Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Покривни Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.596 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на светларникот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, производството, монтажата и сервисирањето на покривните прозорци. Цената на прозорците инсталирани на покривот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: ролетни со летви, електрични ролетни, ролетни или алатки обезбедени од еден од нашите 22.585 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Прозорец на покривот Кој не би сакал повеќе природна светлина во вашата куќа? Покривни прозорци не само да ги осветлуваат вашите животни простори, туку да го испорачаат вашиот дом и пулс луксуз. Сепак, инсталацијата на покривот во вашиот дом е одговорна задача за која треба да го изберете вистинскиот добавувач или господар прозорец. За да знаете правилно, вреди да ги читате овие 7 поени што ќе ви помогнат со вашиот избор. 1. Flat Vs. Kupolovite. Никој не сака да ги блокира погледите на нивниот подвижен покрив. Ова е причината зошто многу сопственици на куќи ги ценат покривите на покривот, бидејќи лисјата и другите отворени остатоци се преместени веднаш до прозорецот. Меѓутоа, ако сакате да инсталирате светло за ќебе, ќе ја ограничите употребата на пластичен покривен материјал. 2. Локација на светларник Тоа е местото каде што го инсталирате вашиот нов светларник, има големо влијание врз тоа колку сончева светлина се ослободува во вашата куќа, а исто така може да се очекува светлина. На пример, инсталацијата на покривот на покривот ориентирани север нуди во текот на целата година, уште голем број на дневна светлина. Ако сте заинтересирани за заштеда на енергија, препорачуваме да го инсталирате подвижниот покрив за да отидете на југ. 3. Енергетска ефикасност За да спречите вашата нова светлина да ја смени вашата куќа на соларна печка, важно е да се истражуваат некои од можностите за енергетски ефикасни покривни прозорци кои нудат информиран снабдувач на прозорци за прозорци. На пример, знаевте дека тонираното стакло може да го намали количината на топлинска енергија што доаѓа преку вашите прозорци? Наклонот и положбата на вашиот светларник, исто така, ја одредува нејзината енергетска ефикасност. 4. Фиксна наспроти Вентилирани прозорци Дали сакате да го пропуштите вашиот дом преку вашиот нов покрив прозорец? Ако е така, треба да побарате познавачка компанија која се занимава со снабдувањето со градежни производи, за можностите за вентилирани прозорци. Општо земено, вентилираните прозорци се повеќе подложни на протекување, но се идеални за воведување на циркулација на воздухот во вашиот дом. Вентилираните прозорци се исто така поскапи од фиксни прозорци. 5. Стакло наспроти Пластика Покривот прозорци стаклен стакло се поскапи од нивните пластични колеги. Сепак, многу сопственици на куќи цениме дека не мора да се грижат за гребнатини. Додека стаклените прозорци можат да обезбедат години за да обезбедат јасни ставови, пластичните прозорци имаат тенденција да ја менуваат бојата со текот на времето. 6. Падот на ризикот Инсталирањето на прозорецот на покривот во вашето домаќинство не се препорачува, освен ако имате искуство со слични проекти за подобрување на домаќинствата. Сепак, дури и ако се сметате за домашна скала, секогаш е важно да ги следите безбедносните мерки на претпазливост. Носете чевли или чизми со точна влеча. Исто така не заборавајте да ја користите скалата на вистинскиот тип и висина за работата. 7. Сезона за инсталација Лето е погодно за инсталирање на прозорецот на покривот поради неговото суво време. Сепак, прозорците може да се инсталираат во текот на целата година. Кога размислувате за инсталирање на покривот, важно е да се разгледа кој годишен период ќе ве сретне. Во лето постои помала веројатност за дожд, така што тоа не треба да биде проблем со одложување на прозорецот на покривот. Додека во текот на летото е инсталација на покривот прозорец почеста, повеќето добавувачи на своите клиенти во зима за инсталирање на покривни прозорци наплаќа многу помалку. Затоа е само до вас што го избирате. Како да го инсталирате подвижниот покрив Прозорецот на покривот се ослободува значително повеќе светлина како вертикален прозорец, па благодарение на мал покрив прозорец, собата може да изгледа поголема и воздушна. Бидете сигурни да ги земете предвид при планирањето на инсталацијата на светлата, каде што сонцето сјае. Покривни прозорци на југ или западен покрив ќе соберат директни сончеви прозорци кои покажуваат на север или исток, не можат да бидат изложени на директна сончева светлина. Пред да го додадете прозорецот на покривот, добавувачот направи тротоарот и осветленоста на кари работ во шиндра. Што треба да се направи пред инсталирањето на прозорецот на покривот Пред да го инсталирате покривот, добавувачот го прави тротоарот околу отворот на покривот и заклучување на осветленоста во шиндра. Секој подвижен покрив кој ја објавува директната сончева светлина, дефинитивно ќе стане термална стапица во топли денови. Значи, ако сакате да инсталирате подвижен покрив јужен или запад, не заборавајте да размислите и планирате начини за ослободување на прозорецот на сончевата светлина. Некои производители продаваат за нивните прозорци засенчени или ролетни контролирани од далечинскиот управувач - одлучуваат за нив ќе биде еден од начините за минимизирање на проблемот. Друг е избор на светларник за вентилација што може да се отвори и да се дозволи истекување на топол воздух. Покривни прозорци високо во таванот Запомни еден важен факт: да се инсталира соба со подвижен покрив во собата која има поткровје погоре, ќе треба да изградите светло вратило. Во овој поткровје има вграден кадрирање на светло-вратило што ќе го користи светлината од покривот до просторијата подолу. Сега кога обликувањето е завршено, гипс картон се додава во внатрешноста на светлото вратило. Обликот на светлосен зрак го контролира ширењето на зракот на природна светлина. Вратило што е широко распространета на сите четири страни, шири светлина во најширока област; Перпендикуларната оска со вертикални партии се фокусира директно надолу. Вратата продолжена само на една или две страни емитува повеќе светлина во насока на продолжени страници. Инсталација на планирање на покривот Осигурајте се дека секој подвижен покрив што сакате да го инсталирате ќе биде во согласност со локалната отпорност на оптоварување, отпорност на ветерот и сродни фактори. Дозволи за градење се потребни за инсталација во повеќето региони. Димензија и локација на покривот прозорец во таванот соба за да се фати Outlook бара внимателно планирање. Наклонот на покривот ќе влијае на правилно поставување. Низок поклон покрив ќе бара ист поглед на горенаведениот прозорец како поостри покрив. Производителите на покривни прозорци имаат табели во кои препораките се базираат на падина на покривот. Инсталација Материјал Во прилог на прозорецот на покривот ќе ви треба рамка од 2 x 4, гипс картон и завршни материјали за таванот, хартијата на покривот, ноктите на покривот и 16D поцинкувани нокти, чекор на трим и континуирано срање. Алатникот треба да содржи ролна пила, чекан, рамен рачка, сечење лист и универзален нож. Инсталирање на прозорецот на покривот Чекор по чекор Тоа не е лесен проект, бидејќи вклучува сечење на покривот и инсталирање на нови елементи на структурата на рамката, како и инсталација на гипс картон и завршувајќи го таванот под покривот. Хартијата на покривот и металната рамка мора да се инсталираат правилно, инаку покривот ќе протекува низ прозорецот на покривот. Ако имате добри професионални вештини, следете ги инструкциите на производителот; Инаку ќе најдете професионалец. 1 Крст и охрабрување на дупката. Следете ги упатствата на производителот при сечење на дупката во вашиот покрив. Од внатре, вежбајте ја лоцираната дупка каде што сакате да ја имате средината на покривот и потоа да ја исечете дупката со кружна пила. Орамин дупката да биде конструктивно здрава според прописите за градење. Пред сечење и отстранување безусловно поддршка на крајот на покривот Rafters! Инсталирајте ги заглавјата на зраците нормално на останатите греди. Ако подвижниот покрив е монтиран над таванот, исто така ќе мора да ја исечете и исплашите дупката во таванот под неа и да ја исечете светлото на оската преку таванот. Забелешка: Ако не сте запознаени со основните службеници или инсталирате голема светлина, што ќе бара отстранување на повеќе од еден покривен гребен, контактирајте го професионалниот градител. 2 Исечете го покривот и закачете го подвижниот покрив. Користете го ножот и владетелите го пресекуваат покривот за околу 3 инчи назад од дупката на сите четири страни. Поставете го подвижниот покрив на место во центарот на дупката и закачете го на покривот со нокти или завртки. 3 Лизнете ја подлогата. Исечете ги лентите за хартија за покрив широк околу 8 инчи и лизгајте ги под ќерамиди. Инсталирајте го дното, потоа колковите, а потоа на врвот. Идејата е да се преклопуваат парчињата со покривот, така што водата може правилно да се напише. Шинеја хартија под крзди ќе биде сложена. Користењето на рамен преграден ги крева сите кровни нокти кои ќе ве спречат на патот, внимавајќи да не ги оштетуваат ќерамидите. 4 Инсталирајте го долниот и рабниот дел. Инсталирајте го долниот багажникот, едно парче кое е делумно завиткано околу прозорецот на покривот и се наоѓа на врвот на покривот шиндра. Покриви или трепкачки нокти уживаат хоризонтално во прозорецот на покривот, а не вертикално во покривот. Понатаму, вметнете индивидуални парчиња трепкање под ќерамиди. Започнете го дното на секоја страна и изработувајте. Зачекори парчиња парчиња мора да се преклопуваат со околу 4 инчи. Прицврстете ги парчињата за трепкање на подвижниот покрив, а не на покривот. 5 Инсталирајте ги парчињата со полно работење. Овие парчиња се дизајнирани да се затворат цврсто до подвижниот покрив и да обезбедат дека водата не може да влезе помеѓу чекорот и подвижниот покрив. Прво приложете го долниот дел, а потоа страничните делови. Инсталирајте го горниот дел (наречен трепкачка глава), така што ќе го вметнете под капакот и прикачете го прозорецот на покривот.