Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Подот од плута
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на подот од плута? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини, поставување на подот, завршна површина. Цената на подот од плута обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: лајсни, фолии, лепила и алатки обезбедени од еден од нашите 23.539 подови во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ако ви се допаѓа еколошки материјали, кат на плута ќе биде вклучен во играта при изборот на подот. Големиот плус Корк подот е неговата еколошка заштита на димензијата и затоа фактот дека тоа е производ направен од природен и лесно обновлив материјал, плута. Плута е во вистинска смисла на кората на плута даб, и за да го добиете овој материјал, нема потреба да се сече дабот на сите. Предности на Корк подот Пченка како материјал има повеќе бенефиции. Не само што е отпорен на влага и габи, туку не можат да го нападнат или грини или штетници. Благодарение на природното потекло не произведуваат смрзначки гасови, туку го одржува вашето здравје на воздухот и antiallergenic. Корк подот ќе ви понуди мека и топла, а со тоа и многу удобно материјал соодветен не само во кујната, туку и во бањата. Термичките изолациони својства на подот на плута се одлични, така што ги минимизираат термичките загуби. Така, кога во зима, скролувајте низ подот на плута ја остави топлината во вашите простори за многу долго време. Корк како материјал е флексибилен. Затоа, не е само многу пријатно и на одење за голи нозе, но благодарение на можностите за амортизација кога одите заштедуваат 'рбетот и зглобовите. Значи, ако имате проблеми со уредот за движење или со 'рбетот, тоа е идеално за вас. Плута има изолациски својства кои го апсорбираат звукот, помагајќи да се создаде неексклузивна и пријатна средина. Таа е погодна за употреба во станови, каде што стапките на бучава се високи. Корк-кат може да се најде на пазарот во различни бои и дизајни. Можете да го користите во форма на лебдечки плута подот или во форма на плочки за поврзување. Многу популарни дизајни вклучуваат изглед на имитација на дрво или камен што делува многу модерен впечаток. Плута тротоарите е во повеќето производи формирани од неколку слоеви на УВ зрачење лак и затоа површината е отпорна на случајни гребнатини. Фактори кои треба да се земат предвид пред инсталацијата Корк е многу издржлив материјал, но не е целосно водоотпорен, но само со волумен на вода. Благодарение на подниот под притисок или долгорочно нуркање во вода не почнува да изгние, но може да почне да замине, бидејќи не е целосно водоотпорен. Исто така, ако имате повеќе кучиња или мачки раси дома, гребнатини од канџи можат да бидат на подот на плута. Во честата употреба или педање на подот, плута е неопходна по некое време, во зависност од стресот на материјалот. Сепак, тие се доволни за класични политики и целокупниот третман не е предизвик. Во користењето на плута подот под мебел, неопходно е да се зајакне за можноста за прелевачи за да се избегне нерабување пукнатини или видливи песни. Цената Цената на подот на плута зависи од квалитетот и видот ќе го одберете. На пазарот ќе најдете голем број на различни видови и квалитети, додека цената може да се движи од € 15 за M2 до 60 € / м2. Просечната цена е околу 30 € за М2 во зависност од производителот. Плута тротоарите може да се најде на пазарот вклучени од 6 € / м2. Прашања и Одговори Зошто во потрага по гласови и скици на Корк подот до Wilio? Најди ги добавувачите и давателите на услуги во Wilio е едноставен и удобен. Само ако ја проверите побарувачката, ќе опишете која услуга сте заинтересирани, ќе одговорите на неколку основни прашања кои се однесуваат на точка на испорака или услуга и време за испорака. Добавувачи ги нуди за неколку минути. Можете да изберете според понудата, вашите преференции или добавувачи на добавувачи кои ви стигнале. Колку се земаат понудата на плута подот? Времето за испорака на плута зависи главно од акциите на продавачот што го избирате. Најдобро е да ве информираме дали сте избрани дизајн и боја во залиха и може брзо да се испрати. Не заборавајте да ги броите деновите за испорака се додека подот се испорачува со курир. Во случај да сакате да го ставите подот да ставите тим за добавувач, организирајте однапред на одредена услуга и побарајте можни трошоци. Како се разгледува Корк подот? Поставувањето на кат на плута е една од прилично едноставни работи, па можете да го направите за неколку часа по проучувањето на инструкциите. Меѓутоа, ако не сте сигурни, побарајте од продавачот да ангажира тим за оваа работа. Дополнителни услуги од овој тип се претежно платени. Кои соби можеме да ги користиме Корк-подот? Кога правилно се инсталира, површински третман и одржување, кат на плута може да се користи во сите видови на простории, а со тоа и во кујната, дневна соба, бебе соба или дури и бањи. Меѓутоа, во простории каде што редовниот контакт со вода, како што е бања, плута може да почне да ја губи нивната оригинална форма, или благодарение на несовршената водоотпорна продирање. Во случај на употреба на Корк подот во бањата, тоа е најсоодветно да се користи тврд тип на плута и да се запечати сè совршено. Идеалното поставување за подот на плута е детски соби, спални или коридори. Во кујната често може да се појават со вода, но со доволен површински третман, лакирање и печат, постои минимална штета. Можеме ли да го инсталираме под греењето на подот на плута? Да и не. Ако имате подно греење во куќата и посакувајте го подот на плута, мора да го изберете точниот тип. Најчесто тоа е построги видови на плута подови кои можеби не изгледаат убаво да се искачи како нивни помеки верзии. Пченка како материјал има висока термална карактеристика на отпорност и затоа многу повеќе енергија ќе биде испорачана на почетокот. Сепак, ова ќе биде извезено во фактот дека по разредувањето ќе одржи многу долго време, бидејќи ги минимизира топлинските загуби.