Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Преместување и Отстранување
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за преземање? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за пакување предмети и облека во кутии, товарење, истовар и транспорт на мебел, кутии и големи предмети. Цената на услугите за преместување обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: изнајмување кутии, осигурување, доплата за превоз надвор од дефинираната област, што ќе ги обезбеди еден од нашите 19.513 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажирате преземање услуги преку Wilio?
Преселба во нова куќа или канцеларија е возбудливо искуство. Сепак, логистиката може да биде стресен процес, и веќе е пакување и последователно расклопување и носење тешки предмети. Зачувајте ги сите грижи со резервирање на услуги за преземање преку Wilio. Се движат експерти можат да ги стават работите и да се справат со предизвикувачките задачи за вас. Со Wilio можете веднаш да добиете некои менија. Што и да сте, можете во близина да најдете веродостојни експерти за преземање. Нашите професии исто така можат да ги прилагодат своите услуги врз основа на вашите потреби и буџет. Без разлика дали веќе резервирате преземање однапред или последен момент, ние ќе ви помогнеме да го најдете на располагање и сигурен експерт за вашето преземање. Добијте бесплатни понуди од извлекување услуги во близина на вас. Споредете ги цените пред да го добиете менито и проверете ги вашите прегледи. Кога ќе изберете симнување услуга, закажете термин. Искусен работник за преземање може безбедно да ги извади вашите работи и брзо да се распадне и да се движи.
Кога треба да резервирам услуга за преземање?
Најсоодветно е резервација на услуга за преземање со водечки четири до осум недели. Раната резервација ви дава повеќе време за да соберете понуди и споредување на вашите опции. Што повеќе, преземање експерти може да подготви соодветна опрема за вашите специфични потреби или позајми материјали за пакување. Дури и ако тоа е преземање последен момент, Wilio може да ви помогне! Ние ќе ви помогнеме да најдете достапни и сигурни работници од вашата област. Најдобро е да нарачате услуга што е можно поскоро.
Дали треба да обезбедам алатки или опрема за преземање на услуги?
Дали треба да обезбедам алатки или опрема за преземање на услуги? Воопшто не. Преместувањето компании или индивидуални работници можат да обезбедат материјали за вашите потреби. Претходно го информира експертот за релевантни детали. Во планирањето може да му помогне на информации како што е големината на куќата или видовите на теми што треба да ги преместите. Тоа може да ги обезбеди сите алатки за расклопување, јажиња, каси или друг материјал за пакување на вашата должност. Но, ако имате било какви материјали веќе по рака, прашајте го експертот и да ги користите!
Тој собрани го симнувањето на мојот мебел на новото место?
Да, преземете работници може повторно да го инсталирате вашиот мебел на новото место. Од креветот по фитнес-центар, вашиот помошник за преземање може да помогне во собранието и поставување на вашите лични предмети. Ве молиме имајте предвид дека некои услуги за преземање ќе ги собере и транспортните предмети. Во овој случај ќе мора да го спакувате пакетот сами. Но, можете да аплицирате за Wilio за да го преземете, што исто така вклучува пакување, транспорт и повторно инсталирање на мебел.
Зошто преземањето услуги подобро од преземањето на самопомош?
Професионални преземање на услуги правилно пакување и транспорт на вашиот мебел. Вие нема да морате да се грижите за штетата што може да се појави кога ги преместувате вашите предмети. Искусен професионалец ќе има соодветни алатки и вештини за отстранување за вас. Јас лесно може да се справи со тешки работи премногу. Покрај тоа, нема да имате проблем кога се движите големи парчиња мебел, бидејќи услугата што се движи ќе има снабдување со потребната големина.
Да им помогнам на вашите работници за преземање?
Тоа зависи од видот на враќањето на услугата што ја резервирате. Ако степенот на вашето барање вклучува само превоз на мебел, ќе треба да се заврши сè пред да пристигнат со преземање на работници. Сепак, можете да побарате деривативна услуга која вклучува амбалажа и превоз. Благодарение на оваа опција, експертите можат да ги направат сите работи да се фокусираат на други задачи. Во секој случај, тие ќе ги ценат експерти секоја помош што може да им ги дадете за непречен процес на преземање.
Што вклучуваат преземање услуги?
Ако превземате или продавате некој мебел, нашите експерти се тука за да ви помогнат! Услугите за движење вклучуваат расклопување и пакување на мали и големи објекти во вашиот дом. Тогаш работникот може да ги конвертира овие предмети на нов недвижен имот. Тогаш предметите во вашите нови простории можат да бидат распакувани и поставени. Wilio ќе ве поврзе со веродостојни услуги за влечење во близина на вас. Без разлика дали ви треба помош со преместување на мебел или комплексна опрема, на нашата платформа ќе најдете прифатливи работници за преземање. Нашите услуги се флексибилни за сè што ви треба. Еве еден преглед на услугите за влечење што можете да го резервирате на Wilio.
Услуги
Демонтирање на мебел.
Отстранувањето на станот или куќата, исто така, вклучува демонтирање на мебел и неговото пакување, така што е погодно за транспорт. Брз искусен работник преку Wilio. Ние ќе ви помогнеме да ги најдете работниците кои знаат како да пропаднат компактен и безбеден мебел за складирање. Демонтажа мебел се однесува на сите видови на мебел, како што се кревети, кабинети, маси и библиотеки. Работниците исто така можат да го уништат другиот мебел, како што се градинарски извори, нишалки, па дури и градинарски скари.
Отстранување на фитнес опрема
Отстранувањето на фитнес опрема може да биде покомплицирана од пакувањето на мебелот. Улогата може да се однесува на електрична опрема, екстра тешки делови и етикетирање на мали компоненти; Подвижна фитнес опрема Јас исто така може да се справи со овие сложени задачи. Нашите експерти можат да ви помогнат да ги преклопите собори, крос-кантри ремени, домашни спортски сали и други фитнес опрема. Кажете ни за специфични барања за преземање и ние ќе ве поврземе со некој кој може да ви помогне.
Мебел транспорт
Повеќето услуги за преземање може да ви обезбедат услуги за повлекување користејќи испорака или камион. Кога го објавувате вашето барање за Wilio, наведете ја големината и бројот на предмети што треба да ги преместите. Имаме работници кои се специјализирани во многу видови на превоз на мебел и опрема. На нашата платформа, можете лесно да ги најдете работниците за преземање и испорака. Едноставно откријте го вашето барање и добивате бесплатни понуди од преземање експерти во близина на вас.
Мебел и отстранување на отпадот
Во прилог на влечење услуги, Wilio, исто така, нуди услуги за вашите други потреби. Нашата облека за отпадоци може да располага со предмети што повеќе не им е потребно. Со оваа услуга можете да имате нов почеток без хаос!