Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пластични Прозорци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на пластични прозорци? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот, дизајнот, производството и монтажата на пластични прозорци. Цената на пластичните прозорци обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: пост-гарантен сервис, отстранување на стари прозорци, монтажа на ролетни, што ќе ги обезбеди еден од нашите 17.396 експерти во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Пластични прозорци Винил прозорци За многу сопственици на куќи нудат винил Windows прифатлива алтернатива на поскапи опции. Кога нивното купување важно е да се осигура дека производителот обезбедува гаранција се додека нивната цена е оправдана. Ако имате недвижен имот со прозорци кои имаат значителен животен век, вредноста на вашиот имот ќе се зголеми и ќе ги спречи идните размени кои можат да ве чини убав пакет на пари. Оваа статија ќе му помогне на сопственикот да разбере колку долго тие траат и што можат да очекуваат од нови и постоечки винил прозорци. Колку долго ќе трае винил Windows? Просечен животен век на винил прозорци Повеќето винил прозорци трае во просек од 20 до 40 години. Животот на прозорците, но често и интензивно сјае сончеви зраци, не трае толку долго. Топлината исто така може да игра улога во влошувањето на квалитетот на прозорците, така што жешката клима може да побара од нивната почеста размена. На влажни места, особено без интензивна сончева светлина, Windows може постепено да се оштети со вода и штетни микроорганизми. Од друга страна, Windows може да се инсталира во просториите каде што овие услови не постојат, издржат многу подолго од просекот. Сопствениците на кои не им е дозволено да одржуваат може да очекуваат поголема инвестиција. Гаранција Важен фактор во одлучувањето за купување на вистинските прозорци е време на кој производителот е обезбеден од гаранцијата. Иако сопственикот не планира да ја користи гаранцијата, времето што обезбедува гарантен производител може да укаже на очекуваната должина на прозорецот. За повеќето винил прозорци, гаранцијата на производителот е покриена со 15 години, некои предвидуваат до 25 години. Сепак, овие гаранции обично содржат услови кои очекуваат соодветно ниво на грижа од сопственикот, така што гаранцијата може да се примени. На прозорците кои не се добро одржувани, тие се изложени на сурова клима или скршена поради намерно оштетување, гаранцијата не се применува. Продолжување на животот. За среќа, сопствениците можат да очекуваат продолжување на нивните прозорци со едноставно нормално одржување. Прозорците кои често се изложени на неповолни услови треба да бидат обложени со заштитни заптивки за да се избегне нивната деградација. Напротив, прозорците изложени на силен УВ зрак треба да бидат засенчени за да се избегне пукање. Чистењето и усогласеноста со упатствата на производителот обично се доволни за винилските прозорци. Винил и дрвени прозорци? Дрвени прозорци не се нужно подобри од оние винил. Наместо тоа зависи од она што го барате. На пример, ако животот е важен за вас, претпочитате винил прозорци кои траат подолго. Дрво имаат живот живот само околу 15 до 20 години, но многу луѓе ги гледаат само поради изглед. Винил и метални прозорци Многу луѓе, исто така, избираат алуминиумски прозорци, бидејќи има долг живот. Тие траат околу 20 до 25 години. Алуминиумски проблем е тоа што е склоно кон оштетување. Ако сте во област каде што времето често се менува и интензивно, најверојатно ќе треба да ги менувате Windows почесто. Друг недостаток на алуминиум е рѓосување што не се фокусира во случај на винил прозорци. Фиберглас vs винил прозорци Фибергласот е уште една долгогодишна опција, но тој го има својот за и против. Стаклени влакна прозорци можат да издржат до 50 години, но нешто ќе биде, се разбира, стојат. Првичната инвестиција е значително повисока. Прозорците од стаклени влакна не се толку лесно достапни, бидејќи винилот и нивната инсталација може да биде предизвик. Исто така, го носи едни со други. Сепак, прозорците од фибергласот се одличен избор и покрај повисоката цена. Животниот век Добрите и лошите страни Винил прозорци 20 до 40 години Енергија ефикасно Евтини одржување Лесна инсталација Големи гаранции Тоа не е природен производ Некои луѓе претпочитаат уште еден изглед Голем избор на квалитет Дрвени прозорци 15 до 20 години Голем класичен стил Природни материјали. Релативно краток живот Ранливи на термити и други инсекти Подложни на гниење Алуминиум (метал) прозорци 20 до 25 години Лесно Економија Силен Склони кон дамки и дамки Се закануваат на 'рѓосување. Стаклени влакна прозорци До 50 години Подобро изолација Голема проверка на бучавата Ја зголемува вредноста на недвижниот имот повеќе од другите типови на прозорци Најдолг живот Скапи, релативно ретки Предизвикувачка / товарна инсталација Винил прозорци имаат релативно долг живот. Во споредба со стаклените се прифатливи и траат до десет години. Одржување на винил и дрвени прозорци Дрвени прозорци бараат поголемо одржување од оние на винил. Дрвото треба да биде насликано повторно на секои 3 до 4 години или извалкани за заштита од атмосферски влијанија. Спротивно на тоа, винил прозорци се лесни за одржување, нема потреба да ги наслика или морски. Само измијте ги, еднаш годишно ве известуваме за да бидете сигурни дека сè е во ред. Специјална верзија на винил прозорци Многумина уживаат во купувањето само добиваат бели обични прозорци. Но, тоа можеби воопшто не е. Винил Windows може да има различни дизајни на бои и завршувања кои ќе бидат дебагирани со вашиот имот. Ако ви се допаѓа дрво, можете да направите винил прозорци со дрво ламинат, па можете лесно да одговараат на вашите ентериери. Реалистични изгледи дрвени ламинати се достапни во различни видови на дрво, како што се даб, цреша и јавор. Одржување на дрвени и винил Windows барања Тие плаќаат повеќе дрвени или винил прозорци? Според извештајот за трошоците за 2016 година, винилните прозорци се подобро купени. Винил прозорци излегуваат од илјадници евра поевтини од оние дрвени и поблиску. Windows Windows се врати околу 72,1% од нивните трошоци, додека винил Windows заштедува до 73,3% од нивните трошоци. Кои се прозорците од винил Вуд? Винил дрво прозорецот е составен од винил и дрво. Рамката на прозорецот е направена од дрво, а надворешната страна на надворешната страна е завиткана со винил. Ова го прави винилот покриен со дрвен прозорци поатрактивен избор како дрвени прозорци, бидејќи надворешната страна бара помалку одржување. Сепак, во споредба со винил прозорци се уште бараат значителен износ на одржување. Како да ги замени дрвените прозорци за винил? Треба да ги поправите старите дрвени прозорци или да ги замените за винил? Ако имате стари стари дрвени прозорци, добро е да ги промените по години. Новите винил прозорци ќе бидат повеќе енергетски ефикасни, тие ви заштедуваат пари и ќе бидат поевтини од новите дрвени прозорци. Дали винил навистина се подобри од оние дрвени? Одговорот зависи од вашите потреби. Ако барате ниско одржување и трошок алтернатива, винил прозорци се најдобри. Ако често сакате да ја промените вашата боја на Windows, подобар избор се дрвени прозорци.