Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Релјефен Блок
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.478 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на релјефниот бетон? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство и поставување на тротоари, патеки, подови, тераси или области околу базенот од монолитен лиен бетон. Цената на декоративниот лиен бетон обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: чистач под висок притисок, ископување, шпатули обезбедени од еден од нашите 23.487 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Уништен бетон. Ако сакате да изградите тротоар, патека или друга слична армирана површина, можете да го разгледате удрен бетон. Современите верзии можат да ги имитираат речиси совршено сите материјали и површини и сеуште одржуваат висока отпорност. Што е бетон? Компримираниот бетон е конкретен дека бојата, моделот или текстурата е додадена за да личат на друг материјал како што се тули, камен или плочки. Во некои случаи, бетонот е попристапна од материјалите што ги имитира, па затоа е поповолна, дури и во однос на времето поминато на работа и финансии. Стилови. Во процесот на печат, гумени марки или текстурни душеци се користат за печатење на примерокот во влажниот цемент. Исто така, постојат начини да го користите на готовиот, постоечки бетон, но тоа мора да биде во добра состојба. Овие марки често се изработени од прелумите на вистинскиот материјал за да се добие соодветна текстура. Како резултат на бетонска површина може да личи на тули, отворање коцки, чеша, дрвени плочи и многу повеќе. Можете дури и да ги погодите вашите сопствени форми и отпечатоци во бетонска плоча. Покрај тоа, марки може да се распоредат вертикално и хоризонтално, што значи дека не само што треба да ги користите на обични подови. На пример, можете да ги користите за надворешниот бетонски камина со приспособување на природен камен или може да креирате бетонски ѕид за поддршка што изгледа како тула. Покрај тоа, удрен бетон, исто така, може да се користи во внатрешноста на куќата. Всушност, исто така може да биде практична и атрактивна завршница. Интересна опција е печат во бетонскиот под на подрумот за да изгледа како имитација дрво. Притиснат бетон кој наликува на плочки исто така е издржлива опција за кујната. Сепак, нозете потоа можат да бидат ладни и непријатни, затоа теписите се препорачуваат за таква бетонска површина. Како да креирате удрен бетон Процесот на создавање печатен бетон е едноставен. Истурете цемент со дебелина од најмалку 10 сантиметри. Додадете примарна боја. Бојата се додава или со додавање или по складирање на цемент. Првиот метод се нарекува "интегрална боја" и втората "боја на печатење". Површинскиот боење лежи во униформа дистрибуција на бои по влажната цемент површина. Бојата ја снабдува компресираната бетонска димензија и има ефект на не-стап кој ви овозможува да ги препуштите текстурните душеци без да го повлечете цементот. Ставете ги текстурата. Бидејќи душеците често не ја покриваат целата област во доволно време, тие мора да се применат, а потоа се преместуваат за да ја покријат целата површина додека цементот е сеуште влажен. Ако моделот има линија, тоа е важно душеци кога внимателно се движи. Шаблонот или матрицата мора да останат на бетон додека не бидат целосно суви. По отстранувањето на печат, површината мора да биде темелно импрегнирана со посебна импрегнација која делува како дополнителна заштита. Го оставаме цементот 24 часа за да се исуши. Бетонот треба да биде доволно сув и зрел да се движи во рок од 48 часа и да се вози на околу една недела. Целосно лекување трае околу еден месец. Процесот на отпечатен бетон е уметност. Покрај тоа, потребни се специјални алатки и Champriants, па затоа е подобро да се заштедат напор и да се најде добар снабдувач кој има искуство со печатен бетон. Предности и недостатоци на вградениот бетон Во однос на кат материјали, постојат многу опции. Затоа е монтиран бетон погоден за вашиот проект? Неговата главна предност е издржливоста и долгиот живот и има безброј начини да се прилагоди. И ако се третира со текстура или други анти-лизгачки додаток, може да биде безбедна, анти-лизга површина. Компримираниот бетон е исто така дизајн елемент кој ја зголемува вредноста на вашиот дом, а сепак е генерално попристапна од тула или камен. Недостаток на печатениот бетон е дека обично не можете сами да го направите нашиот проект, бидејќи бара одредено ниво на експертиза. Бетон исто така се препорачува да се регулираат на секои две до пет години за да изгледаат најдобро. Тоа може да се случи дека бетонот понекогаш пука - тогаш може да биде тешко да се поправи и веројатно не успее да го доведе печатниот модел на останатите. Razen бетон наспроти други материјали Како и врежаниот бетон, други познати материјали, како што се тули и камења, изгледаат одлично и ја зголемуваат вашата домашна вредност. Тули и камења, или други материјали, се погодни за нерамна површина ако сакате да го усогласите и да се подготвите за кастинг на бетон. Сепак, плевелот и тревата често се случуваат во просториите помеѓу плочките, додека кога бетонската површина е загрижена за одржување. Но, сè е на вашето естетско чувство. На врежаниот бетон никогаш нема да изгледа токму како материјал кој се обидува да имитира дали е тула, камен, плочка или дрво. За некои луѓе затоа не го претворате со тоа. Меѓутоа, ако сакате мал материјал за одржување и повисок живот, притиснато бетон би можел да биде изборот што го барате. Како една од првите работи што луѓето често ги забележуваат недвижниот имот, добро одржуван конкретен патеката може да биде во можност да ја додаде вашата куќа на атракција и вредност. Истражувањето покажа дека таквото патување може да ја зголеми вредноста на имотот до десет проценти. Ако сакате да ги користите придобивките од сосема нов патеката, не мора веднаш да размислувате за преземање. Новиот или поправен патеката ќе го обезбеди вашиот дом со извонреден прв впечаток кај минувачите и вашите соседи и посети. И не само тоа - скршена патека полн со отстранува дека ќе го уништи автомобилот, и на тој начин ќе се повлече од вашиот паричник дополнителни финансии што би можеле да ги користите за значајни работи како што е нејзината поправка. Беше време да се размислува за уредувањето на тој Бетонот патеката често може да ви ги обезбеди вашите пари најдобрата вредност за вашите пари. Не само што е во споредба со другите материјали како асфалт, потрајни, бетон е солиден и лесен за одржување. Кога ќе одлучите дека бетонот е погоден за вашиот нов патеката, ќе имате избор на бетонски блок поплочување (CBP) или бетон со печатење на примероци (слика). Што е конкретен тротоар? Бетонски блок тротоар - тула или заклучување - Прв стана популарен крај на 70-тиот и почетокот на 1980-тите. Тоа беше период кога изборот беше сè додека стилови и бои, ограничени - неколку едноставни модели и неколку бои. Заклучи плочки на пазарот значително се зголеми значително, преработувачката индустрија, исто така, се префрли. Благодарение на ова, имате повеќе опции на располагање - без разлика дали сакате традиционален или модерен дизајн, различни текстури, опсег на бои, па дури и материјални опции. Поплочување поплочување се става помеѓу рабници и е поставен на основниот и песочниот слој. Овие блокови се допираат едни со други и создаваат врска што ја обезбедува јачината на вашите потреби за патеката. Што е конкретно со модел? Хизшта со притиснат шема или притиснато бетон се наоѓаат на сцената на релативниот новодојденец. Наместо да користат индивидуални блокови за да се формира површината, бетонскиот слој се влева во соодветна површина, а потоа се применува бојата и стабилизаторот по боја. Моделот се нанесува на влажниот бетон за да се создаде саканиот готов ефект. Ќе имате избор на различни опции - од камен преку масона на структуриран камен. Главната идеја е имитација на друг материјал кој го дава бетонот и вашиот пат поатрактивен финиш и форма. За да ви помогне да одлучите дали затворот за заклучување или вградениот бетон е вистинскиот избор за вашиот патеката, ги испитавме нивните предности и недостатоци. Ова е начинот на кој ќе можете да одлучите дека ќе ги знаете и сите релевантни информации. Кои се придобивките од крос-заклучувачкиот тротоар? - атрактивност. Со широк спектар на стилови, бои и текстури кои обезбедуваат комплет за заклучување, постојат атрактивни, визуелни атрактивни опции кои ви одговараат и секој пат. - издржливост. Тие се исклучително отпорни, можат да издржат многу години кога го одржуваат правилното одржување. Кога доброто добро може да издржи засекогаш. - Прилагодливост / ракување. Ако ви треба заклучен тротоар за расклопување, на пример, поради поправка на инженерски мрежи кои се под него, нема проблем. Лесно е отстранета и повторно составена со минимална штета. - Пропустливост. Некои асфалтирање овозможуваат безбедна површина на површинска вода, која е во согласност со важечките правила за планирање на пред-одделение. Кои се недостатоците? - Поставување / движење. Лошата инсталација или употреба на несоодветна супстрат кога поплочувањето може да предизвика да започне да паѓа или да го премести Набок - особено под тежината на автомобилот. Обично, ова движење не е предизвикано од производот, но неправилно дизајниран од подлогата. Ова може да се избегне со користење на квалификуван експерт или компанија. - Трошоци. Сето тоа зависи од производот што го избирате (од дебелина и боја). - деградација. Ако тротоарот е направено десно и на добра површина, тоа не е проблем. Тој може да предизвика ерозија и движење на земјиштето кога тротоарот може да почне да се движи и ослободи. Кои се придобивките од патеките со модел од вградениот бетон? - Ефикасност. Дизајн на пристапни патишта со обработен бетон може да биде многу поефикасен. Овој процес овозможува повеќе простор за побрзо да се покрие. - одржување-слобода. За разлика од асфалтирањето, тие нудат патеки помалку можности за да ги соберат трева или мач. Иако ова несакано зеленило може да почне да се појавува во потенцијалните пукнатини, тоа не бара толку многу грижа. - еластичност / компактност. Масивната армирано-бетонска супстрат од цврсто пребивање која е поставена на соодветна површина значи дека патеката веројатно ќе биде исклучително отпорна и нема несакани движења нема да се појават. Кои се недостатоците? - помала атрактивност. Сепак, сè зависи од индивидуалните параметри. Ако ги користите шаблоните душеци, може значително да ја зголемите атрактивноста на патеката. - Пукање. Не е невообичаено да почне да открива пукнатини на бетонот. Проблемот може да биде ако овие пукнатини се зголемуваат и се грозни. Иако поправката е можна, може да побара повторно површинска обработка на заминување. Не постои гаранција дека поправката ќе одговара на оригиналната верзија и модел. - Дренажа. На врежаниот бетон не е пропустлив, што значи дека не дозволувајќи површинска вода да тече. Без соодветен раствор за одводнување, таквата површина не е во согласност со правилата за претходно одделение. - Пристап до инженерски мрежи. Ако треба да стигнете до нив во иднина, патеката ќе биде расклопена и поправена, што може да претставува потенцијален проблем во усогласувањето на постоечките и разменети завршетоци. - Одредување на стабилност на површината. За да ја заштитите бојата на вашиот патеката, бетонскиот печат мора повторно да се пополни на секои две до четири години, особено ако е многу носено. - Безбедност. Импрегнацијата што се користи на патеките може да биде многу лизгава, особено во зима кога мразот е, што може да претставува опасност за луѓето кои одат по него. Колку чини патеката? Важно е да се има предвид дека вашата последна цена на новиот патеката ќе зависи од големината на областа со која работите. Други финансии ќе зависат од производите што ги избирате. Цената може да варира во зависност од дебелината на конкретниот тротоар и неговата боја, или според сложеноста на обрасците и формите. Многумина се грижат за тоа дали можете да го ставите овој тротоар одделно, или ќе го повикате експерт или дури и специјализирана компанија за патување. Двата вида на површини кои се користат и погодни за патеката имаат свои предности и недостатоци. Сепак, патиштата формирани со поплочување на заклучување се попопуларни и по можност. Сепак, тоа не е само за пристапни патишта, туку и за тераси или тротоари околу зградите и преку градините. Заклучи плочки, благодарение на неговата форма и варијации на бои, закани речиси секоја околина. Секој може да го избере тој омилен и најпосакуван. И префабрикуваниот пропустлив бетонски тротоар може да помогне во борбата против поплавите и загадувањето, бидејќи не се фати дожд вода, но вратете го назад кон природата.