Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Плочкар, Монтирање на Плочки
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.498 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на поплочување, поплочување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за геодет, отстранување на оригиналниот под, израмнување на површината, поставување на нов под. Цената на подот и поплочувањето обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: израмнување, заптивната смеса, дихтунзи, лајсни, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 24.521 поплочувачи во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Избор на правилен слој на плочки Без разлика дали во вашата бања, кујна или на коридорот, плочките се еден од најоддалечените и најатрактивните начини на модернизација и разубавување на вашата куќа. Покрај тоа, плочките ќе бидат атрактивна површина, исто така, ќе ги заштити вашите ѕидови и подови од оштетување на водата. Значи, кога таква важна работа е од суштинско значење да се најде вистинската маса за вршење на работа. Разговаравме со некои од искусни пробиени на Wilio Server за да дознаете клучни работи што треба да ги знаете за да го направите вистинскиот избор: потврдете го искуството, како и акредитацијата. Бидете сигурни дека ќе можете добро да работите со бирото. Добијте цитати. Потврди што дава клучен збор. Имајте на ум овие точки кои можат да ви помогнат да се концентрирате на тоа клуч во процесот на селекција на процесот. Продолжи со читање за да најдете дополнителни информации за тоа како да го пронајдете вистинскиот сопственик за вашата работа. Потврди го искуството, како и акредитација. Плочувањето е заедничка градежна вештина која може да се примени во многу проекти, од инсталации на бања и кујна, за да се наслика работни места / канцеларии, реновирање или дури и градинарски прилагодувања. Како и со многу работни места, исто така постои и целиот спектар на шампиони, кои ќе сакаат да присуствуваат на вашиот изглед на плочки. Додека многу градители, домашни мајстори и кујнски монтери и бањи можат да понудат опаѓање на работата, постојат специјализирани дисперсори кои ја посветуваат целата своја кариера за подобрување на нивните способности во врска со плочки, кои знаат сè што е потребно за различни достапни техники и материјали. За поголема работа на слој, секогаш ќе има најдобар експерт за решавање на какви било проблеми и да одговорите на сите прашања што ги имате. Во изнаоѓање на слој за вашиот проект, затоа е разумно да разговара со оние кои извеле слични дела отколку што планирате да ги спроведе. Покрај гледањето на демонстрациите на нивните претходни дела кои можат да ви докажат како дел од вашето портфолио, треба да бидете подготвени лесно да се контролираат со претходните клиенти. Даниел Б. има речиси 100% позитивни повратни информации за Вилио, рече: Кога станува збор за демонстрација на нашите реализации, ќе покажам клиенти галерија на слики од нашата работа. Како и проверка на нивните референци, можете да ги проверите нивните искуства на други начини. На серверот Wilio можете да прочитате искрени повратни информации за работата што ја направиле за сопствениците на куќи, а исто така можете да ги видите сликите на делата што ги реализирале. Не плашете се да поставувате прашања за какви било квалификации кои можат да имаат, должината на нивниот бизнис или како тие можат да пристапат до вашата специфична работа. Некои трговци поединци можат да бидат членови на деловни здруженија. Како генерални трговски органи за градители. Квалификациите не се суштински услов за квалитетна работа. Ако некој не се квалификува, оној не завршува. Многу постари палуби не можат да се изучуваат на училиште, но имаат долгогодишно искуство. Ги запознав младите заговорници кои се квалификуваа, но не знаат многу работа, бидејќи тие не ги практикуваа во пракса. Бидете сигурни дека ќе можете добро да работите со бирото. Во прилог на знаење за тоа дали тие имаат искуство со вашиот тим тип, треба лесно да се оцени колку удобно, го чувствувате потенцијалниот слој. Можете да го направите на првиот контакт со нив. Е љубезен во телефонски разговор? Доаѓа до назначувања во закажаното време? Дали многу прашања за проектот? Способноста за одржување на добра комуникација во текот на проектот е секогаш од суштинско значење. Вие не треба да барате да станете најдобри пријатели со нив, но треба да бидете во можност да имате професионален однос - мора да се чувствувате добро кога отворено зборувате за какви било ризици / грижи кои можат да се појават во проектот и решенија какви било проблеми. Јакуб, палуба која основала компанија за инсталирање на спа и кујна, која има повеќе од 50 позитивни одговори на Вилио, Верувам дека секој добавувач доаѓа во вашата куќа треба да биде навистина пријателски, искусен, организиран и уредно. И тој треба да биде во можност да му објасни на клиентот. Секој пат кога ќе оставиме проект, сакам да ги оставам знаењето. Вие никогаш не можете да му дадете на клиентот со доволно информации. Колку повеќе ги прашувате, толку повеќе се чувствува да бидат вклучени во процесот и колку повеќе се чувствуваат. Добијте бесплатен цитат. Wilio ќе ви помогне да ги запознаете професионалните контејнери во вашето соседство и да добиете вистински понуди денес. Добијте информации за нивните цени во зависност од обемот на работа. Треба да се сретнете со најмалку три потенцијални слоеви и да добиете од нив. Особено за поголеми работни проекти каде што оригиналните проценки се разликуваат, деталите и опсегот на понудата на цените можат да кажат многу за нивните процеси. Важно е да се осигура дека сите понуди се слични - вклучуваат материјал и работа и ДДВ? Како ќе биде отстранување и манипулација со оригинални плочки, тоа е вклучено во цената? Единствениот начин да се добијат квалитетни понуди е да ги добиете од пропади кои го видоа местото на работа лично. Добивањето на најмалку три понуди ќе ви помогне да идентификувате непропорционално ниска понуда - ако е случај, тоа може да биде знак на добавувач кој сака да ја добие работата, но вистинската цена ќе биде надополнета со додавање дополнителни трошоци за време на проектот. Цитатот мора да ги содржи сите, дури и лепилото што е многу важно, но луѓето не знаат за тоа. Цената исто така ќе зависи од тоа како ќе купите обложување. Иако можете да купите сопствена обложување и други потребни материјали, како што е лепилото, во продавници или печка, многу луѓе претпочитаат да купуваат преку нивните контејнери кои често имаат пристап до попусти кои не би ги направиле поинаку. Многу слоеви претпочитаат да соработуваат со специфични знаци, особено инјектирање и лепила, така што секогаш вреди да ги прашаат. Ján F., подни облоги, кои редовно ги прави проектите за плочки, има повеќе од 180 позитивни одговори на Вилио, рече: Денес е многу лесно да се купува за купување на потрошни материјали. Честопати одам на луѓе за да покажам примероци и на крајот можат да одлучат да ги купат на друго место. Јас немам проблем со ова, но јас секогаш им кажувам на луѓето дека не можам да обезбедам никаква гаранција за производи што ги купуваат. Имав случаи каде што клиентите доставија материјал за вашиот проект, и сите беа сиромашни работи. Го успорува целиот процес. По одобрување на цената преку точна писмена понуда, осигурајте се дека сте задоволни од тоа колку плаќањето ќе се преземе. Реномираниот контејнер генерално нема да очекува или да бара целосна исплата однапред. Сепак, мал депозит не е невообичаен, особено ако контејнерот исто така снабдува материјал. Многу избори најверојатно ќе бидат пари платени во готовина, но повеќето од нив, исто така, добиваат банкарски трансфери. Џон рече: Јас сум многу редовни клиенти во локалната продавница со обложување, па можам да добијам многу добри попусти - до 40%, бидејќи многу ми недостасува. Значи, иако сум малку поскапо благодарение на нивното искуство, можам да префрлам огромен попуст за материјал до вкупната цена за клиентот. Сите го предавам, наместо на купувачот, бидејќи треба да земам нешто екстра. Ако тоа е голема работа, земам 10% депозит, особено ако имам советник на проектот и треба да ги отфрлам другите нарачки. Јас ги земам повеќето од плаќањата по спроведувањето на работите. Ги охрабрувам луѓето да ги користат моите нови кујни или бањи и да дознаат како што се задоволни. Потоа тие можат да платат една недела подоцна кога се сигурни дека се задоволни од мојата работа. Потврди што дава клучен збор. Додека работите на плочки обично се едноставни, секогаш постои шанса дека нешто може да се расипе. Разумно е да се ангажира слој кој доброволно ќе се врати за да ја следи нивната работа и да исправи сè што може да се случи од крајот на работата. Некои градители даваат такво ветување директно на договори, додека други ќе понудат неформално усно ветување. За материјали како што се лепило, гаранциите исто така можат да се применат, што вреди двојно се додека купуваат преку слој. Давид рече: За лепила и мешавини за инекции што ги користам, се обезбедува 25 години гаранција. Сопствениците на куќи можат да бараат слој кој ги користи овие добри брендови. Давам петгодишна гаранција за мојата работа, но не можам да обезбедам гаранција за производи кои даваат некој друг и затоа секогаш сакам да ги доставам моите сопствени материјали. Ако трговецот е подготвен да контактира со претходните клиенти за да ја види својата работа, тоа е добар знак дека тие се одржуваат со нив добри односи е горд на нивната работа и веројатно се подготвени да обезбедат какви било поправки. Џон рече: Повеќето производи имаат добра гаранција од производителот, така што сопствениците на куќи добиваат одредена заштита. Ја гарантирам мојата работа, но тоа е прилично неформално - ги кажувам дека го добија мојот телефонски број, и јас ќе бидам достапен за неколку години. Тие можат да разговараат со моите претходни клиенти за да знаат дека ќе го задржам мојот збор и секогаш ќе се вратам ако е потребно.