Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поставување и Обложување на Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.435 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поплочување и поплочување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување на нов под. Цената за поставување плочки обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи и лајсни обезбедени од еден од нашите 30.183 поплочувачи во категоријата.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да пребарувате специјалист за плочки и поплочување на Wilio?
Новите плочки и поплочување можат да ја трансформираат вашата бања, кујна или тераса. Оваа елегантна и издржлива површина е едноставно одржувана, чисти, трае долго убава и без гребнатини. Според кои материјали, форми и бои на палто ќе одберете да ве запознаам со вашата домашна атмосфера и стил. Какво олицетворение го избирате? Керамика, порцелан, гранит, мермер, камен, чеша или теракота? Клучот за убава плочка е да се најде експерт кој ќе биде добра работа во нивните населби. Во добро направено, секоја плочка ќе биде правилно поставена и нема да има нееднаквости на површината. Практичното обложување може да зависи од нив за да бидат поставени сите модели, со униформа и најтенка фабрика. Wilio ќе ви помогне да најдете вешт експерт за инсталирање на плочки и плочки кои се подготвени да се качат на вашиот проект кога ќе ви одговара.
Кои вештини ја прави плочката?
Tilers работат со цела низа материјали како керамика, теракота, камен, стакло, гранит и мермер. Богатства на плочки обично вклучуваат подготовка на површини и усогласување на гипс ако е потребно, понатамошно сечење плочки за големина и облик, поставување плочки самите и нивната инјекција. Многу плочки дела, особено кога реконструкцијата, бара отстранување на претходната површина пред да ја започне работата.
Кои видови на работа го прават Tiler?
Професионална плочка покрива перење и ѕидови на плочки, плочки или плочки. Најчесто се врти кујната или бањите, но асфалтирање и плочки често се користат во коридорите, на тераси, гаражи, во базени или на честите. Некои плочки, исто така, работат со специјални материјали и техники како што се мозаици.
Колку чини Tiler?
Трошоците за работа ќе зависат од тоа колку квадратни метри квадратни ќе бидат поплочување или обликување за да се побара и типот или големината на употребениот материјал, како на пример. Гранит, мермер, керамика и други, бидејќи некои материјали се повеќе барајќи нечистотија, компензираат или компензираат. Цената, исто така, може да влијае на тоа дали да се применат клешти, намалување на рабовите, круг агли или да се примени силиконски печат. Работната цена на обликот не ја вклучува цената за самата плочка и главно дури и лепила, маса до зглобовите или запечатување силикони. Кога ги споредуваме понудите, препорачуваме пресметките да ги содржат истите видови и количината на материјали се додека треба да го снабдуваат. Цената, исто така, може да влијае на тоа дали е неопходно да се отстранат оригиналните плочки, без разлика дали се потребни пред-дела и дека тоа е обликување или мора да дојде од поголемо растојание. Во конвенционалните цени по квадратен метар, плоштадот претпоставува дека сите стари плочки се отстранети и чистата и рамна површина е подготвена да ја започне работата, па ако не е потребна во вашата задача. Покрај тоа, на екипи претпоставуваат дека тоа ќе биде квадратна или правоаголна соба на редовни форми. Ако собата е нестандардна и солидна, може да побара повеќе материјал за сечење за да се прилагоди на материјалот, и исто така ќе влијае на трошоците за работа.
Имам плочки и алатки за да ме испорача, или Tiler ќе донесе свој?
Плочките обично ќе ги донесат сите потребни алатки и опрема, но плочки, плочки и други градежни материјали мора да се платат по консултации со обликување или да ве испорачаат. Секогаш бидете сигурни дека го имате целиот потребен материјал. Најдобро е да се согласите кои материјали треба да се купат, пред да го потврдите цитатот за работа на плочки.
Како да најдам добра плочка?
На Wilio едноставно најдете корисен и подготвен професионалец за асфалтирање и плочки од вашата околина. Само внесете го побарувачката, одговорете на неколку прашања за тоа што треба да побараат и чекаат понуди од искусни плочки.
Колку време е потребно плочки?
Тоа зависи од материјалот, од износот на подготвителни работи потребни и колку метри плочки или поплочување ќе бидат запрашани. Помала работа може да се направи за неколку часа, додека поголемите проекти како што се отстранување и инсталирање на нови плочки во кујната и бањите може да потрае неколку дена.
Може ли да направам плочки?
Можеби се чини дека го отвора бањата или кујната навистина може да сите. Но, за да се поправи погрешните плочки бара целосно да се уништи целата инсталација и да почне целосно од самиот почеток, често бара да купи нови материјали. Тоа не е само одзема време, туку и скапо.
Совети и совети
Добра задача е основа Напишете во задачата што е можно опис на тоа која работа треба да ја извршите и до кој степен да разберете што точно е вашата идеја. Проверете за реализација Со цел да бидете сигурни дека сите дела се направени квалитет, проверете работа за време на нејзиниот курс, како и откако ќе го завршите. Буџет и време Не заборавајте да ги додадете вашите барања за завршување на имплементацијата. Ако имате назначен буџет кој треба да се следи, ве молиме забележете дека давателот на услуги е веќе на почетокот.
Кои услуги обезбедуваат титтови?Услуги за пловење
Бања плочки Плочки Плочки во кујната. Поправка / замена на оштетени плочки Отстранување на плочки Прицврстување на ослободени плочки Камин плочки Тераса тротоарот Пасош / Влез / скалила Кујна занимања Плочки за базен Надворешни плочки
ДемонстрацијаДемонстрации на реализациите на нашите провајдери
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Јурај К.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Мартин Б.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Павал Ф.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Питер А.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Растислав Х.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Зденко Т.
profile image
Поставување и Обложување на Плочки
Vladimír š.