Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Реконструкција на станбени јадра
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на реконструкција на јадрото на домувањето? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за уривање и ѕидање, поплочување, ожичување тоалети, мијалници и тушеви. Цената за ремоделирање на јадрото на куќиштето обично зависи од опсегот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: собирање отпад и трошоци за бојадисување обезбедени од еден од нашите 20.328 градители во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Потребата за реконструкција на резиденцијалната кернел е порано дали ќе се рефлектира во старите и новите станбени згради. Јадрото на домување е исклучително важен простор во секој стан и неговата добра состојба обезбедува непречено функционирање на целото домаќинство. Покрај тоа, јадрото, исто така, може да влијае на соседните простори кои се поврзани со него - на пример, кујна и ходникот. Тоа е поради овие причини од страна на сопствениците на станови пристап на реконструкцијата што носи значително подобрување на домување удобност и визуелно подобрување на целиот стан. Реконструкцијата на домувањето е голема интервенција на целото домаќинство. Веќе некое време тие се отфрлаат од работењето на повеќе простори и опрема, вклучувајќи ги тоалетите, тушевите, често кујната. Затоа, темелното планирање и препарат за квалитет е исклучително важно. Тезата ќе се одржи без непотребни одложувања и престој може целосно да се искористат во релативно кратко време. Зошто во потрага по реконструкција на јадрото на домување во Wilio? Работата за реконструкција на јадрото на домување содржи повеќе видови на работа што треба да се направи во точниот редослед и за кратко време. Резултатот мора да биде совршен, бидејќи сопственикот на станот ќе биде речиси секој елемент за постојано користење, па секоја грешка или несовршенство станува голем проблем. Не ризикувајте реконструкција на самопомош со многу недостатоци и поканете го реновирањето на професионалецот. Внесете ја вашата Wilio побарувачка, наведете ги вашите барања и внесете основни параметри. Јас ќе бидам штетни експерти од околината со моите понуди за цените. Изберете го оној што ги исполнува вашите барања и буџет. Која работа бара редицинска кернелска реконструкција? Уривање работа и расклопување Секоја реконструкција започнува со отстранување на стариот кернел и отпадот од станот. Отстрани е неопходно за целосно сè, вклучувајќи ги и старите тавани, ѕидови, партиции од ѕидарски или друг материјал. Исто така ги расклопува старите санитарни, водни батерии и тушеви. Решенијата за диспозиција на одредени видови станови, исто така, значи дека кујната вклучува апарати во него заедно со домување јадро. Сите споменати простории стануваат нефункционални и жителите на престој, затоа ќе го ценат брзиот тек на добро планираната работа. Изградба на нов кернел По темелно чистење на просторот, може да се спроведе градење на нов станбен кернел. Најчесто користениот материјал е блок. По празнење, целиот простор е темелно зголемен - јадрото на домувањето главно содржи простор за бања и тоалет. Просториите што ќе бидат во контакт со слободна течна вода потоа се зголемуваат уште еднаш водоотпорност што гарантира дека подлогата нема да биде последица на влагата за да се урнат. Разводи Време кога домување јадро е во состојба на "бруто структура" се реализира нова инсталација на отпадните цевки за бањи, мијалки, тоалет, машина за перење и така натаму. Ќе се направи и нова дистрибуција на електрична енергија и се подготвува прекинувач за прекинувачи, осветлување и приклучоци. Стандардите поставени токму на растојанијата на поединечни елементи - не е дозволено да имаат извор на електричен напон во непосредна близина на водоснабдувањето. Инсталација на плочки и санитарни Главната фаза на реконструкција е инсталација на ѕидови на ѕидови, тавани и подови - според барањата на сопственикот на станот. Подоцна, плочата е завршено од страна на инјектирањето што ги исполнува просторите помеѓу индивидуалните елементи на плочата. Зглобовите и рабовите се постигнуваат со силиконски запечатувач што гарантира дека нема да биде преоптоварено, или нема да се собира со парен влага. Прилози за туш, WC чинии, мијалници и вода батерии се инсталирани истовремено. Овие елементи, исто така, мора да бидат обезбедени од силиконски заптивки откако ќе се приклучат на зглобовите. Финализација и поднесување Кога целата работа е завршена, се инсталира целиот простор, приклучоците, прекинувачите и осветлувањето. Секој елемент е тесно проверен и тестиран. Колку долго се реконструира станбениот кернел? Квалитетот на реконструкцијата на јадрото за домување ќе трае најмалку 10 работни дена. Должината на работата се дава и со усогласување со технолошките процедури. Неопходно е новиот ѕидарски или нов хидроизолација правилно исушени и појачани. Исто така, лежи крпа бара некое време, најмалку 2 дена. По барање на сите плочки треба да чекаат барем еден ден да работат понатаму или да го користите подот за да одите. Како можам да најдам квалитетни градители? Најди сигурни професионалци е многу едноставна. Појаснување на основните барања за реконструкција и ги земаат приближните параметри на вселената што треба да ја реконструирате. Направете побарувачка за Wilio и подолго време ќе се најавите на компаниите и експерти од вашата понуда со понуди за цени. Се согласувам лични консултации и вселенска инспекција. Потоа го избирате менито што најмногу ви одговара. Дали доставам материјали и опрема пред реконструкција? Не треба да се доставува опрема пред реконструкцијата. Професионалните работници ќе ги донесат сите алатки и алатки. Во случај на материјали, можно е да се обезбеди материјал, особено во форма на плочки или санити кои ви се допаѓаат. Колку околу трошоците за услугата? Цената за реконструкција ќе зависи од големината на просторот, цените на материјалите и цените на работата. Класичен стан јадро со еден мијалник, туш, еден тоалет може да застане кога се користи од конвенционалните материјали околу 4.000 €. Цената, исто така, може да се намали со грижа за станот да се грижи за растечкиот и отстранување на стариот кернел. Како резултат на цената секогаш зависи од барањата на клиентите и исто така заеднички договор. Приближната цена ќе биде да се научи станот пред да започне работа. Исто така важно е договорниот сертификат за нарачани дела заедно со крајниот рок за завршување. Што е вклучено во цената? Цената обично е вклучена предлог за ново јадро, расте стариот и исто така дистрибуира градежен отпад на депонија. Понатаму, таа е вклучена во цената на создавање на ново јадро, инсталирање на сите видови (отпад, вода, електрична енергија), изолација, поставување на плочки, фугирање, силиконизирање, инсталација на Sanita и додатоци. Цената е секогаш резултат на договор.