Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поставување или Замена на Подови
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за поставување или замена на подот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување на нов под. Цената на поставување и замена на поплочување обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи и ленти обезбедени од еден од нашите 29.873 фидери во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да го барате подот експерт за Wilio?
Дали треба да го поставите подот или да го замените за нов? На Wilio ќе најдете експерти за различни видови на подови и површини, вклучувајќи дрво, ламинат, линолеум, плочки, бетон, епоксидни и други. Без разлика дали ви е потребен подот за вашиот дом, канцелариски или деловен простор, ќе најдете професионалец кој ќе ве извести решение кое ќе одговара на вашите потреби, буџет и ќе изгледа одлично. Wilio ќе ви помогне не само да најдете експерт кој го прави избраниот квалитет на подот, туку и да ги зачувате понудите од најдобрите номинални мајстори за да поставите било кат од вашата околина.
Кои услуги го прават подот за мене?
Најчесто тоа е отстранување на старите подови и поставување на нови подови. Како дел од оваа работа, потрошувачот може, доколку е потребно, го балансира основниот слој на подот, инсталирајте ја топлинската изолација, хидроизолација и потоа заменете го подот за новиот.
Кои материјали најчесто се користат за подови?
Најчестите материјали за внатрешни кат вклучуваат ламинатни лебдечки подови, плочки, теписи, дрвен паркет, винил, плута или дрво од дрво и камен како надворешни решенија.
Како можам да добијам бесплатни понуди за подот?
Wilio ви овозможува лесно да ги добиете и споредите разните понуди за поставување на подот. Едноставно внесете ја побарувачката во која ќе треба да направите и да почнете да добивате бесплатни понуди од локалните продажни професионалци за неколку минути. Потоа само споредете ги менијата и одберете го менито кое ви одговара.
Кои алатки и опрема ги користат подот слоеви?
Алатките и опремата што се користат за инсталирање на подот ќе се разликуваат во зависност од видот на подот, но најчесто тоа е чекан, метар, плоча, вежба, пила, машина, креда, духовно ниво и ласерски радијатор.
Колку чини подот?
Точната цена ќе зависи од големината на подот, видот на подот и сложеноста и тешкотијата на времето на задачата. Цената исто така може да влијае на тоа дали е контејнерот во близина или мора да дојде од поголемо растојание.
Зошто да ангажирам мајстор од Wilio, а не бизнис?
Еден квалификуван во уметноста може подобро да ги прилагоди вашите потреби и можности за време. Покрај тоа, вие избирате од повеќе понуди на Wilio, па знаете квалитетна работа по разумна цена. Покрај тоа, можете да одлучите каде купувате материјали што можете да ги заштедите уште повеќе.
Совети и совети
Добра задача е основа Постојат многу видови на подови. Напиши за да влезе во најточниот опис Кои видови на подови ќе бидат разгледани и до кој степен тоа е она што сегашната состојба на подот е да разбере што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Кои видови на подови можам да изберам?
Бетонски подови Еден квалификуван во уметноста што се мери на бетонски подови може да истури нови бетонски подови или да го смени изгледот на постоечките подови со полирање на бетонски и епоксидни премази за снабдување на бојата и структурата. Во зависност од тоа што ќе треба да се направи, може да работи со бетон, миксер, мелење и полски на подот или епоксидот. Дрвени лебдечки подови и паркет Пловечките подови имаат многу предности и можете да изберете од широк спектар на стилови, згора на тоа може да биде релативно лесно фиксиран ако има оштетување на еден одбор. Еколошки или специфични опции како што се исто така достапни. влажен отпорен бамбус кат или плута. Исто така е можно да се инсталира звучната изолација за да се намали бучавата. По инсталирањето, лебдечкиот под може лесно да се одржува. Во зависност од одреден тип на кат, можно е едноставно да го складира на рамна површина или залепени за поголема стабилност и понизок напредна бучава. Задоволен тепих. Стариот тепих мора да се отстрани при инсталирање на теписи. Отстранувањето на теписи може да биде прашина и предизвикувачки, така што господарот ќе користи пренатрупа да го обвинуваат килимот и ножеви за намалување на килимот. Ако изолацијата е во добра состојба (или не е потребна) може да поставите нов тепих директно на неа. Цврсто го турка тепихот во рабовите и аглите на собата и трие вишок материјал. Плочки подови Плочките се популарни главно во бањата и кујната, бидејќи тие едноставно се одржуваат чисти. Пред да ги инсталирате плочките, постојниот подот мора прво да се отстрани. Тогаш е неопходно да се балансира површината. По поставувањето на плочките и лекувањето на лепилото, футуалата или заптивната смеса се применуваат на зглобовите помеѓу плочките за да формираат водоотпорна не-сува површина. Ламинат, винил и линолеум При инсталирањето на винил кат, линолеум или ламинат започнува со отстранување на стари подни облоги и обични плочи. Ламинатниот кат обично е лесен за отстранување, но во зависност од употребените лепила може да бара хемиски растворувачи. По чистење на површината, подови се усогласени и подготвени со потребните подложни и изолација. Подот е поставен што напредува од аголот на најдалечната врата, и важно е да не се екскурзии и дека финишот е мазен и еднаков.
Каква работа го прави дел од подот?
Подготовка на површината на подот за инсталација
Пред инсталирање на нов кат, треба да ја подготвите површината на подот за да го инсталирате или поправите. Понекогаш е неопходно да се отстрани претходниот кат материјал, додека чистење на остатоците од претходниот кат, одвај, мелење и компензирање на нееднаквостите. Со цел да се создаде чиста, па дури и површина, можеби е неопходно да се пополнат пукнатините на заптивната смеса, цемент или да се користи нискиот кат од собата.
Мерење, сечење и мешање на подни материјали
Кога го поставувате подот, неопходно е правилно да се процени количината, мерка и намалување на кат материјали за да одговара на назначениот план за инсталација. Доколку е потребно, употребата на лепило треба да се меша и рамномерно се применува на подлогата за да биде нов подот поширан. Ако поплочен под е неопходен за да се спомене точниот малтер кој е потребен за инсталирање на плочки. Потребни се специфични процедури за тротоарите, на пример, при инсталирање на фолии за електрични греење или подно греење со топла вода, или при примена на хидроизолација.
Креирање на посакуваната шема
За правилна инсталација на новиот кат, често е потребно за да се покаже дистрибуцијата на различни модели, за да се подготват водички линии и оски. Само тогаш е можно да се постави подот, така што поединечните плочки или одбори го формираат саканиот модел.
Инсталирање на нов кат
Теписи, линолеум, ламинат, дрво, бетон и плочки се користат кога се прикажува новиот под. Подот слоеви во прилог на овие материјали користат други елементи и материјали како заптивки, нивелизација, лепила, изолациски фолии, материи за инјектирање, силикони и столбови.
Површински модификација подови
Кога подот е поставен од мајстор, ќе бидете сигурни дека нема меурчиња или други грешки. Ако типот на подот бара подот да заврши со пополнување на зглобот со TMEL или цемент. Исто така, може да направи дополнителни завршетоци користејќи брусилки, лакови, масла и подот восоци.
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Поставување или Замена на Подови
Емил К.
profile image
Поставување или Замена на Подови
Јакуб П.
profile image
Поставување или Замена на Подови
Кубо П.
profile image
Поставување или Замена на Подови
Џон.
profile image
Поставување или Замена на Подови
Јано О.
profile image
Поставување или Замена на Подови
Виктор Б.