Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Реновирање на Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.435 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на реновирање на прозорци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за брусење и боење на прозорски рамки, замена на стакло и замена на заптивки. Цената на обновувањето на прозорецот обично зависи од опсегот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: итна услуга, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 22.744 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Што можете да очекувате од поправка на вратите и прозорските рамки преку Wilio? Врата професионална поправка и прозорец прагови кои го зачуваат вашето време и пари. Со време и употреба, вратата и прозорците можат да се носат и делумно корумпирани. Сепак, техничарите соработуваме со средства и know-how за да ја вратат првичната состојба и полирана површина. Затоа е неопходно да се заменат веднаш. Наместо тоа, можете да одлучите за нашата сигурна услуга за поправка на услуги и прозорски рамки. Тоа е многу поевтино од размена, тоа е побрзо и сосема беспрекорно. Видови на штета што може да се врати. Меѓу најчестите видови на штета што може да страдаат од вашата врата и прозорци вклучуваат пукнатини, гребнатини, расцепување, намалување на рани, дамки, дупчат дупки, провална кражба или оштетување на топлина. Покрај тоа, прозорците и прозорските рамки се исто така изложени на негативното временско влијание на надворешното опкружување, така што на крајот ќе предизвика одредена штета. И покрај тоа што цената на целосна размена на слики е значително повисока, можете да изберете многу поевтина алтернатива. Со козметички поправки, техничарите можат да го обноват прекрасниот и репрезентативен статус на вашите рамки. Подвижни бои со модерен софтвер и опрема. Би било многу тешко да се усогласи бојата на производот потребен за поправка со оригиналната површина визуелно / со очи. Затоа, техничарите прибегнуваат кон високо прецизен софтвер и хардвер кој може да ја одреди точната нијанса на одредена боја и да стигне до совршена врска. Така целосно го елиминира ризикот од човечка грешка. На овој начин, можете да бидете сигурни дека техничарите ќе ви обезбедат најточни резултати. Сите работи изведени од целосно квалификувани професионалци. Техничарите кои вршат поправки имаат пристап до врвен уред и ги имаат сите потребни алатки за да ја завршат работата. Покрај тоа, тие имаат значителни професионални искуства, па можете да бидете сигурни дека ќе направат прекрасна работа. Тие исто така користат висококвалитетни материјали и работат тешко, што ја прави оваа услуга толку одлично решение кога ви треба овој тип на домашни поправки. Покрај тоа, техничарите ја имаат потребната акредитација и се во согласност со Stn стандардите. Предности на поправки на вашите врати и прозорски рамки преку Wilio. Главната предност на поправка на вашата врата и прозорски рамки е фактот дека тоа е многу поевтино од нивната замена. Исто така, потребно е многу помалку време и напор / работа како инсталирање на нови врати или прозорци. Покрај тоа, можете да имате добро чувство дека ќе му помогнете на животната средина. Конечно отфрлените материјали не завршуваат на депонијата. Всушност, благодарение на нашите рамки и врати, не е создаден отпад. ПОПРАВКА НА БРИК и Стоун прозорец праг. Што ако сте, исто така, оштетени вашиот тули и камени конструкции поврзани со вратата и прозорецот? Во овој случај, ќе бидете задоволни што ќе откриете дека исто така можеме да помогнеме со ова. Квалификувани добавувачи ги имаат сите знаења и вештини за извршување на овие поправки, вклучувајќи камени прозорци прагови и камени реставрации или ѕидарски околу вашите рамки и врати. Експертите можат лесно да ги усогласат вашите постоечки структури. Со други зборови, бојата, песокот и завршницата ќе бидат совршено обновени со композитни камени пломби, така што нема да можете да ги разликувате од оригиналот. Еве што можеме да го поправиме за вас: поправка на камени прозорци, оштетени агли на камени ѕидови и пукнатини на ѕидарски, шарени и појавување на текстура на камен и тули, обновување на оштетен камен и тула. Најчесто поставувани прашања П: Дали исто така поправате делумно застаклени внатрешни врати? Одговор: Да, нема загриженост. Иако вашата врата е делумно застаклена, можеме да ги поправиме гребените на стаклото и самите вратите. П: Може ли да резервирам услуги од Wilio за мојот бизнис простории? Одговор: Да, техничарите ги исполнуваат домаќинствата и комерцијалните објекти. Прашање: Колку време е потребна корупција на рамна рамка за дрвена прозорец? Одговор: Се разбира, целосно зависи од видот и обемот на штета. Сепак, ние може тивко да кажеме дека работата на недвижнини во домаќинството трае околу 2 до 4 часа, додека во некои комерцијални простори може да потрае до 8 часа. Техничарот ќе ви даде точно време на поправка утврдени по инспекцијата. Прашање: Колку време е потребно за поправени работи / субјекти кои треба да бидат целосно функционални? Одговор: По мали поправки, веднаш по поправка. Во секој случај, вашиот техничар ќе ве извести кои се соодветно време на чекање додека не можете безбедно да манипулирате П: Дали областа ќе се поправи за да се појават траги од штетата или да изгледаат како нови? Одговор: Благодарение на врвната комбинација на бои и рафинирана обработка, нема стапало да биде видлив по штетата. Во 99% од случаите, можеме да дадеме целосно закрепнување што изгледа како ново. П: Каде секаде е достапно? Одговор: Wilio услугата е достапна во текот на Словачка и неколку други земји. Прашање: Може ли да ја добијам услугата за кратко време? Одговор: Ова може да се согласи поединечно со потенцијален господар. Терминот и времето за испорака што ја расправате вашата услуга директно со него.