Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пловечки Скали
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Сите услуги

Дали ви треба услуга од областа на самоносечките скали? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајнирање и визуелизација на скали, ориентација, производство и монтажа на скали. Цената на скалите со сопствена носечка конструкција обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: осветлување, боење или рачки обезбедени од еден од нашите 16.485 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Самостојни скали - за лебдечки скали Кои се пловечките скали? Пловечките скали се дизајнирани да изгледаат како да лебдат во воздух без структурна поддршка. Тие се разликуваат од традиционалните скали со дизајнирање на специјален монтажен дел за поддршка на скалите. Заградата е или прикачена на ѕидот или се крие под скалите. Крајниот производ е елегантен модерен скалила со голем отворен простор. Пловењето скалило често е синоним за отворено скалило за качување, бидејќи и создавајќи илузија на лебдечко скалило, но не сите лебдечки скали имаат отворени столбови. Многу лебдечки скали се одржуваат со челични моно скали, додека други користат двојни греди, странични греди, метални рамки или ѕидни џебови. Некои греди се направени од стакло - а некои дури и го поддржуваат таванот. Пловечките скали стануваат попопуларен избор во денешниот дизајн на дизајнот. Вообичаено е да ги видите поврзаните со различни видови на современи огради, како што се: стаклена ограда, оградата на кабел или ширење на прачка. Пловечките скали се исто така исклучително разноврсни. Во зависност од видот на скалите, тие можат да бидат инсталирани во затворени простории или екстериери. Исто така, малите простори, како што се студиото апартмани кои можат да користат лебдечки скали - нивниот отворен профил концепт е одличен начин за зголемување на мала соба. Покрај тоа, тие можат да се прилагодат за секој вид на дизајн, од компании преку куќи, за обнова. Постојат многу различни типови на скали, вклучувајќи: Метал скалила Скалила: популарен минималистички избор за модерен сопственик на куќи. Конзола скалила: модерна опција која користи ѕидни џебови или скриени метални рамки. Спирала скали: Компактен избор за мали простори. Закривен скали: Слично на спиралната скалила, но нешто повеќе пространо. Инсталација на лебдечки скали Во однос на проекти за домашни шампиони, тоа ќе биде подобро кога ќе инсталирате лебдечки скали со метални скали. Добра идеја е да се дел од процесот на инсталација беше најмалку четири лица - се сеќавам дека самиот зрак ќе тежи околу 136 килограми. Ако инсталирате лебдечки скали без скали, процесот ќе биде уште покомплициран. Бидете особено внимателни за да бидете сигурни дека вашето скалило е во согласност со кодовите. Кога инсталирањето без лента за спојување, скалите обично се прикачуваат или фиксираат директно во ѕидот со помош на метална рамка за зајакнување или префабрикувани сидро кеси. Како што се мери Без разлика дали тоа е мерење на пловечки скали за Preprábka или нова зграда, мерењето е секогаш уникатен процес. Со соодветни алатки ќе го направите лесно! Подоцна во процесот, ќе треба да добиете поспецифични структурни мерења, но да бидете подготвени за инсталирање на лебдечки скали, ви треба само неколку првични димензии. Еве две алатки што ви се потребни: Стандардни тркалачки метри. Бидете сигурни дека ќе погледнете на инчи етикета, а не на метрички брендови. Ласерски алатка за мерење. Овој уред може да измери од позади или од фронт. Запомнете да проверите дали имате уред за мерење во инчи. Првото мерење е најважно. Ја користите вашата ласерска мерна алатка за мерење од еден кат до друг. Понатаму, со задниот дел од ласерската мерка од заглавјето до соседниот ѕид. Повторно користете го задниот дел од ласерот за мерење на просторни ограничувања: на пример, висината на таванот и скалите. За да се постигне правилно мерење на таванот, осигурајте се дека вашите ласерски штрајкови на зракот: една од малите зраци за поддршка во вашиот таван. Користете стандарден метар за да ја откриете висината на заглавието и не заборавајте да ја вклучите висината на подлогата. Подлогата обично е направена од иверица. Тоа е структурен слој кој е поставен преку вашите греди како основа за вашиот готовиот под. Насловот е парче парче на вториот кат каде што е обезбедена горната рачка. Побарајте парче дрво што поминува низ отворот во ѕидот. Просторно ограничување се однесува на било кое од ограничувањата или пречките околу скалите. Примери вклучуваат таванот, друг ѕид, врати, прозорци и дупки во подот под скалите - на пример, предградие или други скалило водечки надолу. Во текот на скалите изразуваат колку далеку вашите скали одат во собата. Ова мерење започнува во насловот. Зракот обично е направен од дрво или челик. Ќе ги видите овие греди во груба верзија на таванот или подот. Вратете се на вашиот ласер и измерете ја подната дупка под скалите - и бидете сигурни дека ме измерите од заглавјето до заливот на подот, а не само да ја фатите должината на дупката во подлогата. Конечно, користете го задниот дел од ласерот за да ја измерите должината и ширината на дупката. Подот отворање значи отворање на подот под скалите. Дали лебдечките скали се безбедни? Да, лебдечките скали се подеднакво безбедни ако не се побезбедни од традиционалното скалило. Тие мора да се усогласат со одредени барања за код (информации за вашите државни барања од локален службеник за код) - но ако инсталирате со код, вашиот лебдечки скалила ќе биде безбедна. Некои луѓе се загрижени дека не треба да инсталираат лебдечки скали ако имаат деца. Сепак, постојат неколку начини за постигнување на тоа лебдечко скалило побезбедно за децата. Ако имате мали деца, размислете за едно од следниве работи: Изберете поширок дизајн Изберете стаклена ограда Бидете сигурни дека вашиот код на скалите Како функционираат лебдечките скали? Ние исто така знаеме варијација на лебдечки скали кои не содржат никакви пречки. Ова скалило е опремено со скали или зраци што го поддржува. Конзола, моно скали и спирални скали најчесто се класифицираат како отворени растечки скали. Овие системи се познати на нивниот софистициран дизајн и обично се карактеризираат со специјални скали со отворени растечки мостови кои се спарени со систем за вкрстено светло или поддршка. Конзолни скали Конзолните скали работат одлично затоа што само еден крај на секое скалило е прикачен на ѕидот. Другиот крај или слободно плови или е прикачен на стаклена лента или пост за одржување на оградата. Чекорите на конзолните скали можат да бидат прикачени на ѕид различни начини - со користење на метална рамка, ѕидни џебови или дури, во ретки случаи, со користење на еден поврзувачки елемент кој е прикачен на ѕидот. Метал наслов Тие работат со обезбедување на 'рбетот на целата конфигурација на пловечкиот скалила. Традиционалните скали обично користат два дрвени греди, еден на секоја страна од скалите. Спротивно на тоа, пловечките скали се користат од скалилата за метални скали кои го поддржуваат скалите. Според шема, пловечкиот скалила може да користи двојни или едноставни скали. Водопади скали Водопад скали работи така што тепихот се активира целосно надолу по скалите. Се разликува од холивудскиот метод, бидејќи тепихот не се распадна околу работ на секоја теена. Тоа едноставно е прикачено на вашето место наместо тоа. Овој метод работи добро за скали кои бараат подебел тепих што едвај ќе навикнат околу работ на пејзажот. Метално скалило Таа работи така што бруто скалите се прикачени на еден челичен моно. Рафтерите се прицврстени на празнење на моно и можат да бидат дополнети со разни системи за огради - од кабелот, преку прачка, на стаклото. Монтажни директни скали е сè попопуларна конфигурација во модерните минималистички куќи. Пловечките скали се ставаат под шарата и оградата. Царот е прикачен на подот и плоча со заглавија. Таа дејствува како столб на целиот стабилен систем. Секој метален пост е надополнет со посебни носители на шари кои се прикачени на колона за скали. Скалите од дрвените скали потоа се навртуваат на скалите. Скалила (или моно скалило или двојно скалило) е дизајнирана да ја обедини тежината на целиот систем на пловечки скали. Со тежина од 136 килограми изработени од чист метал држат скалила на скали и огради, што предизвикува илузија дека скалите само се одмораат во воздухот. Тестирање на метални жици Прописите за градење бараат секој чекор прикачен на вкочанетоста на скалите мораше да носи најмалку 136 килограми концентрирана тежина. Повеќе од 1360 килограми мора да бидат значително оштетени од страна на нашите скали - што покажува дека тие имаат до 10 пати повеќе од саканата тежина за да ги исполнат прописите.