Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Прозорски прагови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за прозорски праг? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, транспортирање, монтирање и склопување на прозорски прагови. Цената за инсталирање на прозорски прагови обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, пост-продажни услуги и помали поправки обезбедени од еден од нашите 17.583 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Одборот за парапет е составен дел на секој прозорец што го наоѓаме можеби во секој дом, но не го посветуваме големо внимание. При изборот на Windows, нивниот незабележлив елемент кој е вкусно дополнет. Сепак, многу луѓе не знаат каква улога треба да ги исполни прагови за да се исполнат какви видови нудат на пазарот или го прават тоа соодветно. Употребата на квалитетни карактеристики на прозорецот исто така се зголемува со правилниот и сигурно избраниот тип на прозорец. Која е разликата помеѓу функцијата на надворешни и внатрешни прагови? Главната функција на надворешните прагови е да обезбеди најголема заштита на фасадата пред загадувањето, но најчесто пред садот за дождовница по фасадата на куќата. За правилно извршување на нивната главна задача, прозорецот прагови мора да биде опремен во одредена склоност, што обезбедува заштита од акумулација на водата на нивната површина. Должината на надворешниот праг не треба да надминува повеќе од 5 см преку фасадата на куќата и закотвена треба да биде што е можно побрзо на брегот. Основни материјали кои се користат за надворешни прагови вклучуваат алуминиум, пластика, ветерна, бакар, керамичка плоча и многу повеќе. За селекција, главно се фокусира на бучавата на материјалот и отпорноста на времето. Дожд по квалитетен материјал кој "не оди" на остар дожд или ветер и е отпорен на повисоки температури или влажни. Внатрешната Windows функција се разликува од надворешните. Во минатото, иако тие служеле за заштита од различни видови на временски услови, но внатрешниот прозорец прагови не може да ја спречи дождовната вода да се спротивстави на чистите мами. Сепак, не треба да го поткопа нивниот избор, бидејќи внатрешниот праг работи како топлинска изолација. Бидејќи надворешниот праг ја надминува фасадата за да го заштити од водите под кои се формира т.н. термален мост. Ова предизвикува ладен проток под прозорецот и неговото пенетрација во внатрешноста. За време на изборот на внатрешниот праг, неопходно е да се стави на видот на материјалот и да не заборавиме на квалитетна изолација. Најважната функција на внатрешните прагови во моментов е нивниот естетски аспект. Соодветниот внатрешен праг е пријатно завршување на целокупниот визуелен прозорец, тој дејствува природно и нуди простор за декорации во форма на простории, фотографии или други додатоци. Совршен внатрешен парапет не треба да биде разубавен премногу внимание затоа многу луѓе достигнуваат за класична бела боја, кои не прават ништо. Сепак, на пазарот нуди многу опции во боја, а со тоа и парапет, исто така, може да биде карактеристичен елемент кој се издвојува во внатрешноста и ќе го даде ШМРНЦ. Внатрешната ширина на прозорците е важен аспект на изборот. Бидејќи постои термичко тело во форма на радијатор под натриумот, парапет не смее да го надмине термалното тело. Ако се случи таква ситуација, парапет може да предизвика топлина за да го спречи протокот на топол воздух во просторот или да расте прозорци. Во исто време, внатрешниот праг мора да биде отпорен на механички оштетувања, без потреба од поправки. Широка понуда Изберете прагови од квалитетни материјали. Тековниот пазар нуди износот на материјали и ориентација во вкупната понуда е многу понапорна отколку што може да изгледа. Многу прагови дејствува на прв поглед. Сепак, иста боја и сличен изглед не значи идентичен квалитет материјал и квалитет може да биде дијаметрално различен. Вие не сметате на вашата редовна размена при инсталирање на прозорецот и прозорецот. Оваа информација треба да ви биде умот за време на донесувањето одлуки на својот материјал. Вие не донесувате одлука за која знаете промена по неколку месеци. Парапетот е долгогодишна посветеност и нејзината размена би била значително внатрешно мешање. Зачувани финансии може да ве задоволи наскоро, но на долг рок ќе заштедите повеќе ако стигнете до повисока цена класа материјал. Најдобрите продажни видови вклучуваат ПВЦ прагови на материјал. Овие обезбедуваат многу потребни технички карактеристики, како што се висока отпорност на механичка штета која гарантира долг живот. Други од неговите позитивни својства се непроменети, висока отпорност на влага, рециклирање на материјалот, широк избор на бои и достапност на цените. Сите овие аспекти на тоа прават број на пазарот. Сепак, во прилог на ПВЦ, исто така можете да најдете камења, иверица, дрво. Во надворешните прагови, алуминиумските прагови и галванизираните материјали се атрактивен избор. Дополнителната понуда за цени се разликува од добавувачот и начинот на продажба, како и типот на праг. За многу добавувачи, цитатот се пресметува по внесувањето на специфични димензии за вашиот прозорец. Цените во внатрешните прагови обично се определуваат во основната ширина - 15 см. Во оваа димензија, цените се движат од 5 до 13 €. Надворешните цени на праг обично се одредуваат од 0,8-1 милиметри ширина. Во одредена големина, цените на надворешните прагови се движат од 3 € до 5 €. Избегнувајте проблеми и допрете за квалитет Како што е споменато, изборот на парапетскиот материјал обично е единствен избор. Вашиот избор со вас ќе преживее неколку десетици години. Надворешните или внатрешните прозорци мора да се спротивстават на разни стапици, најчесто вклучува механичко оштетување на површината, премногу вчитување на прагови што може да предизвикаат кршење на дел, мувла и многу повеќе. За управување со сите овие стапици, прозорецот Sills мора да биде направен од "точен" материјал. Па што треба да се фокусирам? Кои се суштинските барања што материјалот мора да го исполни својот продолжен живот? Се фокусира на материјали кои се: водоотпорен, Отпорен на механички оштетувања, како што се гребнатини, фиксни и непотребно - не се деформираат на температурни промени Жално издржливи, Отпорен на сончева светлина и влага, Едноставно за одржување. Прашања и Одговори Зошто барате добавувачи да се соберат прозорец прагови на Wilio? Најди ги Вилио добавувачите е едноставен. Само ако внесете побарувачка, ќе опишете која услуга сте заинтересирани, ќе одговорите на неколку прашања. Прашања вклучуваат вашата идеја за монтажа на прагови, каков тип на праг е, каква е вашата идеја, наместо собранието, како и вашата идеја за изработка и време на испорака. Добавувачите се достапни за неколку минути и ќе изберете според ценовната понуда или добавувачите на добавувачи кои ви стигнаа. Колку време е потребно испорака и монтажа? Испораката трае врз основа на изборот на вашиот прагови. Ако прагот на стандардна димензија и неговата испорака е избрана во рок од 2-3 работни дена. Собранието може да се изврши во текот на еден работен ден или врз основа на договорот на двете страни. Што е вклучено во цената? Консултантски услуги се вклучени, избирајќи соодветни прозорци врз основа на вашиот вкус и собранието. Ако сакате за одделни прозорци за нарачување, добавувачот е подготвен да ви помогне да го советувате и повлечете.