Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Приклучок за Гас
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на приклучување на гас, приклучок на гас? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за да го поврзете гасот со нов имот, да гасифицирате постоечки имот и да направите технички промени поврзани со намалување или проширување на бројот на постоечки апарати за гас. Цената за поврзување со дистрибутивната гасоводна мрежа и гасоводот обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: административни такси, сертификација обезбедена од една од нашите 22.156 компании за гас во дадената категорија

Исто така види:Цени
Услуги
Кои други услуги го прават гасот за мене?
Гас монерите можат да помогнат со голем број на услуги од советување и монтажа на поправки, услуги и одржување. Овде ние наведуваме некои од најчестите видови услуги за опрема за гас и што можете да очекувате од нив:
Системи за гас за топла вода
Една од најголемите придобивки од системот за топла вода е дека ако имате гас, веднаш можете да подготвите топла вода. Нема повеќе студени тушеви на крајот од денот! Вашиот гас водоводџија може да ви помогне да го одберете најдобриот систем за топлина на гас и потоа безбедно да го инсталирате и да го поврзете. Тестирајте го вашиот систем за да бидете сигурни дека ја загрева вашата вода на соодветна температура. Ако ви треба да го поправите вашиот систем за топла вода, пред да започнете со работа, користејќи техники и резервни делови за поправка на вашиот системски гас ќе го исклучи и повторно.
Системи за греење и ладење на гас
Греењето на гас и ладење се генерално позелени и поекономични од нивните алтернативи на електричниот погон. Тие се популарен избор, без разлика дали сакате посебен грејач на гас, гас огниште или систем за климатизација на гас. Вашиот гас водоводџија ќе ве извести со најдобрите системи за греење или ладење за вашиот простор и ќе ви помогнеме правилно поставување и монтирање. Исто така, може да ви помогне да ги поправите вашите апарати најдобро да се одржуваат во добра состојба.
Гас печки и готвење
Гасборите се популарни, бидејќи тие се попристапни, загреани побрзо и обезбедуваат поголема контрола од електричниот плоча. Ако треба да го инсталирате или поправите цевката за готвење или печење, вашиот гас водоводџија може да препорача соодветно решение. Ако веќе немате инсталирано гасна цевка, тоа ќе мора да го организирате и да го поврзете со вашиот надворешен гас шишиња или да го поврзете мерачот. Вашиот гас водоводџија ќе провери дали вашата инсталација ги исполнува безбедносните стандарди, вклучувајќи материјали отпорни на топлина, соодветни висина на светлина и безбедност. Тоа ќе ги тестира вашите кујнски апарати за да бидете сигурни дека сè функционира и ќе ве наштети како да ги користите правилно.
Други апарати за гас
Други заеднички апарати за гас вклучуваат сушари за тапан и надворешни апарати, како што се загревање на базени, скари и камини. Вашиот гас водоводџија ќе ви помогне со избор на вистинскиот тип на производи за вашиот простор (и буџет). Тоа ќе помогне безбедно да го поврзете системот за греење на базенот или фен за тапан и ќе осигурате дека вашиот апарат е во совршена состојба.
Најчесто поставувани прашања
Зошто да пребарувате за гас преку Wilio?
Дали ви треба гас фитинг за сервисирање, инсталирање на опрема за гас или брза поправка? Многу куќи се опремени со серија апарати за гас, вклучувајќи гас готвење плочи, грејачи, топла вода, скара и други. Но, дека тие се производи од секојдневна потреба не значи дека секој е квалификуван за нивна инсталација и поправка. Гасот не е нешто со што треба да си играш - остави го во гас фитинзи експерти! Ќе добиете сè совршено (и безбедно) поставено и можете повторно да ги користите вашите апарати. Wilio е идеално место за да се најдат професионалци за да се соберат гасни фитинзи. Ние ќе ви помогнеме да најдете веродостоен гас и инсталатер монтери во вашата област кои се достапни за да го посетите вашиот дом и да ви помогне да инсталирате или поправите.
Дали флаерот за гас има потреба од специјализирана лиценца?
За одредени видови задачи, ќе треба да дознаете кои лиценци може да бидат неопходни за извршување на вашата задача. Пред да ја прифатите понудата, не заборавајте да потврдите дека Wilio GAS е релевантно овластување и осигурување на релевантната услуга за гас чудовиште.
Чувствувам гас дома или околу куќата - што треба да направам?
Исклучете ги сите апарати за гас или електрични апарати и не ги испуштајте натпреварите, цигарите или другите апарати кои би можеле да предизвикаат искра. Отворете ја вратата и прозорците за да го зголемите протокот на воздух. Контактирајте со квалификуван и лиценциран гас чудовиште веднаш. Ако се чувствува исклучително силен мирис на гасот, излезете и следете ги инструкциите од вашиот добавувач на гас.
Која е гасовата?
Инсталирањето на гасна врска вклучува работа со апарати за гас и цевки кои се хранат со гас во апарати. За разлика од конвенционалните монтери, монтери на гас работат со цевки, апарати и додатоци кои се вклучени во снабдувањето или користењето на гас.
Што го прави гас водоводџија?
Инсталатори на гас се квалификувани за инсталирање на гасни врски, цевки, системи за контрола на притисок и апарати. Тие исто така можат да помогнат во одржувањето и тестирањето на гасни цевки.
Кои се некои од најчестите услуги за инсталација на гас?
Сопствениците на куќи вообичаено бараат помош со инсталацијата на гасни врски, поправки на плочи за готвење на гас, нови вентилски системи, контрола на истекување на гас, апарати за гас и инсталации за топлина со гас.
Дали монтери на гас им се потребни одредени специфични квалификации или лиценци?
Да. Нови инсталации на гасни врски и поправка на гасни уреди кои бараат исклучување / пренамена на гасни уреди, бараат прифатлив гас за безбедност.
Колку е изнајмување на професионален гас?
Трошоците за гас ќе зависат од вашата задача - од она што ви е потребно за да инсталирате колку е комплексна и колку долго ќе потрае.