Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Подни Материјали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за покривање на подот? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување на нов под. Цената на поплочување и подни плочки обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи, лајсни и алати обезбедени од еден од нашите 25.544 поплочувачи во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Подни облоги. Lvt - луксузни винил облик Предности LVT стана еден од најпопуларните избори за кат дома, и за многу добри причини. Тоа е водоотпорно, лесно одржување, издржлив и е исто така една од најповолните буџетски опции. Покрај тоа, за домашните мајстори кои претпочитаат нашата сопствена инсталација, тие се достапни едноставно применливи делови кои се вклопуваат во нив и благодарение на кои инсталацијата е брза и лесна. Менито, исто така, не е инјективно LVT за поприродното појавување на плочките, тоа е посилен тип варовник и винил плочки. Многу луѓе го сакаат фактот дека е отпорен на падот и до допир природно потопло од керамиката. Сепак, овој тип не е наменет за исклучително влажни области како што се тушеви во кои керамичките плочки функционираат совршено. Керамички плочки и Duracramic често се користат заедно - на пример, некои можат да изберат дурамичен на подот во бањата и керамичките плочки во туш. Недостатоци Иако повеќето LVT производи изгледаат како автентично како тврдо дрво, камен или керамика кои имитираат некои луѓе сè уште го претпочитаат природниот изглед на оригиналните материјали. LVT кат нега Можете лесно да го поправите или исчистите LVT за да отстраните прашина и друга нечистотија. Ако вашиот LVT подот е залепен, неопходно е брзо да се исчисти целата течност или истурање за да се спречи лизгање и оштетување на лепилото - повеќето производители предупредуваат пред да се користат средства за чистење или полирање. Покрај тоа, никогаш не треба да користите чистач на пареа за винилни производи, бидејќи тоа би можело да ги оштети плочките или да предизвика ослободување на лепилото што ги држи. Повеќето средства за чистење кои се специјално направени на LVT подови нема да ги оштетат, но ако не сте сигурни дека прво ќе пробате да чистите мала област или разредете го средство за чистење со вода. Тврдо дрво Предности Друга популарна опција е модерен кат кој е достапен во масовно и техничко извршување. Модифицираното тврдо дрво е составено од слоеви - горниот и долниот слој е вистинско тврдо дрво кое крие средно, преклопен слој, како што е иверица. Оваа верзија е обично поевтина од цврсти и отпорни на гребнатини, што е одлично ако имате деца или домашни миленици. Можете дури и да доставите повеќе текстури со вештачко дрвено дрво со тоа што ќе го изгребате, што е процес во кој природно гледаат анкети и траги се вметнуваат во дрво. Ако сте заинтересирани за масовно дрво, една од главните придобивки е тоа што можете да го поправите во секое време и да го подобрите изгледот на вашиот дом. Ова е одлично за секој кој сака редовно да го менува изгледот на вашиот дом. Недостатоци Еден недостаток на масовната тврдо дрво е дека влагата предизвикува своето проширување и намалување и создавање простори помеѓу плочите. Сепак, вештачкото тврдо дрво има флексибилност за да се спротивстави на овие флуктуации. Друг недостаток на тврдо дрво, десно или вештачко е дека потемните бои се повеќе склони кон создавање нечистотија и гребнатини. Тие обично се препорачуваат полесни нијанси. Грижа за тврдо дрво Како и во случајот на LVT, дури и во случај на тврдо дрво, неопходно е да се исчистат течностите што треба да се истури и да не се остави водата на површината на pridl. Можете да користите влажна крпа или подготовка за чистење специјално произведени за тврдо дрво за да ги исчистите дамките. Врв дрво може да се исуши со рака или обичен правосмукалка со мека четка за да се спречи гребнатини. Ако имате миленичиња, тие редовно ги прилагодуваат своите нокти, помагаат да се спречат гребнатини. Тепих Предности Една од најголемите предности на тепих е тоа што има повеќе бои и текстури како и секој друг вид на подот. Во моментов е најчесто се користи во спални, на втората метрото на куќата или да се преклопуваат по скалите. Споредено со тврда површина, тепихот е мек и поприфатлив по него. Повеќето теписи се обоени, што значи дека бојата е инкорпорирана само во горниот слој. Значи, ако нешто на тепих се дискутира - на пример црвено вино, на дното, непроверен слој. Некои видови на теписи имаат обоена цела нишка, па дамките не мора да се држат. Овие типови на теписи се одлични ако имате деца или домашни миленици. Недостатоци Ако не избирате отпорен на дамки, ќе треба редовно да се грижите за тепих - чистење на теписи може да биде досадно. Алергиците исто така можат да го разгледаат тепихот за проблемот, бидејќи неговите влакна може да содржат алергени. Грижа за теписи На редовно правосмукање, држете го тепихот чист и бидете сигурни дека ќе ја истурите течноста што е можно поскоро за да фатите влажна и многу абсорбента. Колку подолго течноста се истури на тепих, толку потешко го чисти и може да се впие до рампа, соодветно. нејзиниот супстрат. Со толку многу различни опции, стилови и бои може да биде тешко да се избере вистинскиот тепих за вашиот нов дом. Затоа, ние секогаш им препорачуваме на клиентите да ги соблекуваат примероците од тепих и подови со нив дома за да ја направат својата одлука да направат малку полесно - како изгледа како примерок од подот во продавницата може да варира во голема мера од тоа како ќе изгледа во вашето домаќинство Комбинација со ѕидови на ѕидови и мебел или под вашето осветлување. Не заборавајте за складирање не може да биде иста во секоја соба. Нашите експерти сакаат да ви помогнат да креирате совршена комбинација на подови за вас и вашиот дом. Порцелански плочки Порцелан тротоарен со дрво Порцелански плочки кои изгледаат како дрво? Тоа може да звучи неверојатно, но тоа е така, во моментов исто така нудите дрвени плочки. Дизајнот на дрвени плочки се многу убедливи, така што можете да ги грешите со вистинско дрво и да уживате во придобивките - не ги попречувајте или ризикувајте гребнатини. Во принцип, ние снимаме зголемен интерес за технички модифицирани подови направени од природно дрво, особено затоа што се полесно да ги задржат и се стилски слични на вистинско дрво. Порцелански плочки со мермер изглед Порцеланските плочки кои изгледаат како мермер се уште еден современ тренд во подот. Тие изгледаат исклучително реално во споредба со нивните оригинални колеги, па затоа е тешко да се разликуваат - исто како убава гледам во нив на дел од цената. Водоотпорен винил плоча Водоотпорни винил подови се изведуваат во популарноста во подот покривање на ламинат. Како и ламинат, дури и винил може да има дрвен изглед и е цени споредлив, но поотпорен. И додека тоа е исто така водоотпорен, можно е да се инсталира во кујни и бањи, додека потрајни од ламинат. Звучен бетон. На витражот бетон е погоден за куќи кои се модерни, индустриски и чисти минималистички дизајн. Бетонот обично рачно се меша, истура и полирање. Сега. Исто така, сега подот е популарен повторно. Terrazzo е направен од камен остатоци, смачкана стакло, школки или други органски материјали вградени во бетон и полиран во мазни. Овој кат беше многу популарен како голем форма на формат во современите згради во средината на минатиот век, а меѓу другото, тоа е еколошки многу одговорен материјал. Голем формат плочки Домашните сопственици и дизајнери го ценат разновидниот спектар на големи плочки, додека формата го минимизира бројот на линии за инјектирање, што го олеснува чистењето и одржувањето. Порцелан е популарен материјал, но многу популарни се керамички и камени плочки. Црна и бела шарена плочка Црните и белите плочки се појавуваат во различни домашни стилови. Тие обезбедуваат интересен и храбар изглед и може да се комбинираат со речиси со секој стил, овозможувајќи совршен изглед на куќата. Анти-лизгање подот Особено за постарите генерации, важно е да имате безбеден подот и опремата дома и затоа се создаваат проекти за подобрување на домаќинствата, вклучувајќи и монтажа на анти-лизгање подови. Водопадите се главната причина за повреди кај постарите возрасни, како и кај децата. Анти-лизгањето на подот често се снабдува од поевтини материјали како винил или линолеум, што го прави економичен проект. Изградено дрво Дизајнирано или изградено дрво со иверица јадро е најдобриот избор за семејните сопственици на куќи. Овие подови се силни и имаат многу фурнир завршува, освен за дрво со користење на многу економски и одржлив начин спротивен на класичните дрвени подови. Оук, махагони и пепел се нондрични завршетоци, бидејќи тие се тешки и помалку таварни од другите Вуди, што значи дека тие траат подолго. Еколошки, одржливи и природни материјали Бидејќи сопствениците на куќи се повеќе се грижат за животната средина, тие стануваат се попопуларни со природни дрвени подови. Повеќе сопственици на куќи бараат сертифицирани природни дрвени подови, чии стандарди се поставени од страна на одговорните шуми и подови кои се третираат со нетоксичен восок или масло. Употребата на нетоксични завршетоци придонесува за чистење на воздухот во домаќинството, како и за здравјето на целото семејство.