Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пејзажен Архитект
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од пејзажен архитект? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за дизајн на градина, дизајн, имплементација, одржување, садење, тревници, наводнување, цветни леи. Цената на дизајнерите за надворешноста и градината обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: консултации, вградување коментари, дополнителни предлози за мали проекти како што е градинарска куќа, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 7.442 пејзажни архитекти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Најчесто поставувани прашања
Зошто ангажираат градинарски архитект преку Wilio?
Ако сте во потрага за локални дизајнери на градина во близина на вас кои ви помагаат да ја разубавите градината, вистинските професионалци може да се најдат во Wilio. На нашата веб-страница можете лесно да најдете градинарски архитект / дизајнер кој може да ја предложи вашата градина според вашиот личен стил и вкус. За Wilio ќе најдете меѓу другите услуги за куќа, стан, градина и сеопфатна градинарство услуги, градинарски архитектура и дизајн. Овие услуги вклучуваат советување, дизајни, имплементација и целосно одржување на украсни градини и зеленило околу нас. Вие повеќе не треба да бидете комплицирани за пребарување на компании кои создаваат дизајн на градинар. Wilio е секогаш подготвен да ви помогне. Не е важно дали е предлог за пред-одделение или мал суд, имаме доволно дизајнери на градини кои се ентузијасти од спроведувањето на градинарската работа и уредување надворешни простори. Можете да го проверите нивниот профил, да го видат своето портфолио и да ангажираат некој кој најдобро го реализира сонот за поубава градина. Кога влегувате во задачата за Wilio, нè информира за деталите за вашето барање како состав на услуга, временски распоред за имплементација на работата. Тие потоа ќе ве контактираат со градинарски дизајнери од околината кои ќе работат со вас за изградба на градината на вашите соништа.
Зошто треба да ангажирам градинарски архитект (дизајнер)?
Нарачајте градинарскиот архитект не е снобик, туку манифестација на рационално размислување. За да го решите надворешноста околу вашата куќа, прво контактирајте го градинарскиот архитект. Треба да најдете експерт кој има сертификат за оваа активност. Тој гарантира дека дизајнерот на градината е последна, како и дека тој има доволно техничка позадина. Сето ова може да заштеди време, пари, како и секое разочарување. Планирање и дизајнирање градини е сложен и тежок процес кој бара креативни и технички вештини и експертиза. Тие вклучуваат познавање на градежни техники, хортикултура, прилагодувања надвор од патот и финансиски трошоци.
Колку време трае додека градината на градината не ја предводи мојата градина?
Колку време е потребно планирање и дизајнирање на градината зависи од големината на вашата градина и сложеноста на предлогот. Ако ова е едноставен градинарски проект за мала градина, предлогот може да се подготви за 1-2 недели. Ако вашата градина е пообемна, има поубави сценографии и други пејзажни елементи, предлогот ќе трае подолго.
Зошто ангажираат градинарски архитект преку Wilio, а не бизнис?
Изнајмување на надворешен градинарски архитект преку Wilio е побрз и практичен. За разлика од компаниите дека реакцијата обично трае денови или недели, градината архитекти од Wilio ќе звучи веднаш. Само неколку кликања и веднаш можете да воспоставите контакт со нив. Може да се каже дека градината архитект ќе чини удар пари, но спротивното е точно. Со извршување на градинарски архитект, можете да заштедите многу пари и да добиете професионални услуги.
Што ако сакам само да го реконструирам дел од мојата градина?
За да го подобрите или реконструирате дел од вашата градина, тоа не е проблем. Ние ќе ви помогнеме да најдете експерт за градинарски дизајн кој сугерира функционален и естетски најидеален композитен раствор на вашата градина. Без разлика дали станува збор за намалување на вашиот тревник, инсталирање на тераса или преуредување на поплочување, дизајнерот ќе ви ја закаже саканата работа, така што добавувачот може да ја направи работата брзо и ефикасно.
Кога е најдобра година на годината за вашата градина дизајн?
Можете да ја сугерирате вашата градина во секое време во текот на годината. Нашите градини работат во секоја сезона. Сепак, идеално е во текот на зимските месеци кога можностите за работа во градината се ограничени. Во исто време, дизајнерот на градината може да ви го дизајнира најдобриот период за спроведување на вашиот градинарски проект, јас. Садење растенија, цвеќиња, украсни дрвја и зеленило.
Може ли градинарскиот архитект да ми помогне со работа во областа на дизајнот на ентериер?
Ако ви треба помош со дизајн на кујна, дневна соба или спална соба, исто така имаме дизајнери на ентериер (архитекти) за да ви помогнеме да ги реконструирате внатрешните простори за да изберете од идеални ѕидни бои и дизајн иновативни решенија за складирање. Ние создаваме прилагоден внатрешен дизајн според вашите барања и ние помагаме да создадеме функционален, убав и удобен дом за секој член на семејството.
Кои други услуги поврзани со градината можам да резервирам преку Wilio?
Кога вашата градина е дизајнирана и имплементирана, можете да ангажирате експерти за да ви помогне со одржувањето на вашата градина. Имаме квалификувани експерти кои можат да ви помогнат со сите градинарски работи - од трева и украсен тревник за садење зелена во вашата градина. Можете исто така да ја резервирате службата за заштита на тревниците - оплодување, аерација, отстранување на плевелот, реставрација на тревникот и наводнување на тревникот.
Услуги
Што вклучуваат услуги за градинарски дизајн?
Услуги за дизајн на градината вклучуваат широк спектар на задачи кои го прават вашиот сон градина. Кога ќе резервирате градинарски дизајн преку Wilio, можете да заштедите време, да го минимизирате стресот и да го постигнете саканиот ефект. Без разлика дали треба да се дизајнира нова градина или модернизација на отворен простор, нашата градинарски архитекти се достапни. Што можете да очекувате кога ќе уживате во градината дизајнери преку Wilio:
Првични консултации и истражување на лице место
Вашиот градинарски проект започнува со консултации со градината архитект за да ги дознаете вашите идеи за идната градина за соништа. Барате дизајнери да ви помогнат да направите отворен простор каде што тие се даруваат птици, пеперутки и пчели? Или сте во потрага за модерна градина дизајн кој одговара на вашиот дом? Ние сме тука за вас. Бидејќи секоја градина и куќа се оригинални проекти, вашиот градинарски архитект ќе го испита надворешноста и ќе сугерира оптимално решение за завршување на градината или комплетно решение на целиот простор.
Планирање и дизајн
По консултации со вашиот градина дизајнер ги користи сите информации обезбедени за да се создаде детален градина план. Можете да замислите каде да поставите специфични пејзажни површини како што се патеки, тревници и тераси, како и дизајнирани материјали, шеми на бои (лист и цветна боја), елементи за вода и системи за осветлување. Треба да ви дадете 3D визуализации за да ви овозможи да воведе идна градина. Планот, исто така, содржи растенија и цветни леи, ставајќи дрвја, топлина - обликување дрвја, цевки и други украсни дрвја, во зависност од вашите лични преференции и видови кои најдобро ги исполнуваат условите на вашата градина. Други аспекти и градинарски елементи кои одговараат на вашите слики и естетски вкусови се вклучени.
Следење на проектот
По започнувањето на изградбата на градината, градината дизајнер ќе го надгледува проектот. Целиот процес на имплементација ќе биде редовно следен за да се обезбеди хармонија на градинарската архитектура со околната природа. Со цел сите асфалтирани површини и нивните надворешни функции се спроведуваат како што се планирани и исполнети високи стандарди. Неопходно е да се помират асфалтирани површини со куќа и околина. Во случај на неочекувани проблеми, градината дизајнер има брзи и ефикасни решенија. За постојано одржување на изгледот и квалитетот на вашата градина, прашајте го дизајнерот на градината да изготви план за одржување на градината. Можете да го направите одржувањето или да го поминете од градинарот како референца.