Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Реновирање на Бања
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.480 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на реновирање на бањи? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за уривање и ѕидање, поплочување, ожичување тоалети, мијалници и тушеви. Цената на реновирањето на бањата обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: собирање отпад и трошоци за бојадисување обезбедени од еден од нашите 27.383 градители во категоријата

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучува бања реконструкција?
Искусни дома шампиони, инсталатери и градители може да ви помогне со мали козметички прилагодувања во вашата бања. Тие ги заменуваат туш главите, водни батерии, ја инсталираат вратата на туш туш или дури и инсталирајте го вашиот тоалетот. Меѓутоа, ако барате комплетна бања за поправка, потребна ви е специјалист за реновирање на купатило. Листа на она што може да се очекува да работат со добавувачи и бања реновирање експерти:
Чекор 1. Цитација и планирање
За да се создаде точна понуда, ќе има главен простор за гледање. Цената ќе биде распоредена од големината на вашата бања, од време на изведбата на проектот (обично 13-25 дена за реновирање на целата бања) и од потребните материјали. Вие сте вие ​​кој е одговорен за избор и нарачување на сите нови уреди и додатоци - бања, тоалет, единици, плочки, итн. Треба да ги купите и да ја испорачате реконструкцијата пред да започнете. Вашиот добавувач ќе испрати понуда и ќе изготви план за сите вклучени со цел да се осигура дека сè ќе оди напред како што сакате.
Чекор 2. Истурање на старата бања
Градежни и експерти за уривање ќе ја отстранат опремата и ќе бидат складирани или покриени да бидат заштитени за време на градежните работи.
Чекор 3. Подгответе се за нова бања
Понатаму, вашиот водоводџија и електричар вршат груб фитинг. Ова значи вметнување водовод и електричен водич на место без неговата врска. Потоа доаѓа до сцена вашиот столар, штуко и плочки што стои или ги подготвуваат ѕидовите и подот. Ова може да потрае 2-5 дена во зависност од вашата големина на бањата и времето за сушење потребни за малтерисување, стегање и основна боја.
Чекор 4. Додавање на нов уред
Во овој чекор, всушност, ќе видите како се среќава вашата нова бања. Прво, вашите плочки лежат плочки и сликар ги отстранува ѕидовите. Откако ќе се исуши, вашиот нов мебел за бања може да се премести. Вашиот водоводџија и електричар сега ќе ги завршат сите врски. Други занаетчии користат хидроизолација и заптивки на мијалници, тушеви и бањи. Конечно, стаклени делови се монтирани како огледало или туш врата.
Чекор 5. Конечна инспекција и чистење
Кога сè е инсталирано и сува, вашиот SPA реновирач ќе изврши конечна контрола. Занаетчиите ќе ги исчистат и располагаат сите остатоци од пакување. Вашиот добавувач може да го заврши основното чистење, но исто така може да сакате да нарачате професионални услуги за чистење за да ја направите вашата бања Ligotala.
Најчесто поставувани прашања
Зошто да го пронајдете вашиот експерт за реконструкција на бања преку Wilio?
Барате експерт кој нема реновирање на бањата? Без разлика дали сакате да го промените дизајнот на бањата, да создадете повеќе простор во него, или ќе го зголемите пред да продавате недвижен имот, вие сте на вистинското место. Најди ги реконструкторот во вашата област и конечно ја третираат вашата бања нов изглед што треба. Најдобар начин да се ангажира снабдувач на SPA реновирање е да го објавите вашето барање за Wilio. Тоа е брз и лесен начин да се најде професионална помош на време и во рамките на буџетот.
Колку често треба да ги реновирате бањите?
Повеќето луѓе ја прават својата бања на секои 11-15 години. Ако сеуште не сте подготвени за нејзиното целосно реновирање, можете да го заживеете со едноставен трик: користејќи редовно чистење на плочки и инјектирање. Значи, го минимизирате мувла и боење.
Кои се клучните чекори за реновирање на бањата?
Реновирањето на бањата започнува со цитат и проект план. По нивната потврда, дополнителни клучни чекори: отстранување на стари бања, вода и електрична дистрибуција, градежни работи, инсталација на нови уреди, вода и електрични врски, потоа завршно чистење и контрола.
Кои придобивки носи да ангажира професионалец за реновирање на вашата бања?
Целосните спа реконструкции бараат електрична инсталација и вода работа која треба да ја врши само квалификуван персонал. Покрај тоа, кога можете да уживате во професионалец, можете да бидете сигурни во своите обемни искуства и најдобри алатки. Тоа само ќе заврши на високо ниво работа.
Кои вештини и занаети се однесуваат на реновирање на бањи?
Главните синдикати кои се занимаваат со реновирање на бањи вклучуваат згради, столари, малтерисување, плочки, водоводџии и електричари. Износот на занаетчии ќе ги најдете ќе зависи од опсегот на вашата бања за реновирање.
Каква квалификација и настава писмо ќе ми треба мојот реновирач?
Добро е да се провери дали вашите трговци се членови на локални здруженија за градење со лиценци и се осигурани за градежни работи. Исто така е погодно за нивните последни референци.
Колку ќе ја чини мојата бања?
Просечната цена на делумно реновирање бања во Wilio е 35-700 €, но тие исто така можат да бидат поголеми, дури и помали. Целосно реновирање се движи од 2 000 - 8 000 евра, се разбира, исклучоци, исто така, може да бидат исклучоци кога ова со буџети летаат на небесни височини. Но, ова се луксузни случаи.
Треба занаетчија за одобрување на бања за реновирање?
Во реконструкцијата на бањата, веројатно ќе биде потребно да дознаете кои специјализирани лиценци можат да бидат потребни за поединечни перформанси. Запомнете да бидете сигурни дека има занаетчии со соодветно наставно писмо и осигурување.