Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Реновирање и Реконструкција
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на реконструкција и реновирање? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за уривање и ѕидање, замена на подот, реновирање на фасади и внатрешно бојадисување. Трошоците за поправка и реновирање на домот обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: консултации, поплочување и поплочување, трошоци за мебел и боја обезбедени од еден од нашите 32.527 ѕидари во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да пребарувате за експерт за реновирање на Wilio?
Без разлика дали планирате да го реконструирате станот или куќата за да бидете посилни, поекономични или поубави, секоја реконструкција бара многу напор и претставува значајна инвестиција. На патот кон сонот за домување, сето тоа сака да парче за кое се среќаваат многу неискусни сопственици. Затоа, важно е да се избере сигурен, искусен и квалитетен снабдувач. Свртете се на професионалец е побезбеден од опустошен за реконструкција самопомош. Експертите кои се специјализирани за реконструкции го имаат потребното искуство, контролираат докажани и безбедни процедури и знаат како да работат со различни материјали. Wilio ќе ви помогне да најдете снабдувач на доверба со цел да го трансформирате вашиот имот за сон домување.
Кои вештини има експерт за реновирање?
Експерт за реконструкција има голем број на вештини потребни за управување со градежни работи и сите со реконструкција поврзани. Неговата улога е да се осигури дека секој аспект на реконструкцијата работи преземени и според применливите закони и прописи. Тој знае како да ги избере вистинските материјали, процедури и алатки. Тоа може стратешки да планира, координира и да управува со луѓето и ресурсите. Тоа практично може да се применат различни инженеринг и градежни техники, често ги контролира принципите на функционален ентериер.
Како можам да најдам реконструкција на станови и дома?
Креирање на побарувачка за Wilio е брз и лесен начин да се најде докажан професионалец за реконструкција на станови и дом во вашето соседство. Wilio ви помага да најдете експерт кој може да го прилагоди времето и ќе ја направи целата работа што ви е потребна.
Што треба да се направи во реконструкцијата на станот или куќата?
Заменете го подот или плочките. Направете потребна електрична инсталација и инсталација на вода и инсталирајте нова бања и опрема за кујна. Да се ​​наслика ако куќата треба да биде насликана не само за внатрешни работи, туку и надворешноста.
Дали треба да го реконструирам архитект?
Во повеќето случаи архитект не е потребен. Ако ова е историска зграда, ќе биде неопходно архитект да ја подготви саканата документација за реконструкција на надлежните органи.
Колку долго ќе биде потребно реконструкција на станот или куќата?
Должината на реконструкцијата е различна од секој проект, во зависност од обемот на работата. Контролен договор треба да вклучува датум на почеток и датум на завршување. Кога е реконструиран, неопходно е да се направи сопственикот и може да направи важни одлуки за време на работата за да застане. За време на реконструкцијата, занаетчиите ќе треба да имаат пристап до недвижен имот за време на нормалното работно време.
Колку е реконструкцијата на стан или куќа?
Цените на реконструкцијата се навистина различни во зависност од потребите на сопственикот и буџетските опции. Експерт за реконструкција ќе ви ги даде сите информации што ви се потребни за правилно да одлучите како да ги користите средствата ефикасни.
Кога е најдобро време за реконструкција?
Реконструкцијата или обновата на просториите во затворен простор обично може да се заврши во секое време во текот на годината. Некои делови од реконструкцијата може да зависат од времето. На пример, во реконструкцијата на куќата, работата на темелите, ѕидовите и покривот треба да се завршат на температури над точката на замрзнување.
Може ли да купам сопствени градежни материјали за реконструкција?
Секако. Сепак, препорачуваме да разговарате за добавувачот темелно дека материјалите ќе бидат нарачани. Постојат многу мали и специфични предмети кои се потребни, но лесно за не заборава или не го следи точниот тип.
Како ќе се изврши реконструкцијата?
Постојат многу променливи кои влијаат на тоа колку долго ќе работат за реконструкција на станот или куќата. Поединечните фази на проектот се накратко опишани подолу. Воведен состанок за добивање на идеја за обемот на проектот и инспекција на местото каде што ќе се утврди. Фаза на предлогот - Во текот на оваа фаза, клиентот и добавувачот се согласуваат со предлогот и плановите за реконструкција, последователно и двете страни го потпишуваат договорот. Фаза на подготовка - материјали ќе бидат избрани и треба да се реконструира. Фаза на изградба - градежни работи. Фаза на престанок и доставување - Конечна листа на сите преостанати поправки и завршни работи.
Која работа дело е дел од реконструкцијата?Што е дел од реконструкцијата
Промена во распоредот на просторијата и да се изгради на постоечките кат планови. Инсталација на подови, плочки, врати Расклопување и инсталирање на кујнска единица и додатоци Расклопување и инсталација на бањи Wateroinstallateur труд Дела за електроинквалација Сликањето
Совети и совети
Добра задача е основа Постојат многу променливи кои влијаат на цената и должината на работата за реконструкција на станот или куќата. Напиши во задачата што е можно попрецизно што и да е повторно да се пресмета на експерт за што е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Јурај Б.
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Јурај М.
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Кубо К.
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Мирослав Б.
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Томаш Б.
profile image
Реновирање и Ремоделирање на Куќа
Матеј В.