Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пластични Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.620 регистрирани професионалци
93.507 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на пластичните огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во областа на градење, производство на огради, поставување огради, бојадисување. Цената на пластичната ограда обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: лак, боја, четка, ископување, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.125 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете

Пластични огради Иако сеуште можете да видите многу дома со традиционална дрвена мечување во градините, пластичната мечување се уште е многу популарна алтернатива. И зошто не, пластичните огради се со висок квалитет и без одржување. Ние сме тука за да ви помогнеме да изградите совршено коло за вашата куќа и градина. Сепак, тоа е толку многу домаќинства избираат ПВЦ мечување пред традиционалното дрво? Дали е рентабилно? Дали саканата заштита? Колку е лесно да се одржи пластична ограда? Пред да размислите за типот на мечување што ви е потребно или сакате или сакате или сакате опцијата која е достапна и не бара одржување. Зошто да купите пластична мечување? Овој тип на мечување е таму долго време. Од крајот на 1970-тите, домаќинствата ширум светот од дрво на пластика, и со добра причина. Еве некои од фантастичните придобивки што ги забележувате веднаш. Пластичната мечување е практично без одржување Тие се несомнено еден од најважните што можете да ги најдете на пазарот. Ако не изградите метално коло околу вашата градина, пластичната ограда ќе трае време и години на употреба. По инсталирањето таму е колку што сакате. Модерните пластични огради исто така се посилни од еднаш. Овие не се разговорни пластични филмови! ПВЦ мечување нема да еродира Главниот проблем на дрвена ограда е тоа што може да биде многу лесно да се расипе времето. Како што веќе рековме, пластичната ограда не се распаѓа со текот на времето. Иако можете да сликате и заштитите, сè што сакате да не мините години, бидејќи тоа го прави робустен пластичен мечување систем. Пластиката е рентабилна Еве уште еден интересен дел кој е јасно позитивен за нас. Всушност, пластичните огради заштедуваат пари во наредните години! Другите системи на оградата ќе бараат редовно одржување, површински третман, па дури и размена. Бидејќи нашите огради се речиси без одржување, нема да морате да платите за поправки. Вредно е цената на инсталацијата - го однесете од нас! Има огромна разновидност Нашите пластични огради доаѓаат во огромен спектар на бои, стилови и прилагодувања. Ние работиме со различни професионални завршетоци за да можеме да им понудиме на сите клиенти на мир. Без оглед на стилот, бојата или обликот, ние ќе ви помогнеме да го пронајдете вистинскиот изглед на вашата градина. На крајот на краиштата, ќе сакате ограда дека не само што трае одлична работа, туку која исто така изгледа фантастична секоја сезона. Пластични огради муви Некои се плашат дека пластичните огради можат да изгледаат малку евтини. Робусни, модерни огради се дизајнирани професионално и се инсталирани со максимална грижа и внимание. Достапен систем за мечување со долг живот, исто така, совршено трепка со вашата градина. Е винил мечувањето тоа право за вас? Дали ги испитувате алтернативите на традиционалната дрвена ограда? Потоа винил оградата може да биде одговор за вас. Винил мечување има неколку предности и недостатоци. Овој материјал базиран на пластика направен од поливинил хлорид (ПВЦ) е генерално скромен одржување и дури не се протега како дрво. Купувачите како тоа не се движат, нема проблеми со инсекти или дека не е потребна завршница често. Покрај тоа, таа има неколку бои и стилови, од кратки огради до високи огради. Тоа дури може да биде структурирана за појавата на слично дрво. Сепак, првичните трошоци за инсталација можат да бидат високи и исклучително време може да се деформираат или на друг начин да се оштетат. Сепак, за многу луѓе придобивките од овој материјал преовладуваат над негативи. Придобивки во Shortrupt: Ниско одржување Висококвалитетен винил може да личи на традиционалното дрво Не вози и не игра Лесно за чистење Конс на кратко: Екстремно време може да го оштети материјалот Не постои природен материјал Високи почетни трошоци Алги и габа може да предизвикаат боење Трошоци за винил мечување Просечната цена на винилната ограда е околу 3000 евра. За околу 15 евра по квадратен метар можете да добиете висок квалитет на оградата. И за околу 31 евра по квадратен метар, можете да изградите повисока ограда за приватност. Трошоците за плати се во просек од 29 до 40 евра на час. За споредба, просечната дрвена ограда чини околу 2330 евра, со материјална и работна сила се движи од 12 до 37 евра за линеарен отпечаток. Некои додатоци кои ќе ја зголемат цената, вклучуваат огради колони капи, текстури, мрежни ефекти и порти. Плус, самата дебелина на материјалот ќе влијае на цената. Евтини винил огради обично се тенки и може лесно да се прободени или на друг начин оштетени. Како по правило, вреди да се инвестира во подебел винил за да се постигне стабилна ограда која бара помалку време за одржување. Ако сакате да заштедите пари, поминете низ начинот на поедноставен дизајн за да изберете посебен материјал. Одржување и поправка Винил оградите обично се многу лесно одржувани. Тие никогаш не бараат сликарство или мариноване, нивната површина е лесна за гребење и лесно чистење. Винил е не-порозен, па ако вашата ограда е тивко валкана, лесно можете да го спречите цревото и да ја исчистите површината. Исто така е одличен производ ако имате миленичиња или деца, бидејќи нема да морате да се грижите за чипови како што правите со дрвена ограда. На винил плоча повремено почнуваат одгледување на алги или габи, особено ако имате ограда во близина на распрскувачот што ја одржува областа влажна. Сепак, сепак, не е тешко да се исчисти оваа боја. Едноставно исплакнете ја оградата за да ги исчистите повеќето од дамките, а потоа вентилирате со вода и сапун раствор. Исплакнете ја оградата со црево и дамки треба да ги нема. Поправките може да бидат малку тешки во винил покажувачот дури и ако тоа не треба да биде чест со овој робустен материјал. Ако дел од оградата понекогаш се крши, можеби ќе треба да ја замените целата панел на оградата во зависност од тоа како поединечните делови се вклопуваат во себе. Со дрвена ограда, обично може да го замени само еден скршен одбор или колона наместо целиот панел. Трошоците за поправка се разликуваат многу во зависност од она што е оштетено. На пример, еден píket може да стои само околу 4 евра, туку скапа иновација во која сите панели треба да се корегираат, може да бидат во вредност од 215 до 660 евра за материјал и работа. Дизајн Винил огради имаат многу дизајни. Можете да добиете високи огради за заштита на приватноста со Lamellas блиску до себе за да ги спречите изгледите. Исто така, постојат различни видови на слика стилови со ламели кои се пооддалечени едни од други. Можете исто така да додадете нагласување, како што е мрежата на врвот на оградата, јазли врвот или декоративни капи на мислења. Постојат дури и винилни огради кои изгледаат како украсни железни огради со тесни заоблени ламели кои имаат врвни врвови. Повеќето луѓе одлучуваат за оградата во опсег од 4 до 6 метри, дури и ако се достапни и повисоки и пократки опции. Покрај тоа, винил мечување има неколку обоени отелотворувања. Постојат неутрални бои како бело, крем, кафеава, сива и црна боја. Некои стилови имаат поизразена боја, како што се зелени, сини и црвени. Покрај тоа, винил често може да биде структуриран да изгледа како и други материјали, вклучувајќи и природно дрво и чакал. Винил мечувањето може да се инсталира насекаде каде што треба да се подели дел од дворот. На пример, можете да користите висока ограда за да обезбедите и приватност околу вашиот двор или други за безбедност за да поставите околу базенот. Покрај тоа, можете да користите краток винил мечување околу градина стегање или други делови на тревникот што сакате да го нагласи. Инсталирање на винил ограда Можно е да се инсталира мирисот на винил ограда обично бара средно ниво на вештина. Винил мечување обично се испорачува во парчиња заклучување. Кратките огради се поставени полесни од високи огради. Во овој тип на огради, обично мора да ги тресните цевките за сидро во земјата, над цевките за да ги додадете колоните на оградата, а потоа да ги поправите шините и игличките. За повисока инсталација, потребна ви е често посебна торба и брзо складирање на цемент кој има мислења на одредена локација. Оваа работа е често најдобро да замине за професионална ограда компании. Бидејќи ќе копате во почвата, тоа не е проект кој треба да се направи кога земјата е замрзната. Општо земено, проектот треба да потрае еден до два дена, во зависност од областа што ја оградувате. Бидете сигурни дека сте стекнале точни дозволи и прво да ги означите потребните алатки. Еден од најголемите предизвици во структурата на оградата е заобиколување на инженерските мрежи и другите постоечки структури, вклучувајќи ги и дрвјата. Затоа, важно е пред да започнете, мапирате точната линија што ќе ја направите вашата ограда. Нема кратенки или инсталирање на винил ограда. Вие ќе бидете најефикасни ако направите време и прегледајте дали се вклучени сите компоненти, а потоа следете ги инструкциите. Кога се подобрувате со материјали, можете да влезете во неволја и да предизвикате нестабилна ограда. Е винил исто како и ПВЦ? Винил и ПВЦ често може да се збунат едни со други, но вистината е дека овие два материјали не се исти. Винил е етан радикал кој се однесува на многу различни етилен соединенија, а ПВЦ е поливинил хлорид и полимер винил хлорид. ПВЦ е еден вид винил и е еден од најпопуларните градежни материјали на пазарот. ПВЦ е кратенка за поливинил хлорид и е релативно ефтин. Можете да најдете винилна ограда дури и во земјите од Третиот свет поради достапните цени. ПВЦ е популарен снабдувач, бидејќи е лесно да се работи и е отпорен на биолошки и хемиски нарушувања. Кога инсталирате винил ограда, единствениот употребен ПВЦ винил обично се нарекува винил мечување. ПВЦ беше случајно креиран кога банките за винил хлорид беа изложени на директна сончева светлина. ПВЦ во моментов е произведен во лабораторија наречена полимеризација. Полимеризацијата вклучува многу сложени хемиски реакции. Други видови на винили вклучуваат поливинилиден хлорид, поливинил ацетат и поливинил алкохол. Винил и ПВЦ огради обично се попопуларни од дрвените огради, бидејќи тие лесно се одржуваат и се отпорни. Оградата исто така може да се направи да изгледа како дрво, но не паѓа како дрво. ПВЦ и винил мечување може да се наслика, тоа бара боја на епоксидна база. Пред купувањето е важно да се спроведе истражување на сите видови на материјали што се користат. Можете да претпоставите дека винил всушност значи ПВЦ, но за да ја направите вашата ограда во 100% безбедност, ќе треба да го потврдите производителот за детали. Ако сакате да го извлечете максимумот и да имате убава презентација за вашиот предниот или задниот двор, изборот на ПВЦ винил ограда треба да биде приоритет Венил мечување натпревари со дрвена ограда е повеќе од 20 години. Повеќето ПВЦ или винил огради обично се во бела, бидејќи тоа е најлесниот начин за производство. Видот на премија винил ограда која не бара големо чистење, се нарекува девица винил ограда. Инвестирањето во винил или ПВЦ ограда е умен чекор, бидејќи трае долги, за разлика од дрвени огради кои бараат континуирано одржување и можат да ротираат со текот на времето. Оние кои избираат ПВЦ винил ограда, откриваат дека имаат отпорно решение кое исто така изгледа многу привлечно.