Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Покрив
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.623 регистрирани професионалци
93.593 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на покривот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни стручњаци за изградба на дрвени фарми, монтажа на изолациски и покривни материјали, монтажа на систем за олуци, монтажа на покривни и покривни додатоци. Цената на системите за покриви обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: рачки, призми и трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 23.089 покриви во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Водич за купување на покриви Можете да одложите некои почетни поправки на неодредено време. Протекувањето на покривот дефинитивно не припаѓа. Покриени, преместени или недостасува покриви бараат непосредно внимание. Ако го занемарите ова може да доведе до сериозно оштетување на водата што може да истече од вашата сметка. Резултатите од тестот покажуваат дека перформансите и квалитетот на покривот се многу различни не само помеѓу знаците, туку и помеѓу различните права на производи од еден производител. Стане сојузник Водата го наоѓа патот навнатре без поголеми проблеми. Ако ги видите местата од водата на таванот, или уште полошо ако водата веќе падна на живеалиштето, се однесува на тоа дека целиот покрив е во распаѓање може целосно да се спаси. Сепак, само затоа што има истекување не значи дека вашиот покрив ќе бара огромна количина на поправки. Понекогаш едноставно полнење на пломби на пукнатината, размена на неколку ќерамиди или други прекривки, или само контрола и поправка на изолациониот слој или слој од метал кој обезбедува механичка бариера за пренасочување на водата во аглите, слотови, корита и други места подложни на истекување. Брусени гранки на дрвја, дробење, па дури и ветрот може да го ослободи ослободувањето, уништување или целосно отстранување. Оштетените компоненти се уште чест виновник. Исто така, запечатува околу различни цевки или неправилно инсталирана сателитска антена или соларни панели може да предизвика протекување во изолација. Ако сакате да дознаете колку сте големи и што е голем фикс всушност, чекате да се обидете да пребарувате и да го дознаете неговото потекло. Како ви е потребен нов покрив? Сусвидите најчесто се наоѓаат кога врне. Запомнете дека водата често протекува на сосема поинаква локација од местото на влез. Општо земено, по должината на гребенот или сидрото и капењето кога ќе достигне најниска точка. Во недовршен сведување се видливи замоци, па едноставно започнете таму и да се грижите за должината на било која дрвена рамка која води до оваа точка за да видите дали не најдете стапало со вода што протекува повисоко на покривот. Во готовиот поткровје ќе треба да ги извршувате сите плочи за гипс картон кои ве спречуваат визија. Ако мислите дека сте го нашле потеклото на истекување, погледнете го врвот на покривот (можете безбедно да го направите од земјата користејќи телескоп) за да дознаете дали можете да го идентификувате проблемот како што е недостасуваните плочки или други неправилности, Trebars и околу оџакот. Ако не најдете истекување, повикајте да им помагате на експерти кои ја контролираат и препорачуваат само поправка или комплетна замена на покривот. Иако можете да го откриете истекувањето, требаше да се поправите на искусен професионалец. Се искачи на покривот со користење на висока слајдска скала е опасна. Повеќето може да се отстранат ако се лоцирани и ограничени на неколку места. Меѓутоа, ако наидете на повторените протекување на повеќе места и вашиот покрив веќе е навистина долго време откако гаранцијата може да биде време за нови. Парите што ги пропуштивте за неколку краткорочни поправки најверојатно ќе се користат подобро за сосема нов покрив со долга гаранција. Други знаци кои можат да укажат на проблемите Пред да почнете да размислувате за поправки на покривот, не мора да чекате за протекување. Недостасува, оштетени или брановидни ќелија можат да бидат знаци на идните колбаси. Ориентацијата, исто така, може да биде покривна возраст. Во принцип, покривот на асфалтот се претпоставува дека трае дваесет, максимум триесет и пет години. Сличен животен век е исто така во плочката. Лимниот метал може да има живот до четириесет години. Ако покривот беше пред сопственикот на куќата, снабдувачот на покривот или финансиран експерт може да обезбеди груба проценка на покриеноста врз основа на ќерамиди. Исто така, без протекување или очигледни знаци на оштетување на покривот, може да има смисла за размена на покривот од гаранцијата што е над дваесет години. Ако постои операција, може сериозно да го оштети обвивката и разните ткаенини лоцирани под покривот. И ако ова засолниште е деформирано или надминето, неговата замена може да додаде повеќе непотребни пари на вашиот нов покрив за да ја спаси превенцијата. Не заборавајте на осигурувачот Ако имате осигуреник, размислете за тоа. Пред да ангажирате некој да работи на покривот, јавете се на друштвото за осигурување и се согласувате со следната постапка. Осигурителната компанија најверојатно ќе сака да сака да види штета. Дознајте што осигурителната компанија може да ви плати и да ги споредите овие трошоци со цената на целосната размена на покриви. Исто така, сметаат дека секој резултат на премиите во иднина. Купување на покриви, покриви безбеден Првиот чекор што треба да го направите кога размислувате за инсталирање на нов покрив е да одлучите што покривот на покривот е погоден за вас. Асфалтните ќерамиди се уште се омилен избор, бидејќи тие се евтини, тие едноставно се ставаат и се прават во широк спектар на бои. Тибери и плочи се исто така добри опции ако планирате да останете во куќата долго време. И двете од овие опции се малку поскапи од асфалтните ќерамиди, но траат подолго. Меѓутоа, во принцип, секој тип на покрив е квалитетот и опциите за бои, исто така, не треба да се грижат за секој случај. Споредба на градежни материјали и од покриви Ако сте избрале неколку можни добавувачи или покриви, покриви или градежни компании во вашата област, побарајте ја понудата најмалку три од нив и да ги споредите цените. Покривот треба да се постигне во приближно иста цена сесија кај сите производители, покривни работи или сите други активности може да варираат во зависност од добавувачите на работа. Многу е важно да се осигура дека секоја понуда што ја добивате не беше само за истиот производ, туку и за истата услуга. Потврдете ја сериозноста на секоја компанија или секој шампион што сакате да го обезбедите. Побарајте референци и прашувајте дали тоа обезбедува гаранција за вашата работа надвор од гаранцијата обезбедена од производителот на покривање. Понекогаш производителот на покривка обезбедува долга гаранција за производот, но често повеќе по можност за решавање на комбинираната материјална гаранција заедно со кровната работа. Тоа може да биде малку поскапо, гаранција за неколку пократки, но имате апсолутно сè. Обидете се да се информирате за тоа дали гаранцијата е пренослива. Ако продавате куќа, гаранцијата на покривот може да биде голема предност за потенцијалниот купувач. Што ако сакам да инсталирам соларни панели? Популарноста на соларни панели расте со геометриски ред. Ако размислувате за нивното додавање на покривот, проверете ја гаранцијата за каква било покривка што ја разгледувате за да бидете сигурни дека нивната гаранција не го нарушува. Исто така, треба да се осигурате инсталација на соларни панели од страна на компанија која се занимава со оваа активност. Видови на покриви Асфалтни ќерамиди. Тие веќе беа користени во периодот на антиквитети и многу популарни беа во времето на Келтите, Римјаните и средниот век. Иако тие немаат таква традиција, нивната употреба оди на првите редови. Досега, тие беа перцепирани само како евтина замена за други прекривки, но нивниот квалитет се зголеми и денес се смета за целосна алтернатива. Предности: - мала тежина. Хралиците припаѓаат на најлесните прекривки, и на тој начин не ги оптоваруваат фабриките и не страдаат од куќата. - еколошко гледиште. Благодарение на мала тежина, саканата количина на вклопување на многу помалку палети е намалена за да се намалат трошоците за превозот. - животниот век. Модерните ќерамиди трае без проблеми до триесет години. Изгорени гуми. Традиционално покривање кое е произведено речиси амортизација. Години нивното производство ги подобрува во тековната форма. Главниот производствен материјал е квалитетна глина која дава поместување на нивните својства. Предности: - Висок отпор. Тие се применливи во сите климатски зони и услови. Тие се минимални абсорбента, отпорни на ветрови, дожд и кадрици. Тие се карактеризираат и со голема отпорност на пожар. - површински третман. За специјална завршница, тие можат да му се спротивстават на прашина, нечистотија и мов кои вообичаено се населуваат нормално и затоа изгледаат долгорочни чисти и нови. - StalActive. Тие се произведуваат во огромна боја на бои и боите се многу сè уште. Лим метал покривање. Таа и таа помина низ неговиот развој, и иако таа припаѓаше на најевтините облоги во минатото, денес не е сосема точно. Можам да платам различни количини во зависност од квалитетот. Предности: - Дизајн и ракување. Малата тежина го прави покритот што се ракува одлично и со тоа ја намалува цената за поставување и собранието. - Издржливост. Правилното собрание е апсолутно водоотпорен. За жал, калај покривот, исто така, има свои грешки. Помеѓу најголемите вклучуваат висок шум на бури, град и посилен ветер. Друг проблем е исто така поврзан со ветрот. Ако навистина е силен, покривот може целосно да ве претвори. Заклучок Се разбира, покривот е многу повеќе типови. Сепак, ова се најосновните. Што и да одлучите за каква било покривка, треба да сфатите дека тоа е нешто што ќе го имате над вашата глава може да биде до половина од вашиот живот. Покривот е нешто што ќе ве придружува и ќе го заштити вашиот имот, па немојте да се разменувате, консултирајте ги експертите и да го одберете најдоброто за вашиот дом за да ве направите добро.