Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поправка на Ролетни
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поправка на ролетни, ролетни? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за замена на силиконскиот и искинатиот синџир, поправкајќи ја искривената работа на ролетните. Цената за поправка на нијанси обично зависи од обемот на услугите. Погледнете повеќе информации за услугите: силикон, синџир, завртки и алати обезбедени од еден од нашите 17.291 мајстори во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку брзо и едноставно ги поправа оштетените или свиткани ролетни? Прозорец ролетни и ролетни работат напорно за филтрирање на природна светлина, приватност и ладење куќа во топли денови. Но, животот со деца, миленичиња или дури и истакнат сопруг или жена може да предизвика нивна штета. И неточни функционални ролетни може да бидат причина за прекршување на вашата приватност, удобност и како изгледа вашата куќа. Добрата вест е дека многу проблеми со ролетни може да се решат за неколку минути. Во овој момент, ние презентираме некои од најчестите проблеми и нивното решение. Скршен бар на вертикална слепа Вертикалните ролетни кои се наоѓаат на вертикални прозорци или лизгачки врати кои доведуваат, често се инсталирани во области со голем сообраќај и привлекуваат деца за да ги фатат, а домашните миленичиња над нив се популарни. Како завршува? Рендан лента. Решение: На врвот на искината Ламела, треба да видите пресек што води до бравата што ја прикажува ламелата кон рамката. Брза поправка се претвора на ролетни наопаку и дупчење дупки на спротивниот крај. Потоа можете да го закачите назад. За да го поправите скршениот слот и вметнување на ролетни назад во конзолата, исто така можете да користите цврста лента или дури и клип за хартија. Ламела испукани или свиткани ролетни Ролетни за прозорци можат да попуштат или се наведнуваат во случај кога сопствениците, домашните животни или децата се третираат со нив - дури и кога децата или домашните миленици без лоша намера ќе се шират затворени ролетни за да внимаваат. Една оштетени рептови за среќа не бара замена на прозорци за ново - можете сами да го решите овој проблем. Како? Ако имате екстра калапи, заменете го во ролетот за тоа распукана. Ако немате дополнителен бар, одберете едно од дното на ролетни и лизгајте го во оштетена лента. Еве го начинот на кој го исправи: ● Користете рамен шрафцигер за да ги ослободите завртките на дното на ролетни кои ги држат фиксативните најлони. ● Повлечете ја низата преку дупката и разводот на јазолот. (Бидете внимателни, бидејќи по поправка ќе треба повторно да ја врзете оваа низа или клек.) Отстранете ја чипка за лифт. ● Изберете скршена лента и вметнете нов. Потоа повторно премотајте го кабелот за кревање за да бидете сигурни дека ребрата се зачувани во иста насока. ● Притиснете ги жиците назад низ базата и извршете ги двете страни толку долго. Приклучоци вметнете назад. ● Можете да ги обезбедите со чекан или гумен чекан. Синџирот на прозорецот е растргнат Кабелот за кревање е суштински дел од слепата механика. Ако тргне наопаку, ролетни може да се отворат и затвораат. Решение: Можете сами да го замените кабелот за кревање. Ќе ја најдете во локално железо. Ако не најдете дека ви треба, можете да се свртите кон производителот на ролетни за прозорци или да купите кабел во занаетчиската продавница. Кога го рипувате вашиот слеп синџир, доволно е едноставно да го поврзете со спојката. Меѓутоа, кога еден синџир е растргнат надвор од спојката или ги разбие топките, неопходно е да се замени сето тоа. Ќе ви треба нов синџир, спојка и шрафцигер. Измерете го синџирот и скратете ја должината. Ги повлекува стилот на водич, отстранете ги капачињата и одвртете ги завртките. Ставете го слепиот на рамна површина, повлечете го пластичниот случај и расклопувајте го. Фрли го новиот синџир низ конзолата и прицврстете го забичкото тркало. Поврзете го синџирот, повлечете го слепиот и повлечете го куплунгот за да останете приближно 3cm под домување на десната страна. Потоа вметнете го пластичниот случај назад кон Axian во слепиот профил. Проверете ја синџирот на функционалност и инсталирајте го слепиот грб. Завртете ги завртките, зацврстете ги и затегнете ги стиловите и прикачете ги капачињата. Заглавени вертикални ролетни Веќе сте искусниле што сакавте да ги отворите вертикалните ролетни и дури и не се движите. Добра вест - Постои едноставен начин за отстранување на проблемот: Решение: Ако ролетни се чини дека се заглавени, не ги отвори. Наместо тоа, лоцирајте го местото во кое се заглавени и се обидуваат да го отстранат проблемот. Осигурајте се дека лавиците се во делови кои ги држат правилно усогласени. Надгледување дека сите шини се поставени рамномерно и не се спуштаат со еден по друг. (Ако е така, само ги претвори на местото на преклопување.) На место каде што вертикалните ролетни се фиксни, примени силиконски спреј. Отворете ги ролетни неколку пати и блиску за да го обезбедите нивното униформно покривање на силиконски спреј. Тие треба да бидат подготвени за употреба во рок од неколку минути. Не паничете ако вашите сигурни ролетни треба малку да се грижат. Со потрошувачката на одреден напор и со користење на неколку едноставни алатки, можете да уживате во сигурно функционирање.