Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пристапен Пат, Тротоар
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Ви треба услуга од пристапен пат, тротоар? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, ископ, изградба на тротоари и пристапни патишта. Цената на патиштата и тротоарите до зградите и недвижностите обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: асфалт, бетон, под на замокот, алати и трошоци за испорака обезбедени од една од нашите 23.508 компании за гас во категоријата

Исто така види:Цени
Услуги
Што вклучува траење на тротоарот?
Слот за плочка може да ви помогне со спроведувањето на работата која вклучува поставување или поправка на плочките (плочки) на патеките, тротоарите и терасите на отворено. Ние наведуваме што можете да очекувате од секој тип на тротоарот:
Дунти
Неопходен дел од секоја куќа е пристапниот пат, кој исто така е еден од условите за Домот на куќата. Поплочувањето на патеката ја зголемува атрактивноста на вашата куќа и неговата вредност. Вашето биро започнува со работа Подготвување на подлогата. Подлогата треба да биде доволно силна и сигурна, но исто така и да се ослободи со вода со врнежи. Тие ја ископале и изедначат површината, бруто основниот слој формирана од камен здроби што треба да компактен со помош на вибрирачката плоча. Понатаму, генерално ги следи кружните кругови кои ја дефинираат површинската граница покриена со поплочување на заклучување и пеење. Подоцна, ликовниот слој на камениот здроби мора да се примени и да се набие. Последниот чекор е габата на фини камчиња што е наменето за заклучување на асфалтирање. Неговата површина треба да биде еднаква на нејзината длабочина униформа и компактирана. По положување поплочување, јас. Останувајќи поединечни блокови во непосредна близина рамо до рамо на подготвена површина. Конечно, контејнерот ги исполнува зглобовите помеѓу тротоарот на песокот.
Објавување на терасата
Треба да се постават некои плочки (плочки) на вашата тераса или околу базенот? Поплочените површини формирани од асфалтирањето го намалуваат областа на трева и го минимизираат неговото косење и одржување, се мазни и еднакви. Фрост-отпорен и анти-лизгање поплочување е погоден за отворен базен. Добавувачот на вашиот тротоар ќе ви помогне да ја одберете најдобрата плочка што ќе биде дебагирана со фасадата и архитектурата на куќата. Ние ќе обезбедиме професионален пристап и задоволството на клиентите.
Асфалтирани тротоари.
Поплочувањето може да биде практична и атрактивна алтернатива на конкретниот тротоар. Вашиот добавувач може со пр. Трик тротоарот за да се исклучи патот или градина тротоари на било која форма и крива. Тие го одбележуваат пристапот на патот План, темелно подготвуваат компактен супстрат и лежејќи тули плочки во поставениот модел. Конечно, контејнерот ги исполнува зглобовите помеѓу тротоарот на песокот.
Отворајќи поправки
Иако патеките, тротоарите тротоари имаат долг живот, повремено се случува да се оштети, пука или амортизација. За среќа, поправката на таквото асфалтирање е обично брзо. Едноставно оштетено тротоарот избира и заменува нови плочки. Вашиот добавувач на тротоарот ќе го стори тоа ефикасно за вас.
Најчесто поставувани прашања
Зошто нарачате да поплочете низ Wilio?
Дали ви се потребни експерти кои ќе ви помогнат со плочките? Поплочувањето е практичен и атрактивен избор за голем број прилагодувања на теренот, вклучувајќи тротоари, тераса површини, патеки, па дури и градина - тревници и базен рабови. Преземањето на плочки е техничка работа и секој не го контролира. Дозволете оваа работа да ги реализира експертите во вашата околина кои го прават тоа професионално, многу побрзо за да го направите вашиот нов простор да го користите што е можно поскоро. Најдоброто место за наоѓање на експерти за поставување плочки е Wilio. Од стотици искусни занаетчии ние ќе најдеме нечија локална за да ви помогнеме со поплочување без оглед на големината на површината.
Зошто треба да оставам лежење професионалци и не ја правам сама?
Поплочувањето бара сериозни физички напори и искуство. Професионалниот слој ќе донесе долгогодишно искуство и сите потребни алатки и технологија за да ги направат вашите нови области изгледаат одлично, обоени и последно долго. Неопходно е да се има долгорочна гледна точка, бидејќи аматерскиот зачуван тротоар на несовршено поплочена површина изгледа веднаш по депозитот во ред, но просторот на времето поради временските услови ќе почне да се ослободува, паѓа и да се појави нееднаквост и несакани преголеми празнини .
Поплочување или бетон - Што е подобро?
Сепак, неодамна беше бетон на најраспространетиот материјал за зајакнување на патеките и пристапните патишта. Но, во моментов е заклучен тротоар (коцки или плочи) бетон. И двете материјали се користат, но тоа е попрактично и полесно да се заменат неколку испукани плочки за поправка на оштетениот бетон. За да го постигнете оригиналниот изглед и конечно можете да си дозволите конкретни плочки, тие би можеле да бидат подобар избор за вашиот дом. Предноста на поплочување е можноста за расклопување и повторно поставување.
Треба ли да нарачам нов или користен тротоар?
Користените материјали може да ви заштедат многу пари додека купувате ако имате ограничен буџет, и не ви пречи губењето на своето време со чистење. Тие се добар избор ако не сте тешки и ќе најдете доволно количество во истиот дизајн за да го завршите проектот. Недостаток е ограничен со изборот на искористено поплочување. Понудата на нови материјали е многу повеќе разновидна; И нивниот животен век во естетска држава многу подолго.
Која опрема и потрошен материјал ќе мора да го дадам вашиот слој?
Вашиот тротоар слој ќе донесе своја опрема и алатки, но обично ќе бара од вас да нарачате основни материјали, вратени поплочување. Може да ве советува со соодветен вид на асфалтирање и износот потребен за вашиот проект.
Колку долго обично трае поплочување?
На мала работна површина, вашиот добавувач е во состојба да работи за неколку часа, со долги и широки патеки и големи тераси ќе работат со поплочување ќе трае неколку дена.
Колку чини плочки?
Трошоците ќе се разликуваат во зависност од големината и наполнетоста на областа, сложеноста на блоковите и обемот на работа. Поставувањето на заклучувањето (тротоарите и местата за паркирање за патнички автомобили) без природни дела чини околу 12 € / м2. Цената е подрачјето на областа, поттикнувајќи и повлекувајќи груб супстрат (во дебелина од 30 см), повлекување на креветот, поставување плочки, реприза и тротоарот на Pavel. Поставувањето на асфалтирањето веќе чини околу 7 € / м2; Поставување кругови 4 € / bm.
Ми треба лиценца за специјалист?
Не. Најдобра бизнис картичка на кутијата за изработка / коловоз е нејзината претходна работа, така што не се плашиш да ги прашаш референците и можеби да одиш на својата работа.