Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Плетени Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на плетените огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, производството и инсталирањето на плетени огради. Цената на плетената ограда обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: прилагодено производство на плетена ограда и трошоци за испорака обезбедени од еден од нашите 23.885 специјалисти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Плевни огради Патните огради се изградени илјадници години, од Неолита, како начин за обележување на почвени и гранични култури и говеда. Неодамна, оваа извонредна разноврсна натуралистичка форма на мечување е исто така популарна со градинарски дизајнери. Естетиката и способноста да се вклопуваат во речиси секој простор се одлични својства. Порта мечување може во голема мера да биде поделена на два вида, кои се подвижни панели кои можат да се вметнат во земјата, а потоа да се комбинираат со други бариери или континуирано ткаени мечување кое, како што сугерира името, е инсталиран во било какви димензии. Кои се плеските огради? На плетен оградата направена од панели или како континуирана обврзница се состои од вертикални колони кои се вградени длабоко во земјата, а хоризонталните ремени кои потоа се вклопуваат низ мислењата. Готовиот изглед во голема мера зависи од материјалите во вашата ограда. Кои материјали се најдобри за плетени огради? Врба или трска: тие се нежни и можат да бидат густо спакувани за да работат помалку воздух и се малку потопла и побрзо. Порта мечување има хоризонтали направени од поделени прачки кои работат повеќе Боббин и имаат малку поладен тон. Секој е во тек со времето и времето. Материјалната боја исто така може да варира во различни области. Бамбус: исто така може да се користи за ткаени мечување панели. Бамбусовите стапчиња се робусни и имаат долг живот. Како го инсталирате ткаени мечување? Секој може да инсталира пречки кои имаат различни големини, од мини бариери до работните рабови или подигнати подови, со големина од 6 x 6 метри. Како и вообичаените панели за мечување, тие исто така се обезбедени со наизменични колони кои обично се од истиот материјал, но исто така може да бидат од костен или метал. Континуирано ткаени мечување го инсталира специјалист и тоа е вистинската убавина на овој занает; Производителот на бариера може да создаде континуирана ограда во било која висина и речиси секоја форма. Тоа може да крива и бран она што е многу погодно во градината каде што може да биде недвижен елемент. Висината на оградата, исто така, може да се зголеми и да се намали, и да се создаде толку прекрасни динамични форми кои не би се постигнале во било која конвенционална ограда. Бондот, исто така, може да се користи за создавање на интересни обрасци како што се рибинот. Порта мечување може да се користи за олеснување цветни леи во кујнски градини може да обезбеди ограда на терасата или може да создаде многу други градинарски структури. На совршено завршување на оградата, краевите и горниот гребен се врзани уредно по завршувањето на оградата. По инсталирањето на кохерентна ткаена ограда, неверојатно цврста структура која ги преживува најсилните бури. Ако сте во можност да (и благослов бицепс) можете дури и да креирате свои препреки; Лесните барови и прачки се лесно достапни од шумските добавувачи. Дали мојата градина има потреба од плетен ограда? Континуираната ткаена ограда е одличен начин за основање на грозни елементи или области од перспектива - кошница, комунални простори, резервоари за нафта и гас, исто така, може да биде елегантно да се сокрие. Пречките секции, исто така, може да се користат како привремен скрининг, бидејќи тие лесно можат да ги укинат и да се движат. Пречките, исто така, можат да се користат како ефективна ветерна бариера за изложени места. Зошто оградите се позелени? Ако користите локален занает за правење на оградата, самиот материјал ќе се одгледува во зимски месеци, така што материјалите се многу поодржливи (лоби може да се сади на секои седум години) и обично материјалите не можат да патуваат од далеку. Исто така, се дава за поддршка на традиционалниот занает, како и доделување на ткаени огради операција. Која отпорност е плетен ограда? Колку долго трае вашата ограда ќе зависи од ситуацијата. Оградата на многу изложено или влажно место не може да издржи колку што е во сува средина, но можете да очекувате ткаени оградата последните 10 до 15 години. Исто така, можете да ја проширите својата издржливост, на пример со помош на шини со костен капак или бариери за да ги прилагодите конзервансите за да ја држите оградата што е можно подолго. Може ли да ставам блиску или над плетен ограда? Ткаени огради изгледаат убаво како што се, но исто така обезбедуваат убава позадина за растенија и грмушки. Тие, исто така, обезбедуваат совршена рамка за лозата, со млечни производи на време под воведените растенија. Колку е вреден плетен ограда? Цените се многу различни, но можете да очекувате дека за континуирана ткаена ограда во врбата или личните пијалаци ќе плаќате нешто од 4 до 14 евра по квадратен метар. Основните огради се на дното на скалата, додека сложените рибни коски се на врвот крај. Треба да се запамети дека кога градите пречки, сите материјали мора да бидат "зелени" или свежо сече. Зелениот материјал се справува со стрес во различни насоки. Тежината на зелените материјали ќе се намали по пречките преку топлото лето темелно сушено. Ќе имате робустен, но лесен препрека. Колку долго панелите остануваат функционални или подобро кажани се вреди времето потребно за нивното производство? Многу пречки со трансферот на прачки бара само помали поправки. Единствениот посебен карактер што доаѓа со текот на времето е паѓањето на кората. Како чекор по чекор за да се направи мечување Користете го она што го имате, што е еластична и зелена - еластична гранка на секое дрво (што создава прекрасна рустикална врска). Прво, собирајте големи оружја на локален материјал и направете два купови. Куп на кругови мора да биде со дијаметар од 1 1/2 "или поголем. Еден куп на плете треба да биде 1 "или помалку. По поделба на 3'- 4 метри долги купишта, ставете помал крај на заменик. Ние користиме Handwash опремен со 1 "вежба за нежно хит на малиот крај на ПИН. Сега извлечете го конусот и оставете колку што е можно од референтната линија. Земете го вашиот пакет на заострените пинови во препрека подготовка направена од нешто што лежи наоколу. (на пр. трупци, 2 × 4, 4 × 4, старо дрво). Постојат нокти или завртки на двата краја на подготовката за стабилност при креирање на бариери. Вежба 1 1/2 "дупки кои се околу 16" до 18 "едни од други. Растојанието е, мора целосно да зависи од големината на материјалот што го користите во стапчето. Колку е поголем материјалот, толку повеќе ќе мора да биде секој скут. Земи ги пиновите паметни и цврсто во подготовката за да застане на твое. Запомнете дека сите природни материјали се стеснуваат од подебели на дното откако потенки на врвот. Поради оваа причина, не заборавајте да го замените плетерот кога креирате обврзувачки. Сега, за забавен дел, испразнете го зелениот плетен материјал наоколу. Ние престануваме да ткаеме околу 4 "од врвот на облогот. Тие дејствуваат како рачка кога ќе дојде време за поместување на пречките. Важно! Обезбедете пречка за прикривање или навртување на горниот и долниот дел од пречката. Најважно е да ги навртуваат лајсните на првиот и последниот депозит за да не одат никаде. Вие сте скоро завршени и ги исечете шините кои работат 3 "околу последните облози. Конечно, намалување на пречка од подготовката со намалување на заострен крај на пиновите и оставете лента со рамно дно бариера. Сега знаете како чекор зад чекор направи мечување на фитил! Ние го користевме во нивните градини како ограда за заштита на приватноста за нашиот простор за живеење и, се разбира, за животните.