Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поправка на Тоалет
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.622 регистрирани професионалци
93.564 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги
Сите услуги

Дали ви треба услуга за поправка на тоалет? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за замена на заптивки, поправка на дефекти при испирање, поправка на вода и отпад. Цената за поправка на тоалетот обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: дихтунзи, геберит постава, тоалетно седиште, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 22.038 мајстори во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Заеднички проблеми со тоалет и нивната поправка Пробајте го без водоводџија. Исплакнување проблеми, бучни и постојано тече вода може да се реши само без големи напори. Основа е да се знае колку всушност работи тоалетот и што се крие во нејзината црева. Како функционира тоалетот? Дали сакате подобро да го разберете целиот процес на испирање и водење на тоалетот? Отворете го резервоарот за вода и неколку пати исплакнете. Кога туркање за рачката, синџирот го подигнува размавта (исто така наречен приклучок или резервоарот) кој го покрива отворањето на вентилот за црвенило. Водата во резервоарот тече низ плакнење вентил преку отворот во тоалет сад. Во исто време, водата од резервоарот турка отпадна вода во тоалетот низ стапицата до главниот мозоци. Откако резервоарот е празен, вентилот на размавта се затвора и водата тече низ вентилот за полнење. Кога резервоарот е полн, пливачкиот механизам на вентилот за полнење го спречува протокот на вода. Поправи ги тоалетите. Иако многу поправка на тоалети се прилично едноставни, држи неколку работи за да се потсетиме да ги избегне проблемите. Следете ги приложените упатства и бидете сигурни дека резервните делови купени со типот на тоалетот. Ореви, завртки или други компоненти не се повлекуваат премногу. Прекумерното затегнување на метално фалсификување може да предизвика рафал. Прекумерното затегнување на пластичните елементи за поврзување ќе биде оштетена. Кога внимателно го отстранува капакот на резервоарот и го ставате на безбедно место за да го избегнете неговото рафање. Вие не го знаете советот, имате сомнежи или прашања во врска со поправка? Вклучете овластен водоводџија. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Некои поправки, поставување и замена на проценки за полнење и испирање вентил, исклучување на цевката за снабдување од резервоарот и отстранување на резервоарот бара да се запре водоснабдувањето и празнењето на резервоарот. Најчести проблеми со тоалет • Водата постојано тече - ако водата во тоалетот тече низ проблемот со полнење е обично во резервоарот за полнење. • Нивото на водата во капките на резервоарот - проверете го капакот. Ако истекувањето на вентилот за црвенило, водата од резервоарот постојано ќе избега во садот. Заменете го амортизерот колку што е потребно. Ако амортизерот е во добра состојба или ако неговата замена не го реши проблемот, веројатно ќе биде неопходно да се замени целото собрание на вентилот за црвенило. • Резервоарот протекува или е ниво на вода доволно високо за да се прелива во цевката за прелевање - веројатно ќе треба да го исчисти или замени вентилот за пополнување. Нечистотиите можат да го спречат правилното функционирање на механизмот за исклучување на водата. • Избегнувајте каде влечната линија влегува во резервоарот за тоалет - проверете ја врската со тоалетот и затегнете го ако е потребно. Осигурајте се дека склопот за полнење на вентилот е правилно прикачено на дното на резервоарот. Исто така проверете ја линијата за снабдување. Ако видите штета или постара од 5 години, заменете ја електричната линија. • Истекување од каде резервоарот е поврзан со тоалетот - проверете ги завртките ако тесно и истекување продолжува, заменете ги завртките и запечатете помеѓу резервоарот и тоалетот. Проверете пукнатини во резервоарот. Ако резервоарот е распукан, ќе биде неопходно да се замени ако не, заменете го целиот тоалет. • Тоалетот не плови доволно - тоалетот е затнат. Исклучете го вентилот за влез во вода веднаш штом ќе најдете дека тоалетот не е во ред. Проверете ја вградената рачка и прилагодете го по потреба ако е премногу слободна или премногу тесна. Вградените рачки обично имаат спротивна нишка, што значи дека орев се сврти во насока на стрелките на часовникот за да го ослободи и спротивно од стрелките на часовникот за да го заостри. Проверете ја рачката за подигнување на избледите и ја прилагодите или заменете ја или заменете ја. • Тоалет е бучен кога не се користи - осигурајте се дека вентилот за водоснабдување е целосно отворен. WC исцрпува кога не се користи. Проверете дали цевката за полнење врз вентилот за пополнување не е вметната во цевката за прелевање. Осигурајте се дека капакот го запечатува отворањето на отворот на вентилот. Исчистете ги депозитите кои би можеле да го одбранат доброто запечатување и да го заменат капакот ако е потребно.