Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Приклучок за Водоснабдување, Приклучок за Канализација
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.513 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга во областа на поставување на водоводен, канализациски приклучок? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за земјени и градежни работи, професионални монтажни работи во монтажа на цевководи и инспекциски шахти. Цената за приклучување на системот за водоснабдување и канализација обично зависи од обемот на услугите. Видете повеќе информации за услугите: професионални совети и услуги обезбедени од еден од нашите 23.925 водоводџии во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Воспоставување на вода и канализација врска Водата е основа на животот и една од најважните работи што ви се потребни за изградба на куќа или градење на било кој проект поврзан со пријатно домување или со уредување на градината. Без вода едноставно не само што не ставајте во секоја животна ситуација. Ако немате вода од изградбата на вашето домување, нема да стоите ништо, па затоа е важно да се размислува за овој факт и покрај почетните работи со цел да се уреди заплетот или да се справи со различни дозволи. Иако може да ве спаси добро, но тоа не е решение во област каде што не се наоѓаат високи под вода или во области каде што недостатокот не е лоциран или се локализирани на покачени места. Тие сѐ уште можеа да ве спасат добро, корисни соседи кои ви даваат вода и подоцна се населувате со нив подоцна. И тогаш тука е најсоодветниот раствор, со што се гради поврзување со вода и канализација. Во овој случај, не мора да се потпирате на ништо и некој. Сè што ќе зависи само од вас и добавувачот. Како да се изградат врски Водоснабдувањето, дистрибуцијата на отпадни води и отстранување на вода обезбедува самоуправи и со тоа сите општини и градови во Словачка. Можете да се поврзете само со јавни води и канализација ако имате договор. Мора да биде напишана и затворена со сопственикот на чешмата. Можете да го најдете без проблеми на веб-страницата. Ако не можете да го направите тоа, тоа сигурно ќе ви се допадне наредбата на надлежната локација. Едноставно е тоа што има само еден провајдер на секоја страница и има монопол. Недостаток е што не можете да преговарате со повеќе провајдери цени, но мора да преземете одредени услови кои се однесуваат на областа која планирате да го поврзете. Како да започнете Сè започнува со документи. Прво, мора да ги собереш со вашиот иден снабдувач на печатачот кој претставува барање за воспоставување на водена врска каде што ќе ги имате сите прилози кои се потребни во тековниот период. Ова вклучува и други документи. Бидете сигурни дека ги имате сите потребни форми за да не мора да одите таму повеќе пати. По барањето и сите потребни документи потребни, по приемот на операторот, операторот ќе го провери ова веднаш и ќе одлучи за одобрување на водната врска. Подоцна, јас ќе се согласам со друга постапка и ќе ги одредите условите што ќе треба да ги задржите. Што ќе биде вашата задача и што треба да се подготви Прво, поставете ја маршрутата, каталогот што сакате да ја повлечете поврзувањето со вода ако има голем број на земјиште, или да им се придружите на сопствениците и да ги прашате дали случајно не ја ослободија изградбата на допир и канализација - можеби ќе се смета за комбинирање Моќ и земјени работи, кои чекаат да финансирате заедно. Ќе ги поделите трошоците за натопи канали, купување, поставување и погребување на водата и веројатно е можно да се изгради патеката и ќе заштедите пари за понатамошни потребни работи поврзани со семејниот престој. Понатаму, ќе треба да изградите оска на водомер на вашата земја. Однесувајте се кон своите поголеми димензии, се печете дека ќе треба повремено да ги изгубите или водам работниците кои ќе ве заменат на водомер или понекогаш во иднина. Може да имате доволно простор за работа во него и можете да се преселите во него ако е потребно. Како работа на Земјата Во зависност од тоа колку ќе треба да го ископате каналот на главната врска со водата, и дали сте успеале да се согласите со еден сосед со некој сосед, треба да одлучите дали ќе ги извршувате овие земји во вашата надземје, или ќе најдете бизнис што се занимава со ова. Ги има сите потребни алатки и механизми кои ќе ги поедностават работите и ќе заштедите време. Сепак, ќе треба да сметате на повисок износ за имплементација. Што врши операторот Тој ја собира целата вода за вода (ве поврзува со канализацијата на вода), ве поврзува во чешмата на метар. Потоа, неопходно е да се изврши тестот за притисок и работењето на јавното водоснабдување на местото за поврзување на водата. Алтернативно, овие задачи исто така може да ги вршат надворешна компанија. Кому ви е потребен Ќе ви бидат потребни гедети кога ќе ја наведете трасата. Сепак, ако сте градат вода врска, сепак, ако треба да се поврзете со јавна канализација. Во случај на канализација, треба да знаете дали отпадот од кошули, бањи, товари и сите мијалници стигнете до канализационата самоизманија или ќе треба да изградите пумпна станица. За тоа ви треба лице со уред кој ќе ви каже дали имате градиент или одите на удар. Справувањето на каналот може да се реализира одделно со рачна алатка или да размисли дали вреди толку многу лопт и за зачувани евра, или можете да најдете некој трговец со мини багер, или директно градежна компанија која не само што може да започне само за вас , но исто така и тоа обезбедува црева за вода и цевки, гради вратило, се поврзува со канализација или, ако сте во област во која не е изградена канализација, гради мала пречистителна станица за отпадни води и, на пример, транер. Сето тоа зависи од вашите потреби и проект што го имате во вашата рака. Како да ја пронајдете вистинската личност Постои страница која може да ви помогне одлично. Ќе ги најдете вистинските луѓе на едно место во Wilio.sk. Обидете се прво таму и со голема веројатност веќе нема да морате да барате никаде на друго место. Wilio ги поврзува сите мајстори и специјалисти од сите области и сите размислувачки синдикати. Во прилог на зборот експерти земени таму, исто така, ќе најдете референци и други потребни информации што ви се потребни за ориентација во областа во која моментално сте заинтересирани. Ако оваа страница не ви помогне, дефинитивно ќе најдете на друго место на интернет. Најрелевантните врски ќе бидат прикажани прво, но не го давајте за смирување и побарајте понатаму. Можеби ќе диши на некој од околината или на бизнис или трговец кој ќе биде многу поевтин. Колку ќе ве чини Цената на врската зависи од договорот дека клиентот го заклучува со одреден добавувач. Просечната цена за снабдување со вода за пиење во Словачка на 0,946 € / 1 м3 со ДДВ. Просечната цена за дистрибуција на отпадни води, вклучувајќи чистење изнесува 1.091 € / 1 м3 со ДДВ. Оваа цена ја дава овластувањето за регулирање на мрежните индустрии со декрет. Таа предвидува регулирање на цените за снабдување, производство, дистрибуција на вода и посветува на сите детали за канализација. Ќе треба да додадете пари за земјени работи до овие износи. Оваа сума зависи од начинот на имплементација. 1. Ако природната работа ја реализира друштвото, се согласувате за самата реализација, што ќе сфати и што ќе треба да направите. Градежната компанија или трговци може само да ви ги обезбеди нивните механизми и работа. Други работи како купување материјали, поставување на црева или цевки, изградба на водна оска, населбата на мала пречистителна станица за домашен отпад, пумпна станица или некои дозволи, ќе треба да се опреми и да се кандидира. 2. Или ние ќе се согласиме со целосната работа. Ова значи дека сите комплетни посакувани работи ќе направат за вас, купување и доведување на материјалот или целата потребна опрема и опрема, а вие само ја земате вашата завршена работа, ќе потпишете и ќе ги платите парите. На крајот, ќе бидете сигурни дека (и исто така треба да го зафатите во договорот) дека во случај на какви било проблеми со завршената работа, работникот е подготвен да дојде и да стави сè во ред. Ако имате доволно време, дознајте кој начин на имплементација е поприфатлив и поевтин. Иако не изгледа на прв поглед, тоа често може да се случи за да дозволи сè на компанијата да чини помалку средства како да сте сигурни сами. Ова се должи на фактот дека градежните компании често имаат одлични и долгорочни договори со зграда и со други субјекти за снабдување, односно имаат многу подобри влезови и многу повисоки попусти попусти како што би го добиле купувањето за еднократна употреба. Проблематично за вас, исто така, може да биде изградена од вратило за вода што мора да ги има параметрите. Ако сте градат во висока ниска водена област, важно е да зумирате добро, и тоа може да биде релативно предизвикувачка задача, особено за лице без потребната експертиза. Водата добива насекаде, и ако не успеете правилно, изолацијата нема да биде функционален и воден мерач на кој сеуште ќе бидете поплавени, што може да го оштети ('рѓосани спојки, оштетени заптивки), па дури и да го уништи. Ова значи дека ќе заштедите како експерт и соодветни изолациски материјали, ќе треба да го поправите подоцна. Се разбира, одлуката зависи од вас. Меѓутоа, ако ви требаат некои работи за да се разјаснат, да дознаете подетални информации, најдете инспирација или други работи, луѓе и компании кои се заинтересирани за вас, посетете wilio.sk и да научите многу повеќе.