Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Површински Третман
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за површинска обработка? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за примена на малтери, премази, тапети и изложен бетон. Трошоците за чистење, полирање или завршна обработка со нанесување слоеви и облоги на материјалите обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: подготвителна работа пред приспособување обезбедена од еден од нашите 24.193 специјалисти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Мал ѕид заврши волшебник На почетокот на одлична порака. Постои целиот свет на ѕид завршува. Од времето кога ѕидот го покрива максималниот толку вар или само бела боја, развојот на кука напред, така што денес имаме различен проблем. Во моментов, има толку многу можности кои често не ги знаеме како можеме да ги најдеме нашите најдобри и само една соба или целата куќа. Позадина Позадина е груба декоративна хартија која се применува на ѕидот со лепило. Модерните модели поминаа низ долг пат од своите едноставни претходници и модели и ги потиснуваат, во моментов не се почитуваат. Без разлика дали веќе одите во детска соба со уметничко олицетворение точно прилагодени за вашите гранки, или ќе сакате да го покријат ѕидот цвет декорација инспириран од страна на црна ливада е огромна шанса дека ќе најдете таква позадина, дури и во однос на вкус или буџет. Кога планирате потенцијален проект, запомнете дека во простории со повисока влажност, како што се бањи и кујна, обично не се препорачува да се користи позадина. Повторената изложеност на влага може да ги оштети, curl или pervert хартија. Сепак, тоа ќе зависи од точните услови и вентилација на вашата куќа, како и од квалитетот на производот. Основни упатства за употреба Прво Прочитајте ги упатствата на производителот, бидејќи тие можат да варираат. Како по правило, по подготовката на ѕидовите, ќе биде неопходно да се намалат позадините за ленти според димензиите на ѕидот. Користете ја паста на ѕидот или хартијата и закачете ја позадината. Бидете сигурни дека ќе одржите повторувачки модел додека земате во предвид намалување и ширење. Потоа притиснете ја површината и измијте го нивото. Конечно чиста четка или ткаенина. Потребни алатки и опрема Алати за сечење, позадина, рамна површина на неговиот развој, паста, ролери, мазна и четка или крпа. И тогаш тоа е само умен и трпелив. Ниво на тешкотија: умерено тешко Шаблони Шаблоните се направени од материјал за тенок квалитет, како што се пластични или картон, што е перфориран или сече во модел. Овој дизајн потоа се претвора во ѕидот со примена на боја или друг производ. Можете да ги користите шаблоните со бои, текстури, сјај и да ги проголтате во гипс. Нивната употреба на ѕидот е многу разноврсна и разновидна. Тоа е како ако позадина, освен ако не е точно прилагодена според нивните сопствени преференции. Тие се вклопуваат речиси насекаде, токму на истите места како сликар. Тие можат да се користат поединечно, прочистени само во неколку места или може да се применат во целата соба и било која површина на ѕид или таванот. Основни упатства за употреба Прво, проценка на површината на вашиот ѕид, бидејќи нејзиниот статус ќе влијае на изгледот на добиениот предлог. На ѕидовите на медиокритет се потполно логично тешко да се создадат фини линии. Притиснете го образецот на ѕидот и истурете со боја или друг производ што решивте да го користите. Клучот е да дознаам како да се спречи бојата да се види под шаблонот. Препорачливо е отпадот на отпадот да не го оштети шаблонот. Алтернативно, погустата боја треба да се користи за да не запре. Дозволете сè да го зацврсти и отстраните шаблонот и внимателно отстранете. Потребни алатки и опрема Шаблон, боја или друг производ, четка или минијатурност и послужавник. За покривање на шаблонот многу голема површина на ѕидот, се препорачува за побрзо завршување за да се обезбедат два и повеќе шаблони. На овој начин не мора да почекате еден додека не се исуши или поправа и може да продолжите понатаму и постепено да ги исчистите, побрзо алтернативно и напредок. Ниво на тешкотија: лесна Вар Рајнер. Вар гипс веќе е од антиката, примери на опсег на употреба до 7200 година пред нашата година. Природниот вар малтер често е составен од хидриран вар (калциум хидроксид), вода и агрегати. Влажен малтер тешко во варовник олицетворение, кој е отпорен и во исто време дише, што значи дека влагата не го фати ѕидот. Природниот вар малтер има отпорност на мувла, го подобрува квалитетот на внатрешниот воздух и е речиси јаглерод неутрален, што го прави омилен избор за зелени градежни проекти. Конечно - "Венецијански малтер" е вид на површински третман кој обично е поврзан со малтерите кои доаѓаат од Италија. Лим гипс заврши е речиси незаменлива. Интересно е како визуелно, како и Хматово. Таа е достапна во различни бои, нијанси и лескич. Ако правилно се применува, може да оди насекаде - вклучувајќи сауни, тушеви и надворешни. Елегантно постари и сè уште ги подобрува своите карактеристики. Основна апликација ќе зависи од производот и на добиениот изглед што сакате, но вклучува традиционални техники за малтерисување со користење на ѕидарска лажица, измазнување, squeegee и шпатула. Потребни алатки и опрема: гипс, кофа, вода, мешање, ѕидарска лажица и мазна Поради: ова не е работа што би била за секого. Ако сакате да имате десно од ѕид и не сте вистински пријатели со професионална работа и технички тип, одлучете дека сакате да го контактирате експертот. Камен Dyha. Камениот фурнир ги снабдува ѕидовите на посовремен и индустриски изглед кој е погоден за станбена и комерцијална средина, но исто така може да создаде топлина дома и е дизајниран и за внатрешни и надворешни апликации. Тоа е отпорен материјал направен Althese од десниот камен, но многу тенки, флексибилни, флексибилни, а особено светлина. Може да се користи за ѕидови, подови и шалтери. Исто така, може да покрие дрво, ламинат и плочки, како и стари бетон за покривање. Се користи насекаде каде што саканиот изглед на бетон, вклучувајќи бања и кујна. Основни упатства за употреба Лесно е да го примените на речиси сите можни површини со соодветна леплива маса. Потребни алатки. Тоа зависи од посакуваниот изглед, тешкотијата и големината на областа што ќе ја јадете со вашиот фурнир, но тоа обично може да бара стега, четка, сунѓер или ролери, како и основен слој и запечатување. Потребна е цврстина и точност при аплицирање на ѕидовите. Во принцип, ова не е премногу сложена активност. Полесниот фурнир се применува на хоризонтални површини. Се останато Можностите за различни методи на декоративна завршница во моментов се на неодредено време. Креирај обрасци, најчесто користени класични текстури или текстури според нивниот предлог. Имитирајте природна текстура, како што е дрво или камен, на пример, позлатен таван. Пребарај за Pinterest Слики од собите што ги сакате, а потоа ги инспирирате. Користете ги во секоја соба каде што сакате да креирате драматичен, уметнички или всушност личен ефект или да играте едни со други спротивни ѕидови. Во оваа област, клеветата на границите не е објаснета.