Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Рабници
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на рабници? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини, поставување рабници, завршна обработка на површини. Цената на камените блокови што го одвојуваат тротоарот од патот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: чистење, одржување, поправка на рабници, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 22.446 подови во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Интегрален дел од секоја градина и двор е пешачка патека која е мултифункционална благодарение на нивната практичност и естективност. Неговата практичност е дека можете да го користите за да пристигнете или паркираат автомобили и во исто време вкусно го презентираат просторот и придонесува за разубавување на околината на нашите домови. Сепак, без тротоар или патека не се одвива без тротоарот, чија задача е да се осигура дека тротоарот се одржува и не спаѓа под притисок или влијание на времето или работата на самата почва. Круги, исто така, обезбедуваат естетски крај на рабовите и површините од бетонски плочи за поплочување и тераса и затоа се исто така составен дел на секоја конкретна област, гарантирајќи ја својата стабилност и одвојување од тревни површини. Така, стабилноста на поплочувањето за заклучување влијае не само на квалитетот на своето богатство, туку и правилно опремени бетонски ограничувања, што ќе осигури дека тротоарот не се случи. Така, ограничувањата може да се користат не само пред куќата, туку и во градината. Како и други функции за градба, и ограничувања се направени од различни материјали како што се камен, дрво или бетон. При изборот на материјалот, потребно е да се земе предвид не само вашиот вкус и трошоци, туку и начин на монтирање на тротоарот и неговиот живот. Непотребно е да се заборави, на пример, дека рабници од некои материјали (дрво на пр.) Бараат редовно одржување. Затоа, бетон од сите материјали е најсоодветната алтернатива, благодарение на високата отпорност и издржливост. Ние разликуваме неколку видови на бетонски кругови, во зависност од нивната употреба или обликување. Бетонските кругови, исто така, можат да се справат со многу барајќи сообраќај на јавни простори, подеднакво се повеќе популарен избор за семејни куќи и градини, паркови и за други места каде што не само функционални, туку и естетско одвојување на различни области едни од други. Круги се ефикасен начин да се оддели таков патеката во вашата куќа од јавни комуникации дали да ги одделите тротоарите од тревата во вашата градина. Но, ова е далеку од сè. На тротоарот во градината не само вие дека пеењето го граничи со тротоарот, исто така, може малку да го надмине теренот. Чистење, одржување и поправка на бетонски тротоар Како и други градежни елементи од бетон и рабници, тие не се само сиви. Во случај на тротоарот / тротоарот, можете да изберете од повеќе верзии на боја, како што се песок, црвени, кафеави или различни други стилски комбинации. И бетонскиот тротоар ќе биде совршен за вашата куќа и за вашата градина, без да мора да прави компромиси. Како што веќе споменавме, иако бетонот е многу издржлив и издржлив материјал, бара одредена грижа, особено чистење. Ако бетонот, исто така, мора да изгледа добро по години, потребно е да се исчисти барем еднаш на време. Чистењето на бетонски асфалтирање и подеднакво кругови од обичните нечистотии треба да се изврши најмалку двапати годишно, идеално за пролет и во есен, кога нема замрзнувачи на акции. За чистење, можете да користите различни методи, препорачуваме да вклучите специјални подготовки за чистење на бетонски поплочување што гарантира висока ефикасност и штедење. Не треба да го заборавите отстранувањето на мов или плевел пред да се чистите. Кога Machy и Weeds се појавуваат само спорадично, исто така можете да излезете со редовна лента или четка и рачно да ги отстраните. Во случај на поголемо пасење, повторно е можно да се примени хемиски отстранувач дизајниран за оваа намена. Сепак, пред првата апликација, препорачуваме да го користите на помалку видливо место за да бидете сигурни дека тротоарот или плочки нема да му наштетат. За да се исчисти бетонскиот тротоар и вода од обичните нечистотии, вода, подготовка за чистење за бетонски поплочување и четка. Што се однесува до препаратите за чистење, ние не препорачуваме користење на кино чистачи и киселини кои би можеле да го оштетат бетонот. Многу луѓе, исто така, користат средства за чистење висок притисок при чистење. Сепак, на овој начин, често е неточна употреба на чистачот кога водоводот е премногу силен и под погрешен агол. Ако сакате да го исчистите тротоарот и тротоарот олеснува, добро е да се размислува за напред. Можете да примени специјална нано импрегнација на бетонските елементи кои ја штитат површината од вода и загадување и создаваат невидлив заштитен слој (дури и пред УВ зрачењето). Со импрегнација, третираната површина може да биде полесна за чистење и конкретни тротоари и рабници ќе изгледаат како нови. Но, што ако тие се појават бели дробови и штета предизвикана од неразумни товари? Таквите пукнатини бараат нивната непосредна санација. Додека пукнатините се мали, можете да се вратите со нивната поправка, со мешавина од вода и цемент и да ја примените оваа шпатула до оштетената локација. Запомнете да го навлажнете стариот бетон за неколку часа пред да додадете мешавина, но водата не смее да остане на површината за да застане! По вчитувањето на облогата, покријте го делот од дувалка од филмот неколку часа додека не се исуши целосно. Во текот на следните пет дена редовно ја навлажнува површината на поправката и се сеќавам дека секогаш кликнете. Повеќе квалификувани шампиони можат да се справат со поголемите пукнатини во бетон, за оние помалку квалификувани, препорачуваме да барате експерт за Wilio. Денес, не мора да изберете само од каталогот на производителот - бетонски тротоар, како и земање кругови прилагодени по поволни цени се најдобро решение за вас. Прашања и Одговори Зошто ги наоѓате продавачите на Wilio за да изградите спречување. Најди ги добавувачите за градежни работи, како и сечење кругови преку Wilio е едноставно. Едноставно внесете го побарувачката што ќе ја опишете која услуга сте заинтересирани, ќе одговорите на неколку основни прашања кои се однесуваат на работното место или вашите идеи за изработка и време на испорака. Се занимава со добавувачи што ги добивате за неколку минути и ќе изберете од цената или прегледите на тие добавувачи кои ви стигнале. Дали е неопходно да се користат рабници на асфалтирани површини? Корпувањата служат како елемент за зајакнување - пред поплочување на страници. Покрај тоа, ограничувањата може да се користат како поделба и ограничување на елементот, но исто така и како практичен додаток. Тревата од колковите, па не прераснува во поплочувањето, што е толку разделено од околината. Се применуваат во градината на пластични рабници, или претпочитаат да останат во конвенционални ограничувања од бетон? Секогаш зависи од ситуацијата. Бетонски ограничувања се користат каде и да сакате да спречите преголема трева во областа по која ќе возиш патнички автомобил. Поцврста и поотпорна е еластична конкретна тротоар е посигурен во овој случај, бидејќи може да носи повеќе оптоварување (ако излезете со гуми). Пластични невидливи ограничувања уникатен премин на автомобил во повеќето случаи, исто така, трае, но тие не се толку масивни. Затоа, ако се извршуваат оптоварувања редовно, слободното бетонски тротоарот. Но, ако треба да ја дадете вашата градина цветни форма, тогаш пластични рабници се посоодветни кои ќе потрае помалку место во градината. Која е цената на циркулите и што вклучува? Цената на работната позиција се движи од 4 евра по BM (заеднички метар). Цената од 11 до 25m2 Добавувачот исто така може да ви даде кревет и реновирање. Вкупната цена на кругови влијае на многу фактори. Дали димензиите, материјалот, но и раблите, во исто време. Исто така треба да се сметаат со можни рачни ископувања, пилинг или увоз на материјал. Затоа, најдобро е да се сврти кон самата конструкција која е лесно да се пресмета ценовниот опсег.