Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Ремоделирање на Кујна

Барате столар за реновирање на вашата кујна? Имаме 25.924 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на реновирање на кујна? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на оригиналниот кујнски уред, производство и монтажа на нова кујнска единица, поврзување на апарати, монтажни работи и бојадисување. Цената на реконструкцијата на кујната обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: собирање отпад, купување апарати, инспекции на електрична енергија и гас обезбедени од еден од нашите 25.924 градители во категоријата

Исто така види:Цени
33.293 регистрирани професионалци
89.933 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Најчесто поставувани прашања
Зошто ја задржувате реконструкцијата на кујната преку Wilio?
Повеќето семејства ја преземаат вашата кујна или треба да ја ажурираат кујната секој 10 - 15 години. Значи, ако почувствувате дека вашата кујна е потребна промена може да биде време за реновирање на кујната. Професионална кујна Реновирање ќе ја изврши вашата реконструкција побрзо и на повисоко ниво и може да биде зачувана пари. Професионалци можат да се справат со сите детали што треба да се најдат во прилог на жонглирање помеѓу работата, децата и животот што не остануваат заглавени во кујна. Резервација на вашата кујна преку Wilio ви овозможува пристап до илјадници квалификувани локални трговци во вашиот буџет. Ќе најдете искусен експерт кој може да се справи со целата работа од планирање по завршувањето или така што ќе се справи со задачите што ви се потребни за да помогнете.
Вработи професионална кујна за реновирање или на своја сопствена реновирање на кујната?
Изнајмување на професионална услуга за реновирање Кујна е одличен начин да заштедите време, да ги избегнувате повредите и да го постигнете најпрофесионалниот финиш, па дури и најновите занаети во светот ќе имаат потреба од професионална поддршка за време на реконструкцијата од плочки и електричари.
Како можам да се подготвам за реконструкција на кујната?
Прво испита посакуваниот стил, бои и уредување на кујната темелно, а потоа планирајте го вашиот буџет соодветно. За време на вашето реновирање, ќе мора да се подготвите за живот без кујна, така што ќе го резервирате просторот за складирање и да инвестирате во електричниот сад за печење и да се подготвите за најмалку месец на бучава и прашина.
Кои се чекорите за реновирање на кујната?
1. Изберете дизајн, материјали и поставете го вашиот буџет. 2. Отстранете делови од вашата постоечка кујна што треба да се замени. 3. Доколку е потребно, извршете водовод и ажурирање на електрични инсталации. 4. Инсталирајте нови плочки, кујна, осветлување и апарати.
Услуги
Што вклучува реновирање на кујната?
Секој проект за реновирање на кујната започнува со планирање и дизајн. Бидете сигурни дека знаете кои елементи сакате да ги промените, отстранете и ажурирате и колку најверојатно ќе стои, бидејќи можеби не треба да направите прилагодувања во буџетот. Ако некои делови се уште Во добра состојба и се во согласност со новиот дизајн, можете да ги задржите како што се и да го користат вашиот буџет за понатамошни функции. По планирањето на вашето реновирање (и преместување на сите храна и јадења) ќе бидат дополнителни чекори за да зависат од она што сте го вклучиле во вашите планови:
Ја уништувате вашата постоечка кујна
Првиот чекор што ќе го направи вашиот експерт најчесто ја отстранува вашата постоечка кујна или сите делови во него не дозволувајте. Тоа ќе започне со отстранување на постоечките врати и штандови, проследено со врата и прозорци. Потоа исклучете ја моќта и отстранете ги вградените апарати и светилки. Ако разменувате ѕидни панели и подови ќе бидат отстранети како последно. Ќе треба безбедно да зачувате сè што сакате да го зачувате и можеби ќе треба да организирате отстранување на отпадот за да го ослободите просторот за инсталација.
Инсталирање на нови апарати
Кога ќе ги купите вашите нови апарати, како што се цевки за печење, плочите за готвење, навивачите и светлата, обично ќе треба да инсталираат квалификуван електричар. Тие почнуваат да ја исклучуваат моќта, водата и гасот. Потоа го инсталираат вашиот нов уред, проверете дали е безбеден, безбеден и избалансиран, а потоа ја тестира својата функционалност. Кога инсталацијата на апаратот е завршена, моќта повторно е вклучена.
Инсталирање на нов кат
Кога инсталирате нови кујнски подови, повеќето луѓе избираат лесно чисти и издржливи можности како што се плочки, чеша или линолеум. По отстранувањето на постоечките подови, вашиот снабдувач на подни облоги ќе биде отстранет од прашина и нечистотија. Ако било какви проблеми со нивото на висина или подно, ќе биде неопходно да се балансира подот, а потоа да се подготви површината со звучна изолација, бариера на влага. Вашиот водоводџија се применува лепила или цемент за да го прикачите новиот кат. По инсталирањето на сите катови, тие ќе проверат повторно ако сè е еднакво и сите рабови се запечатени, пред да ги инсталираат плочките и завршуваат дека не постојат простори помеѓу вашиот кат и кабинетот.
Инсталирање на кабинети
Кабинетите се центар на вашата кујна, па вреди да се инвестира во професионална инсталација. Обично столбот или кабинет водоводџија го проверува распоредот на кујната, проверува дали ги имате сите парчиња, а потоа почнете да ги монтирате кабинетите. Секој кабинет спроведен еден до другиот, а исто така и на ѕидовите. Користењето на нивото на Дух провери дека секој хоризонтален кабинет е подготвен да го инсталира работната плоча.
Инсталирање на нови одбори
Кога вашите кабинети се на ваше место, еден квалификуван во уметноста може да ја прикачи вашата нова плоча. Во зависност од вашиот кујна аранжман, можете да купите стандардна кујна машина во продавницата. Инаку, ќе треба да ја прилагодите постоечката плоча или да инсталирате плоча направена за да одговарате во вашиот простор. Инсталирањето на десктопот се базира на инсталацијата на работната површина на вашите кабинети и ѕидови пред да го обезбеди на страницата користејќи лепило, завртки и конзоли. Конечно, инсталатерот на работната плоча ги запечатува сите рабови и го чисти целиот отпад.