Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поправка на ТВ и Антена
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поправки на ТВ и сателити? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дијагностицирање, поправка на позадинското осветлување на екранот и матичната плоча, замена на напојувањето. Цената за поправка на ТВ и сателитска опрема обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: замена на далечинскиот управувач и замена на кабли обезбедени од еден од нашите 4.386 сервисери во вашата категорија.

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто да резервирате локална телевизија преку Wilio?
Дали имате проблем со телевизор и барате сервисер во близина на вас? Резервацијата за поправка на телевизија е правилен избор од две причини. Прво, не е препорачливо да бидете опасни за електричните компоненти и можете да предизвикате уште поголема штета. Второ, ставете го телевизорот за сервисирање на дијагностиката на проблемот (со надеж дека е отстранета) често е поевтина од купувањето на нов телевизор. Благодарение на квалитетот на поправка на вашата омилена сесија, ќе можете да уживате во вашето омилено време во удобноста на вашата дневна соба. Најдоброто место за да го резервирате вашиот телевизор поправка и пребарување за техника во вашата област е Wilio. Ќе најдете искусни експерти за да ви помогне веднаш.
Кои се најчестите телевизиски проблеми?
Заеднички проблеми вклучуваат нарушувања на екранот, звук преклопни, прицврстувачки проблеми, линии и црни сенки преку екранот, скршени HDMI влезови и проблеми со Wi-Fi конекција за паметни телевизори.
Што треба да направам пред да го вклучам телевизијата?
Пред да резервирате ТВ поправка, направете основни проверки за да видите дали можете да го решите или дијагностицирате. Меѓу другото можете да го исклучите и вклучите телевизорот, проверете ги поврзаните кабли, поврзете го телевизорот на друг електричен штекер каде што е поврзана друга компонента, проверете ги поставките и влезовите и користете далечински управувач за да ги вратите фабричките поставки.
Треба ли да имам телевизор или да купам нов?
Ако вашиот телевизор не е стар, е добро да го резервирате вашиот сервисер за да дознаете која опција е финансиски поповолна. Поправете информации за цената ќе ви помогнат да одлучите дали да купите нова или поправка на вашата моментална телевизија.
Треба ли да го земам телевизорот за користење или да нарачам мобилната телевизија на вашиот телевизор во близина на мене?
Најпосакуваниот избор е резервација на поправка на мобилна телевизија. Вие ќе бидете во можност да резервирате поправка пред телевизиските сервери. Мобилен мајстор ќе ги донесе најчестите алатки за поправка и резервни делови. Ако проблемот не може да се реши во место, земете го вашиот телевизор и ќе ја завршите својата работа по нарачување и доставување на специјални резервни делови.
Дали сервистите на телевизорот имаат потреба од некои квалификации?
Иако посебни квалификации генерално не се потребни од телевизиските сервиси, многу од нив имаат завршено школување или имаат сертификати во електрониката.
Колку ТВ фикс?
Трошоците за поправка на телевизиски поправка од Wilio обично се движат од 40 до 130 евра. Цената ќе зависи од видот на телевизијата, нарушувањата, сложеноста и од времето потребно за отстранување и цената на сите потребни резервни делови.
Дали треба да поправам и инсталирам лиценциран специјалист?
Одредени интервенции бараат лиценциран специјалист. Секогаш бидете сигурни дека сервисот има релевантни овластувања за корекција и инсталација на телевизорот пред да го прифати менито.
Што вклучува инсталација на поправка и телевизија?
Поправката и инсталацијата на телевизорот се состојат од различни акти, почнувајќи од проценката на проблемот и изнаоѓање на причините, решавање на звучни проблеми, слики, квалитет на сликата, замена на погрешни или оштетени делови и поставки за Wi-Fi конекции во паметни телевизори. Посложени поправки може да побараат сервисер за да го однесете вашиот телевизор на вашата работилница.
Услуги
Смена на смена на телевизија
Основна услуга која вклучува проверка на вашиот телевизор и одредување на причината за проблемот. Ова може да биде предизвикано од неколку фактори како што се погрешни лидерство, недоволна моќ или лоши / нефункционални делови. Поплаките ќе се обидат да ја дознаат суштината на проблемот и да ве информираат за потребните поправки и работи што ќе треба да ги купите.
Поправка на телевизиски екрани
Повеќето телевизиски сервисери можат брзо да ги поправат поновите LCD или LED телевизори. Во постарите модели без рамен екран, поправка може да биде посложена и резервни делови скапи или тешки достапни. Ако вашиот LCD или LED телевизор има испукан или скршен екран, во некои случаи може да се поправи или заменува. Распоредот ќе ја процени штетата и ќе ве информира за цената и времетраењето на поправката.
Инсталирање на паметни телевизори
Интелигентните интернет конекции се денешно време стандарди, но нивната поврзаност со Wi-Fi може да биде комплицирана работа. Ако имате проблем со врска, imperman го наоѓа проблемот и го решава. Исто така, ќе ги извршува сите чекори потребни за поврзување на Smart TV со Wi-Fi и проверете безжични врски и рутер и ТВ кабли. Поплатата ќе го провери Wi-Fi сигналот и во одредени случаи може да препорача поместување на рутер или телевизор за подобрување на сигналот.
Имам проблеми со телевизиски сигнал. Што може да биде проблемот?
Антената може да биде оштетена на невреме, птици или животни на вашиот покрив. Сигнални проблеми, исто така, може да се појават поради ширење на сигналот блокирање на високи згради, дрвја или други објекти. Книга на антената инсталатер за темелна дијагностика и избришете го проблемот.
Колку долго ќе трае сателитот?
Повеќето телевизиски сателити се дизајнирани да издржат најмалку 10 години. Функционалноста зависи од временските услови (силни бури, ветер или снег). Ако забележите инфериорна функционалност, може да биде неопходно за поправка или замена.
Колку време е да се инсталира сателит?
Сателитската инсталација трае околу 2 часа. Ако вашата куќа е повеќекатна или инсталира дополнителна опрема, овој пат може да се прошири.
Колку е ТВ сателитска инсталација?
Инсталирањето на сателитската инсталација резервирана преку Wilio чини од 60 до 180 евра. Цената може да варира во зависност од тоа што треба да го инсталирате колку е висока вашата куќа или ако има и некои поправки.
Што вклучува сателитска инсталација?
Сателитските монтери можат да ги остварат своите технички знаења во текот на услугата. Еве некои од најчестите со кои антената водоводџија може да ви помогне.
Инсталирање на сателит
Водоводџија ќе ви помогне со избор на вистинската сателитска антена за вашиот дом. Ќе треба да го инсталирате сателитот надвор, обично на покривот. Водоводџија ја открива локацијата на вашиот предавател и го насочува сателитот во вистинската насока. Вашиот сигнал е тестиран и поставен за да се постигне најдобар и најсигурен приход. Кога сателитот ќе биде на место, водоводџија ќе води каблирање од сателитот преку домаќинството (ѕид) на телевизорот. Тоа ќе се грижи за правилно вклучување и ќе ви овозможи да ги гледате вашите омилени телевизиски програми.
Сателитска поправка
Телевизиската сателитска функционалност е обично десет години. Ако сателитот не работи како што има, може да биде неопходно за поправка или нова поставка. Постојат случаи каде што честите и остри промени во времето, оштетените дрвја, но и птиците или дивиот свет ќе предизвикаат сателит за движење од вистинското место, оган или паузи. Сателитската поправка може да заштеди пари и брзо го познавате проблемот со сигналот од купувањето на нови. Поплаката обично врши визуелна контрола од земјата и од покривот за да види што е проблемот. Земете го приходот од сигналот и го ставате сателитот на местото со најдобриот сигнал. Ако проблемите предизвикуваат временски и надворешни влијанија, други решенија исто така може да ви препорачаат, на пр. Инсталирање на засилувач кој ќе помогне да се зголеми сигналот за примање.