Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Поправка на Фен
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.626 регистрирани професионалци
93.625 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на поправка на сушари? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дефект на барабанот, замена на филтер и дијагностика. Цената за поправка на машината за сушење облека обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе детали за услугите: филтер, алатки, трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 11.189 сервисери во вашата категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто користите за да знаете
Направете посреќно поправка лесно кога ќе ја резервирате поправката преку Wilio. Wilio Revertyer брзо ќе го изврши вашиот поправка тапан фен брзо, сигурно и во согласност со најновите стандарди за безбедност во уметноста. - Транспарентна цена - цена од мајсторот ќе можете да знаете. Типично, цената вклучува работа (дијагностика и поправка), транспорт до вас и сите резервни делови. - Обезбедување на сите алатки и заеднички резервни делови на лице место: сет на локални алатки за поправка на Witio ги содржи сите алатки потребни за дијагностицирање и поправка на вашиот фен. Исто така, ќе донесе резервни делови и ќе им помогне да се обидат да го решат секоја посета. Ако треба да се нарачаат дополнителни делови, најверојатно ќе имаат втора посета. - Помош со разни видови на тапан сушари поправка: Вашиот искусен техничар може да се справи со сите конвенционални тапани за сушење нарушувања во текот на денот. Се разбира, исто така е обучено за идентификување и решавање на проблемите што ќе летаат околу радарот на општиот Handyman. Понатаму најдете некои примери за тоа што може да ви помогне: - Ако фен за тапан одбие да се загрее. Ако вашиот апарат не е во можност да се загрее или загрева нагоре, тогаш техничарот може да ви помогне да дознаете кое тело за греење треба да се замени. На пример, ова нарушување може да биде предизвикано од погрешен термостат или осигурувач со преоптоварување (вклучен осигурувач со топлина внатре во уредот). - Апаратот не ротира. Ова би можело да значи една од трите работи - проблем со возачот возачот, потиснати тапан фен или погрешен мотор или кондензатор. Специјалист изгледа поблиску до вашиот апарат за да се утврди кој од овие сценарија се случи и ormisply наредби за замена ако е потребно. - Неточна сува облека. Тоа е предизвикано од оштетен проток на воздух. За поправка на специјалист за сушење тапан ќе го провери вашиот вентилиран или кондензирачки фен за откривање на дефект. Ова е обично предизвикано од искривено црево за вентилација и кондензатор - вишок прашина што го покрива самиот кондензатор. Најчесто поставувани прашања П: Дали треба да обезбедам некои материјали за поправка? Одговор: воопшто не. Техниките ќе донесат делови кои најчесто се користат за овие видови на поправки. Доколку е потребно, други делови, исто така, може да се нарачаат и да закажат втора посета за да се заврши поправка. П: Колку долго техничарот ќе заврши задачата? Одговор: Иако завршувањето на типична поправка обично трае околу 1 до 2 часа, оваа временска рамка ќе варира во зависност од тоа колку е голема штета, како и типот на делови кои треба да се заменат. П: Кои други сушари за тапани ви ги давате? Одговор: Одржување на редовни тапан фен е добар начин за да се избегнат годишни поправки. Нашиот сервисер може да ви понуди корисни информации за последователната грижа која ќе го продолжи вашиот животен век и ќе ги оптимизира неговата изведба. Исто така, може да ви помогне со речиси сите други домашни апарати што ги поседувате. П: Дали постои гаранција за разменети делови и сама по себе? О: Да 1 година гаранцијата е предвидена за поправка и одржување на сушење тапан. П: Каде секаде е достапно? Одговор: Wilio услугата е достапна во текот на Словачка и неколку други земји.