Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поправки на Мебел
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.454 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за поправка на мебел? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за замена и фитинзи на вратите, бојадисување, помали поправки. Цената за поправка на опремата на станот обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: мелење и полирање на површини, трошоци за испорака, замена на рачките обезбедени од еден од нашите 22.343 мајстори во категоријата.

Исто така види:Цени
ProvidersПовеќе од 22.343 професионалци во вашата близина
profile image

Нипром - Салон за врати и прозорци

Компанија
5,0
Поправки на Мебел

Производство на столарија изработена од високо-квалитетно дрво

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Duos Mebel

Компанија
4,1
Поправки на Мебел

Производство на мебел по ваш избор на материјал и заедничко идејно решение за изработка на: кујни, спални соби, детски соби, канцелариски мебел, тв комоди, мебел за купатила, корпоративен мебел и др.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Setec Veles

Компанија
4,4
Поправки на Мебел

Сетек | сè од техника, Сетек се од техника

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Пазар3.Ком ДООЕЛ

Компанија
4,6
Поправки на Мебел

Pazar3 Огласи – Најголемото место за тргување во Македонија! Овде можете да го продадете она што не Ви е потребно и да купувате се што Ви треба: Куќа во Битола, Стан во Центар, Автомобил во Охрид, Смарт телефони во Скопје, Миленичиња во Струмица и многу повеќе. Креирај оглас или разгледај ги постоечките огласи и направи одлична зделка!

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Vision Center

Компанија
4,4
Поправки на Мебел

Vision Center, Gostivar. 66.897 допаѓања · 116 зборуваат за ова · 203 беа тука. Home Decor

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Нептун Прилеп

Компанија
4,6
Поправки на Мебел

Нептун е најголемиот малопродажен ланец за бела техника и електроника во Македонија. Основан е во 1998 година и застапен со 25 продавници.

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Порта 3

Компанија
4,0
Поправки на Мебел

Порта3 - градежништво, архитектура и екологија

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

МЕБЕЛИН 07 ЕООД

Компанија
4,1
Поправки на Мебел

Грешка 404

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

tommy's garage

Компанија
5,0
Поправки на Мебел

Tommy's garage. 625 допаѓања · 2 зборуваат за ова · 1 лице било тука. изработка на уникатен мебел по нара

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

АБ Новоселски

Компанија
5,0
Поправки на Мебел

ДОЈДЕТЕ ЗА ДЕЛОВИ ОСТАНЕТЕ ЗА УСЛУГАТА Со што се занимаваме

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
profile image

Гоја Дизајн

Компанија
4,9
Поправки на Мебел

Најдобар мебел

Потврдена
Сертифициран
Топ професионалец
Доставувањето проект е бесплатно
Покажи повеќе
Услуги
Поправки на Понтел
Помеѓу обичните проблеми со креветот вклучуваат скршени решетки, изгребани дрво и скршени рамки. Или можеби ви е потребна поправка на обврзници, неговото мелење и обезбојување за да бидете подготвени за вашето бебе. Пред објаснување на вашите опции ќе го процени вашиот кревен сервис или фиксирање на софа дебатна штета. Потоа ги користи работите како лепак, резервни делови, абразивна хартија, понуда и боја за да го направат вашиот кревет изгледа најдобро.
Корекции на гардероба, кабинети и фиоки
Поправка на кујнски елементи и кујнски излез може да вклучуваат размена на шини и шарки на приклучници или сликарство и мелење. Поправка на гардероба обично зависи од тоа дали тоа е самостојна или вградена гардероба. Заеднички проблеми вклучуваат скршени врати, полици и шарки. Сепак, можеби ќе треба да најдете стоки за понапредни поправки.
Корекција на каучот и тапацир
Поправка на тапацир е еден од најчестите типови на замена на мебел. Повеќето кауч почнува да работи малку разнишани, почнувајќи од исечените перници за искинато ткаенина, пред да бидете подготвени да го замените. Корекцијата во дневната соба може да вклучува отстранување на дамки, поправка на скршени нозе или рамки или замена на ремени, zipes, пени или извори. Поправките на тендерите, исто така, може да вклучуваат прилог или замена на делови како што се мотори, електрични прилози, кабли, држела, расејувачи и повеќе. Или ако треба да исправите кожен мебел, вашиот техничар може да биде способен да ги реши проблемите како исчезнување, гребнатини и пилинг.
Поправка на маса, маса и столчиња
Можете да поправите различни табели, од вечера по поправка на работните ламби и маси за кафе. Повеќето табели се направени од дрво што најчесто се поправаат, вклучувајќи ги повторно инсталирањето на скршени нозе, мелење и издигнување. Ако ви треба поправка на столче за поправка, вашиот Handyman може да ја разгледа размената на клучните делови, како што се потпирачи за лактот, тркала и држела, додека јадење столче поправки обично вклучуваат ре-слој, фиксирање на скршени нозе, мелење и боење.
Најчесто поставувани прашања
Зошто книга мебел поправки преку Wilio?
Ако вашиот мебел изгледа малку полошо во смисла на абење, не треба да купите нов. Држете го вашиот омилен кауч, стол или зад бирото многу подолго и добијте фиксен мебел. Човекот за одржување може да го врати и исправи мебелот, почнувајќи од вдлабнатите перници на каучот и скршените нозе, до изгребани табели и столици кои нема да бидат Glabore. Вашиот мебел ќе имате подготвен за употреба како нов, за момент. Најдоброто место за да се најде Handyman за поправка на мебел е Wilio. Објавувањето на побарувачката е едноставна, а потоа само проверете менија и резервација на експерт за поправка на мебелот до времето што ви одговара.
Имам мебел за да го поправам или заменам?
Ако вашиот мебел е квалитет, дел од комплет или има сентиментална вредност за вас, веројатно е најдобриот избор на неговото реставрација. Веројатно заштедите пари и подобро е за животната средина.
Кои се најчестиот поправка и оштетување на мебел?
Тапациран мебел има тенденција да носи и создава дупки, додека дрвен мебел (на пример, маси и столици) е подложен на нула и скрши нозе.
Дали ви треба посебна квалификација за поправка на мебел?
Поправи мебел може секој. Сепак, многу луѓе кои работат со мебел, сепак, има завршено дограма и имаат искуство со различни материјали, од дрво по кожата.
Колку време е потребно мебел?
Основните поправки на мебел можат да потрае само 30 минути, но поголеми поправки (особено поправки на тапацир или завршници од дрво) може да потрае неколку дена.
Ќе го поправите мојот мебел во место или пошироко?
Едноставна поправка на мебел може да се изврши на лице место. Сепак, во случај на закрепнување што бара повеќе време или специјална опрема, вашиот сервисер може да ја заврши работата надвор од работното место.
Колку чини за поправка на мебел?
Ова ќе зависи од видот на мебел, бројот на парчиња, вештините што се користат и од тоа колку долго ќе го заврши задачата.
Што вклучува поправка мебел?
Поправки на мебел вклучуваат мешавина на обработка на дрва и тапацир во зависност од видот на мебел и поправка. Најчесто вашиот господар ќе дојде до вас дома, но ако му треба повеќе време или опрема за да се заврши поправки, мебелот може да се врати дома со вас.