Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Ролетни
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.485 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за слепи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, производството и инсталирањето на ролетни. Цената на технологијата за затемнување обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: алатки и резервни делови обезбедени од еден од нашите 17.457 специјалисти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ролените се идеални за блокирање на несакана светлина, ќе ја заштити вашата приватност додека го доставувате вашиот стил на дом. Нивната употреба главно се цени во спалната соба, дневна соба, кујна или бања. Можете исто така да изберете од количината на стилови кои најдобро се вклопуваат во дизајнот на ентериерот на вашиот дом. Сите наши ролетни се достапни во различни бои, материјали и дизајни и се дизајнирани да обезбедат стилски и практични решенија за вашиот дом. Каков тип на ролетни би сакале? Вертикални или хоризонтални ролетни? И двете се прилагодливи, што ви дава да изберете од светлина за интензитет на однос. Тие се многу слични, но хоризонталните ролетни имаат хоризонтални ребра и вертикални ролетни имаат вертикална ламела. Тие контролираат практична и лесна за употреба стринг, што значи дека имате целосна контрола над нивото на осветлување - идеално за Sunrise Suns во средината на неделата, како и долга, мрзлива недела. Класични внатрешни ролетни или ткаенини ролетни? Минималистички едноставен стил и функционалност се главните карактеристики на нашите внатрешни и ткаенини ролетни кои се како создадени во кујната или бањата. Нашите ткаенини и класични внатрешни ролетни се направени за да се вклопат насекаде, без разлика дали како кујнски ролетни, бања ролетни, па дури и како ролетни во зимската градина. Ако веќе имате завеси, но би сакале да додадете ролетни во вашиот дом, без разлика дали поради приватноста или заштитната светлина, имаме многу дискретни опции за вас што може да се користи поради вашата моментална опрема за внатрешни работи. Функционални ролетни Blackout ролетни се идеални за оние кои тешко да заспијат со светлина штедење преку Windows. Тие создаваат заштитен слој и помагаат да се регулира не само светлината, туку често со собна температура, со што ќе ви помогне да спиете добро. Нашиот асортиман на снимање ролни вклучува различни стилови, кои сакаме да ги задоволиме секое домаќинство. Ние исто така нудиме иновативни затемнувачки ролетни во детски соби кои имаат топлинска изолација во својот дизајн што ја прави просторијата во зима топло и ладно во лето. И да ви обезбеди дури и повисоки нивоа на удобност, нашиот асортиман, исто така, помага да се блокира секој несакан бучава, одржување на собата мирно. Сите наши снимки на детските соби се дизајнирани во топло и смирувачки тонови, кои ќе помогнат да се направи пријатна атмосфера. Ролетни за целата куќа Нашиот избор на ролки вклучува ролки за целата куќа. Имаме ролетни имаме ролетни во зимската градина, ролетни за француски прозорци, ролетни на тераса, ролетни на прозорците на Arkier, тавански ролетни и многу повеќе. Ако не сте ја пронајдовте големината што ви се потребни, видете ги нашите наменски ролетни. Ние ќе ве претвориме низ целиот процес од мерење до собранието. Различни видови на заштитен прозорец: завеси, завеси, ролетни и повеќе Без разлика дали се движите во нова куќа, ќе го спуштите или само барате начин да ја извадите постоечката соба, вистинското засенчување на прозорците може да има големо влијание. Прозорецот заштитен е релативно едноставен начин да се направи соба аспектит, изберете од многу видови на прозорци за набљудување за да ви помогне да го креирате вистинскиот изглед и впечаток на вашиот дом. Понатаму, ќе дознаете повеќе за различни видови на прозорци за засенчување, како и дека најдобро е да се создаде вистинската атмосфера дома. Наспроти завеси Завесите традиционално се направени од несогласување на полесни ткаенини, со што се идеални за декоративни прозорци за засенчување. Спротивно на тоа, шарките се направени од потешки обликувани ткаенини, што го прави поефикасно блокирање на светлината, студ и топлина. Завесите се во принцип се сметаат за повеќе од завеса. На нашата веб-страница и го користиме терминот "DRAPERY" во нашите салони, она што сакаме да го опишеме овој разноврсен тип на штит кој исто така може да се користи за декоративни и функционални цели. Подолу ќе најдете неколку draperies карактеристики за да ви помогне да ги изберете најдобрите засенчување прозорци за вашиот дом. Капалост имот: • Тие можат да се користат за функционални и / или декоративни цели (во зависност од стилот) • Користете како посебен или слој • Ефикасно за изолација и / или приватноста • Функционална и лесна за употреба • Различни стилови кои се во согласност со широк спектар на естетски елементи (навивам, обратен преклопник, преклопен превод) Што да избирате - завеси или завеси? Ако го барате најдоброто решение за блокирање на светлината (како и звук, па дури и да ја задржите топлината или ладниот воздух), тогаш тие се завеси. Ние нудиме завеси во различни стилови и ткаенини со можности на пократка должина или полесен материјал. Завеси наспроти ролетни Додека завесите и завесите можат да се погрешат поради вашиот сличен изглед, кога ролетни и завеси не ви се случуваат. Завеси и завеси се користат од страна на ткаенина која виси вертикално, се некоја украсска соба и обезбедува одреден степен на функција за блокирање на светлина. Ролетни се изработени од цврст материјал како дрво, метал, винил или пластика што лесно може да се подигнат и спуштени за ефикасно блокирање на светлината. Завеси и завеси: • Квалитетот ја дефинира ткаенината суспендирана на должината и видот на супстанцијата варира • вертикално ориентирана • Умерено ефикасно кога го блокира светлото • Многу опции за боја, текстил и стил Ролетни: • Квалитетот ја дефинира серијата Lamella која може да се подигне или да започне, со лизгање за отворање или затворање и на друг начин манипулира со нив за ослободување на различни степени на светлина • обично хоризонтално ориентирана, дури и ако ние исто така нудиме вертикални ролетни • Многу ефикасно во блокирањето на светлината Завесите и ролетни изгледаат визуелно многу поинаку. Завесите и завесите се направени од супстанција, додека ролетни се состојат од ламела (или ролетни) со кои може да се справи со повеќе или помалку светлина. Ролевите се целокупно поефикасно кога го блокираат светлото, т.е., освен ако не се изберат завеси за затемнување. Вкупно заеднички е да се комбинираат ролетни со збир на завеси или шарки, со што се создава убав визуелен ефект. Треба да одлучите за ролетни, завеси или и двете? Ако одлучите помеѓу ролетни или завеси, нашиот одговор е: "Двете!" Ролежите можат да обезбедат минималистички стил (остри, бели вертикални ролетни) или рустикален впечаток (дрвени или хоризонтални ролетни од вештачко дрво). Комбинацијата на ролетни со драперија е вистинскиот пат ако сте заинтересирани за високо функционално решение или сакате да достигнете слоевит изглед. Ролетни наспроти сенка Ролетни и нијанси изгледаат сосема поинаку, но секој од нив служи за нивната цел. Ролевите се изработени од многу индивидуални ламела, додека штитовите се формираат од еден голем ткаенина панел кој може да се подигне или да се стартува за целосен или делумен прозорец за покривање. Ролетни: • направени од ламела (или ролетни) кои можат да се подигнат или да започнат со преклопување за да се отворат или затвораат и на друг начин манипулираат со нив за ослободување на различни степени на светлина • Достапно во Кува и разни дрвени материјали и завршувања Сенки: • Изработен од панелот за ткаенина може да се повлече или повлече за да се остави светлината во или обратно за да го блокира • износи на супстанции и опции за боја • Може да биде едноставна (класична нијанса) или покомплицирано (на пр. Cascading Shadows) За астетички нијанса не е невообичаено да се комбинираат засенчени или ролетни со драперија. Треба да изберете ролетни или нијанси? Двете опции се многу ефикасни во блокирањето на светлината ако имате посебен дизајн во вашата глава и сакате да го задржите од видното гледиште, за јасен поглед од прозорецот или целосно засенчување, штитови се вистинскиот избор за вас. Различни стилови на набљудувачки прозорци Иако формата и функцијата се важни размислувања во изборот на заштитен тип, не треба да заборавите дека различни стилови на заштитен може исто така да влијаат на стилот и впечатокот од собата или вашиот дом како целина. Подолу ќе најдете брз преглед на различни типови на засенчени прозорци и неколку стилови што ги нудиме. Ако ви треба помош со избор на точен заштитен за вашиот дом или потребна е инспирација при комбинирање и подесување на различни видови на заштитен, повеќе не треба да барате. Ролетни Ролените се одлична можност за бричење прозорци кои го блокираат светлината и одржува приватноста во вашиот дом. Заборавете дека ролетни мора да бидат здодевни - ние нудиме до 9 различни дрвени материјали, вклучувајќи бамбус, махагони, дабови и бор и бор, како и модерни и стилски метални ролетни. Без оглед на тоа што дизајнот го барате, ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да создадете совршено решение за вашиот дом. Распоред бесплатен состанок со нашиот консултант за вашите ролетни денес. Draperia. Барате класичен и богат заштитен со извонреден визуелен ефект? Тогаш елегантни завеси може да ви бидат совршено решение. Завесите се погодни за речиси секој вид на прозорец. Во нашата продавница имаме повеќе од 650 различни супстанции со кои креирате совршени завеси за вашиот дом. Пријавете се за бесплатно мерење или нарачувајте неколку примероци денес.