Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Реновирање / Поправка на Гаража
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на реконструкција / поправка на гаража? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за реновирање, реновирање и изолација на гаражите. Цената на реконструкцијата на гаражата обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: фугирање на ѕидање, изолација, минерална волна, гипс, боја и лак, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 24.989 мајстори во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Гаража реконструкција Реконструкцијата на гаражата може да биде многу забавна кога размислувате добро однапред вашите цели. Гаражата е еден од важните простори во вашата куќа и најдобро на него е дека можете да го користите не само за испарување на вашиот автомобил. Можете да го претворите во вистински жив и динамичен простор. Тој претставува начин за проширување на вашиот животен простор без да бара друга, поголема куќа. Таа обезбедува доволно простор и е само на вас ако го користите ефикасно. Како резултат на гаражата, обично е малку помалку помалку отколку ако изградите нови станбени простории од основата. Ако имате доволно простор за паркирање на автомобилот на друго место, идејата за одржување на гаражата може да застане навистина за сето она што е да го ставите. Соседството може, но тие не можат да се согласат со вашата одлука, но ова е веќе сосема друга приказна. Трошоци Како што рековме, гаражата е простор кој веќе вреди да не мора да ги разгледувате сите нови основи, да изградите ѕидови и да го решите поставувањето на нов покрив. Само нека оди во пролет чистење и да развие план како што сакате вашата гаража да се користи. Трошоците поврзани обично се постигне половина половина од тоа, ако треба да се изгради посебна порта на куќата. И вашите напори исто така ќе бидат многу пониски, бидејќи не треба да изградите нов простор од нула. Нови функции на вашата гаража што сакате да ја дадете, така што тие ќе го формираат најголемиот дел од сите трошоци. Притоа, се разбира, колку повеќе опрема ќе го додаде на тоа, толку е поголема трошоците. На пример, ако сакате да ја обнови гаражата во бањата, ќе потрошите малку околу 12.000 евра до 17.000. И што треба да се земе предвид кога гаражата е компензирана? Гаражата повторно не може секогаш да биде толку лесно како што изгледа. Реконструкцијата на гаража во сонувана форма бара одредена доза на трпеливост и определување. Во исто време, квалитетот на реконструкцијата може да потрае 4 до 8 недели, во зависност од нејзиниот опсег. Особено, исто така, треба да имате и неколку други аспекти: исто така е неопходно да се биде најдобра можна изолација на ѕидовите и таванот или надградбата и реконструкцијата на електроенергетската линија во гаражата, така што просторот презеде поголем товар. Вие исто така може да сакате да имате целосно изолиран фиксен ѕид наместо постоечка гаражна порта. Можеби ќе треба да монтирате други прозорци и врати во гаражата за да проток повеќе природна светлина во гаражниот простор. Греење и климатизација Бидејќи ви се случува да конвертирате гаража за да го проширите просторот за живеење, активно ќе го користите може да биде потребно за да го поврзете со постоечки систем за греење, вентилација и климатизација. Алтернативно, можете да инсталирате посебен систем за греење и климатизација, како што е геотермалниот разменувач на топлина или мини-сплит систем. Поради изолацијата, исто така ќе треба да ја зголемите висината на подот. Алтернативно, можеби ќе сакате да се ослободите од ѕидот за поделба што ја одделува гаражата од остатокот од куќата за да добиете дарежлив отворен станбен простор. Автентичен изглед На некои волани гаражи, тоа е да се знае дека тоа е само реновирана гаража. Ако сакате да го избегнете, ќе биде јасно на прв поглед дека имате само во гаражата, се премести некој мебел и го објавувате Пуин за направено, ќе треба да вложите малку повеќе напори во проектот. Ако сакате гаража изгледа како автентичен дел од вашата куќа, треба да ги отстраните сите навестувања на нејзиното старо минато. Ова значи, исто така, да се ослободи од сите докази кои ја снабдуваат старите, "Гаража" нијанса. Инсталирајте нови прозорци за подобро вентилација и снабдување со светлината и мелодија на покривот елементи за да изгледаат како дел од куќата. Постојат многу ресурси кои можете да привлечете инспирација и нови идеи, или можете исто така да контактирате со професионален архитект за да ви помогне да одлучите. Сепак, архитект, но значи дополнителни трошоци. Таквиот професионалец обично наплатува час стапка, поради кои трошоци за вашиот проект ќе се зголеми. Зошто е важна изолација Постојат неколку големи идеи за да се направи со стара гаража. Вие само може делумно да се подобри дека вашите алатки или друга опрема за домаќинство ќе се вклопат во прилог на вашиот автомобил. Од гаражата, ќе направите совршено организиран простор за складирање со многу практични предности. Можете исто така да го вклучите во голема опремена работилница која ви овозможува да работите на различни занаетчиски проекти каде што можете совршено да се одморите. Или можете да направите машки агол опремен со телевизор со голем екран, систем за домашно кино, минибар, стрели, билијард биро и неколку софи. Факт е дека гаражата во секој случај обезбедува практичен и корисен простор кој може да се користи неверојатно. Но, кога станува збор за студ, тој почнува да биде навистина непријатен и кул, па останувајќи во неа може да стане, парадоксално, пекол. Затоа, од суштинско значење е да се постигне квалитетна изолација на вашиот нов простор за живеење. Изолација прашање во реконструкцијата на гаражата Топлината бегство особено преку гаражата: при што моделот на гаражата е постар, толку повеќе топлина ќе се протега низ неа, и покрај изолацијата на други гаражни ѕидови. Затоа, препорачуваме да набави нова гаража која овозможува подобра изолација, што го прави повторно за да ги контролирате вашите енергетски сметки. Покрај тоа, топлината што ја фаќате внатре и новата гаражна порта ќе биде совршен додаток на ѕид и тавански изолација. Модерните гаражни порти нудат подобра изолација и ако ги набавите од доверлив производител и снабдувач, добивате уште една предност во форма на издржливост и долг живот во форма на гаражна порта. Ако сакате да ги избегнете температурните флуктуации, изолирајте го ѕидот на спојката: Ако не планирате да потрошите многу време во вашата гаража и тоа е само подобра организација на просторот за складирање, препорачливо е да се реализира изолацијата само онаму каде што е потребно. Во овој случај, целата гаража не може да биде целосно изолирана. Сепак, куќата е поврзана со гаража специфичен ѕид. Ако не сте одлучиле да го уништите за да ја проширите вашата гаража, можеби ќе вреди да вметнете неколку евра само во оваа изолација на ѕидот. Овој ѕид може во зима прекумерно да се информира и да ги зголеми вашите енергетски сметки за целата куќа. Благодарение на изолацијата, вашата куќа нема да биде изложена на врвни температури кои предизвикуваат прекумерна активност на системот за греење и климатизација. Ако во куќата има поголема влажност во куќата, не може да му се допаѓа во текот на летото. Благодарение на изолацијата, тоа ќе биде пријатно да дојдат во текот на годината во гаражата. Подобро изолација значи подобро регулирање на внатрешната температура. Во лето нема да имате проблеми со чувствата на екстремна топлина и влага во вашата нова преродна област и влага, бидејќи студот нема да избега низ влезната врата. Во зима, квалитетни врати ќе ви овозможат да уживате во пријатна топлина во гаражата. Значи, кога сте со семејството или пријателите за да се посветат на нова гаража на хоби, нема да морате да се соочите со непријатното чувство на зима. Ѕидовата изолација, исто така, доловува топлина внатре и создава пријатно опкружување, без оглед на годишниот период. Направете место полн со зеленило од вашата гаража Ако сте решиле да ја реконструирате гаражата, одлична идеја е да го надополните количината на простории. Ако обезбедите доволно снабдување со сончева светлина на гаражата преку нови прозорци, зеленилото ќе има идеални услови за разубавување на целиот простор. Како резултат на тоа, гаражата ќе дојде и ќе стане одлична станбена површина за вас, вашето семејство и пријатели. Покрај тоа, квалитетот на воздухот во собата, исто така, ќе се подобри. Поголема количина на кислород предизвикува воздух да биде почист и свеж. Ако одлучите да ја обновите гаражата, на пример, на покриена салата со неблагодарна работа и неколку тегови и тежини, собите ќе ви дадат идеална врска со природата. Друг начин на кој можете да го направите вашиот гаража е да го направите тоа еколошки. Мора да ја третирате гаражата внимателно и достоинство како и со остатокот од куќата. Ние веќе споменавме како изолација и нова гаражна порта за намалување на трошоците за енергија, но постојат неколку други начини на кои можете да го намалите гоглеродниот отпечаток во гаражата. И што и да го користите како складирање на автомобили, или го поздравувајте го продолжувањето на вашиот животен простор. Дали некогаш сте размислувале соларни панели? Ако ви овозможи семеен буџет, сигурно ги соберете. На долг рок, соларните панели навистина стојат за тоа. Ако вашата куќа е правилно поставена така што сончевата светлина се врти директно на покривот, соларни панели дефинитивно се елемент што треба да го разгледате. Тие значително ќе ги намалат сметките за електрична енергија, бидејќи нема да морате да користите енергија обезбедена преку мрежата. Покрај тоа, ќе го користите софтверот за обновлива енергија и ќе извршите добро дело во околината.