Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Плочки за Тераса
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.435 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поплочување до тераса? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за подготовка на површини, поплочување, завршна површина. Цената на подот на тремот обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: антифриз и анти-лизгачки премази, либела, инјекциска смеса, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.330 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Ние избираме поплочување на терасата Кога дизајнирате куќа, не треба да го обрнувате целото внимание на тоа како ќе изгледа внатрешноста. Појавата на надворешноста е непроменета. Впрочем, кој не би сакал да ужива во утринската чаша кафе на убава и пријатна тераса? Сепак, исто така е неопходно да се избере вистинското отворање на терасата. Па, како можам да направам? Не гледајте само со естетска страница При изборот на поплочување на терасата, дефинитивно не треба да го разгледате својот изглед, но особено на неговата функционалност. Терасаните плочки дефинитивно треба да бидат фиксни и исклучително отпорни на ракување со екстремни временски услови без да ги менуваат по некое време. Cernel, исто така, треба да имате анти-лизга површина. Тоа ќе ги цени првенствено постарите луѓе и децата, но сите други по Роуз. Сепак, треба да дебагира При изборот на поплочување на терасата, сите барања за неговиот квалитет сè уште со една суштинска работа треба да бидат усогласени. Треба да се фрли во околината, идеално за користени материјали и целокупниот карактер на куќата. Исто така, ви кажува многу тераса цели Друга работа што би ја имале на изборот на поплочување на терасата за да размислите е она што ќе го направите врз него. Дали само ќе пиете со кафе? Или, исто така, скара? Дали да се користи како креативна работилница? Сето ова е Прашања чија преписка се одредува со минимални барања на тераса плочки. Сепак, тие генерално треба да бидат водоотпорни, отпорни на удари, повеќе bauzer (табела, саксии, итн.), Термички шок, анти-лизгање, лесен за чистење со минимални барања за одржување. Исто така, ќе го цениме ако нискиот индекс на рефракција (светлина) ќе го намали количината на генерирана топлина и површината на асфалтирањето не е жешка. Нема потреба да ја заборавите важноста на материјалот И покрај голем број на фактори кои мора да се исполнат тераса плочки, постојат многу материјали кои исто така се погодни за надворешни простори. Значи имате избор на порцелан, каменолом, чеша или камен. Сепак, можете да одберете да ве избереме со краток и краток материјал "прозорец". Порцелански плочки Порцеланските плочки се дизајнирани за надворешни простори. Се верува дека е фактот дека тие согоруваат со екстремно високи температури, но исто така и дека тие се способни да спречат замрзнати за време на студени месеци и да се спротивстават на пукнатината за време на силната топлина. Со мувла отпорност и боење, исто така ќе треба да се грижите дека наскоро ќе го изгуби сјајниот нов изглед. Овој тротоар може да се најде на пазарот во различни бои, големини и текстури. Некои текстури се дури и необележани од вистински камен. Каменолошки плочки Ако го посакувате тротоарот на повеќе традиционален изглед, па камерата плочки ќе биде вистинскиот избор. Тие се произведуваат од природна глина која прави дополнителна густа и издржлива. Можете да бидете сигурни дека оваа плочка се спротивставува на најголемиот елемент и сепак ќе изгледа добро. Таа има природно длабока, земна црвеникава боја што го прави единствен медитерански впечаток. Формите на разновидност на овој тротоар ви овозможуваат да креирате интересни и ангажирани обрасци. Плочки плочки Рустикален или современ, традиционален или модерен. Shard Tles работат прекувремено, нека ги користат во било кој екстериер. Површината на плочки плочки на прв поглед изгледа така што е нерамна. Ова го прави овој тротоар за природен и органски впечаток. Во исто време треба да се каже дека тоа е повеќе предизвикувачко одржување. Иако чеша е природен густ материјал, не го остава најдобриот мраз и ако не е строго запечатено, може да биде изгребано и апсорбирање на разни нечистотии и масла. Сепак, нема потреба веднаш да заминете. Доволно е ако се грижите за користење на квалитетна подготовка за чистење за природен камен. Камени плочки Каменот се користи како градежен материјал илјадници години и е популарен денес. Нема ништо да се прашувам дека нејзиниот површински третман му дава извонредна атракција и природна површина против лизгање. Како и во случај на чеша и во случај на камен постои потреба за повисока грижа и одржување. Изборот на поплочување на терасата нема да изгледа едноставно, но ако се расчистувате што очекувате од поплочување и сакате, тоа не може да биде толку предизвик задача.