Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пресечни Гаражни Врати
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на пресечна гаражна порта? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн и визуелизација според избраниот дизајн, производство и монтажа на пресечни порти. Цената на тркалачките гаражни врати за гаражи обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: далечински управувач, услуга по гаранција обезбедена од еден од нашите 18.428 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Дел Гејтс Популарноста на пресечните гаражни порти расте брзо како една од најпопуларните опции за гаражни портови. Нивната сила, безбедност и безбедност се само некои од многуте придобивки што ја прават оваа популарност. Благодарение на нејзината изградба, тие се познати како "дел" врати кои се направени од одделни делови кои се отвораат вертикално. Ова значи дека пресечните гаражни порти може да се инсталираат речиси на секој облик на отворање (заоблени, заоблени, итн.). Придобивки во кратки ... Заштеда на простор Далечински отвор за пресечени порти Изолиран дел Гејтс Високи безбедносни гаражни порти Достапни се различни големини на дел Гејтс Конструирај Повеќето пресечни порти се стандардни двојни, со пена за полнење со дебелина од 42 до 67 mm. Овие профили обично се направени од галванизиран челик поради сила и живот. Ефективната и импресивната структура на пресечната порта обезбедува сила и стабилност што не е можна за другите порти, дури и во големината поголема од вообичаените. Ова овозможува значително поголеми отвори во гаражата со пресек портал. Решенија за заштеда на простор Дел Гејтс се отвораат и затвораат вертикално, што значи дека просторот околу дупката може да се користи. Ова е идеално решение за пократки гаражи или патеки кои овозможуваат паркирање на возила на вратата без отворање на отворот за отворање. Вратата се наполнува наведнува низ дупката, а потоа назад кон високата гаража. Ако тие се монтирани и наведени точно, за разлика од другите видови на гаражни порти, делот може да ја понуди целата висина и ширина на рацијата. Ова е идеално решение за гаражи кои бараат подобар пристап до возилото или имаат ограничени димензии за пристап. Операција Механичкото олицетворение на пресечните гаражни порти значително варира од гаражни порти отворени нагоре и надолу. Пролетен систем обезбедува многу полесно работење како заедничка врата нагоре и повеќе, што е особено корисно на вратата на поголемите димензии. Сите пресечни гаражни порти можат да бидат контролирани со рака или електрично, поради одличниот инженер, беспрекорен дизајн и висококвалитетни компоненти остануваат мазни и тивки во двата случаи. Дел од пресечните портали нудат безбедно работење за да се спречи заглавувањето помеѓу делови за да се избегнат фаќањето на прстите и голем број други безбедносни карактеристики кои ги исполнуваат сите постојни закони. Материјали Дел Гејтс најчесто се изработени од галванизиран челик, иако алуминиум и дрвени порти се достапни. Повеќето производители придонеси за нивните челични врати со дрвена завршница кои обезбедуваат изолација и безбедност со естетски впечаток што може да снабдување само дрво. За порта од дрво, изборот на дрво варира за индивидуалните производители. Мека или тврдо дрво може да биде избрано од оброкот, даб европски, iroko, махагони и кедрово дрво. Дрвени врати се достапни само до 2134 mm во форма на нагоре и повеќе, додека дрвените делови може да се произведуваат до 5 метри ширина (над 16 стапки)! Изолација Ако вашата гаража се користи како соба како канцеларија, работилница или фитнес, дел Гејтс се одличен избор за изолирање и заштита на вашите лични предмети. Секција Гејтс се направени за одржување на постојана температура гаража, што е идеално решение за аплицирање на места каде што контролата на температурата е важна. Затоа, пресечните гаражни порти се идеални за вредни предмети и колекции на автомобили, бидејќи тие спречуваат влажни и штетни услови. Во правилната инсталација, изолиран дел портал ќе обезбеди импресивна проценка и ќе ги намали трошоците за греење соседните соби. Некои врати имаат опционален гумен печат што сè уште ги зголемува изолационите својства. Безбедност Две години изолирани делници Гејтс нудат силни безбедносни својства. Во комбинација со квалитетен електричен погон, речиси е невозможно да навлеземе преку пресечната порта, особено без специјални алатки и голем бучава! Електрични дискови како што е Hormann Supramatic имаат дополнително блокирање во погонската рака во форма на челична кука; Ова ги држи панелите на вратите цврсто на врвот, а исто така го задржува самиот мотор. Други компании, исто така, нудат високо квалитетни технички параметри и безбедност. Сите изолирани пресечни гаражни порти се исполнети со пена и произведени со двојно школка галванизиран челик панел структура. Панелите со еден школка не се продаваат со полистирен залепени во внатрешноста. 42 мм дебели панели Изградба обезбедува неверојатна сила, истовремено намалувајќи шок и шок штета. Боја завршува и дизајн елементи Широк спектар на површински модификации и ефекти кои често печати во фазата на производство се достапни за пресек на гаражни порти. Исто така, постојат и квалитетни завршетоци, вклучувајќи низа ефекти на цртање на дрво кои се усогласени со постоечката зграда и дрво. Зголемувањето на побарувачката за дизајн елементи доведе до фактот дека износот на производителите ги нуди и стандардните и сопствени модели. Не само што забележавме огромно зголемување на побарувачката за специјални бои, туку и по елементите од нерѓосувачки челик. Дизајнот на Ребрас е само еден пример за челични елементи и значајни хоризонтални линии создаваат стилска површина. Соодветните гаражни врати и влезните врати Многу од пресечните порти се достапни со соодветни предни влезни врати или странични врати; Во овој поглед, тие нудат најмногу можности. Можност за влезните врати (интегрирани врати) Реал ремек-дело инженеринг; Изборни врати, исто така познати како интегрирани врати, се одлично решение за домаќинството што редовно ја користи гаражата, но не првенствено за возилото. Пристапот до замрзнувач, алатка или велосипед е лесна благодарение на голема удобна интегрирана врата што може да се користи без отворање на целата гаражна порта. Долниот праг е само околу 10 мм, овозможувајќи лесен пристап до велосипед, скутер и инвалидска количка. Интегрираната врата вметната во портата е достапна само во варијанта со двокреветна изолација од 42 мм, поради посакуваната сила на панелот. Рачки / Zamkeke. Сите делови од пресек гаражни порти нудат рачка на желбата. Понудените методи за рачки и заклучување се разликуваат во голема мера, од една ротирачка брава од една точка по кабелската двојна бравата. Црните рачки се стандардни со блокирање на цилиндрични инсерти од профил на евра, иако повеќето производители нудат многу бои или метални бои. Рудија Дел Гејтс немаат помошна рамка како портал отворена и едни со други, но мора да се монтира директно на изградбата. Ако тие треба да се инсталираат помеѓу отворот, потребен е посебен комплет за инсталација. Вратите немаат рамка како нагоре и над вратата. Делот за рамка е во суштина само за пренесување на оперативниот менувач и пролетниот механизам и се потпира на добра, правилна и цврста површина. Ако вратата е инсталирана помеѓу отворот, секогаш ќе ви треба појас појас. Тоа е затоа што инсталационите дупки се претходно изгорени за да се монтираат во дупка и се достапни само во ограничени бои. Овие лајсни можат да бидат дрвени, пластични или специјално дизајнирани покриени шини дизајнирани од компании кои се посветени. Заптивка печат Сите пресечни гаражни порти се испорачуваат со висококвалитетни гумени запечатувачки ленти вградени во долниот панел на вратата, на страните на структурата на рамката и горниот панел или врата. Ако пресечните порти се правилно монтирани на рамниот кат, тие обезбедуваат многу високо ниво на запечатување против ветер, дожд, прашина и штетници. Специјализирани и прилагодени пресечни врати Големото зголемување на побарувачката за пресечни порти "дизајнер" принудени производители за производство на порти со флексибилност за користење на речиси сите материјали на предната страна. Секциските порти на "Фасада" понудени од Hormann се модификација на комерцијалните порти со механизам прилагоден за да му овозможи на клиентот или изведувачот да се вклопи во дрво и други материјали. Ова значи дека исто така можете да направите смелна одлука или фино да ја измешате вратата на остатокот од зградата. Hormann, исто така, нуди "стаклени гаражни порти"; Што е популарен услов во денешниот dechol. Офсет-поврзани застаклување софистично опфаќа рамки и врата панели со избор на застаклување опции. Стандардните делови порти нудат вистинско стакло во структурата на рамката со двојно или трокреветни застаклување. Технички и инсталациски информации Информации за големината Дел Гејтс се исклучително разновидни во однос на димензионирање, од две главни причини. Дел Гејтс не се инсталира преку отворањето, што значи дека големината на портата не е толку важна при инсталирањето зад отворот. Челични рамки за прицврстување се скриени (или делумно видливи), што значи дека тоа не е проблем. Ова значи дека поголемите врати можат да се монтираат во помали дупки, со што се зголемува опсегот на вратата што може да се нарача за дадени димензии, а можеби и во некои ситуации ја елиминира потребата за врата за нарачка. Второ, силата на панелот значи дека големите димензии се остварливи, особено во панелот за врата на Буки. Со издигнувања до 3.000 mm и ширина до 8.000 мм се пресечени порти погодни за речиси секоја домашна употреба. Цели-направени големини се достапни во челични, дрвени и алуминиумски дизајни, дури и ако голем број на стандардни големини се лесно достапни. Забелешка: "Дел портата референтни големини при нарачување" за пресек на гаражни порти секогаш се поврзани со точните димензии на градење на отвори при инсталирање на портите на внатрешната страна. Позиции за инсталација Секквите порти првично беа изградени за да бидат опремени за дупка која беше ограничена со поставување извори и канал. Сепак, овие врати сега можат да се монтираат помеѓу отворот со прилагодени поставувања за инсталација и алтернативни опции за механизам за пренос. Специјално дизајнирани пред плочи и прилагодување на поставата, исто така, може да се користи за секое отворање. Просторниот услов за пресечните порти е висина на светлината која е потребна за кривината на патеката, а потоа за хоризонталното складирање на панелот за врата во отворената положба. Ако има проблем со ограничена висина на светлината, размислете за Hormann. Механизми за подигнување. Дел Гејтс имаат различен избор на тортионални или затегнати извори. Пролетната положба може да биде или странично монтиран, затегнат, монтирана, торзиона од позади или хоризонтална. Некои производители, исто така, произведуваат врати со извори засадени во хоризонтални проводни канали на високи нивоа. Секоја можност бара малку поинаков услов за осветлување и важни поени за одредување на компоненти варираат при инсталирање на извори и песни. Точната инсталација на овие извори може да биде најважна за точната, беспрекорна и безбедна операција. Сите европски производители сега обезбедуваат галванизирани или галванизирани извори, со механизми за контрола на ниските извори доаѓаат од американските производители. Автоматизација и електрични оператори Дел Гаража поврзана со квалитетен уред може да создаде една од најбезбедните гаражни порти достапни на пазарот. Со пресек гаражни порти, рачна или електрична операција обезбедува исто ниво на безбедност, особено благодарение на структурната геометрија и механизмот за пренос. Сите пресечни гаражни порти можат лесно да се автоматизираат, што е дадена со нивното избалансирано функционирање во сите големини. Големи и водечки производители имаат различни начини на контролирање на пролетта кревање, но заедничкиот фактор е леснотија. Операции. Најновите оператори во електрична енергија, како што е Hormann, нудат hi-tech двонасочна комуникација помеѓу операторите и микротелебниците. Ова спречува неовластена употреба и во некои случаи само достапни "отворени / затворени" команди. Најдобрите нивоа на безбедност се постигнуваат со користење на оператор со вграден механизам за борба против моќ вграден во влечкана рака. Електричниот уред за далечинско управување е високо препорачливо ако гаражата редовно се користи за возила за паркирање или ако вратата е широка од 3 метри. Удобноста на далечинското отворање на гаражни порти е извонредно, особено за време на влажни и темни ноќи кога отклучувањето и рачно отворање гаража е последното нешто што сакате да го направите.