биде внимателно развиена кон вашата куќа за да добие повеќе природен изглед. На крајот ги отстранува сите вишок трева и го чисти целиот тревник за да ја заврши инсталацијата на вештачки тревник.