Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Пеглање
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.051 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за пеглање? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за пеглање облека, пеглање детски работи, пеглање кошули, постелнина, крпи. Цената на услугите за пеглање обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: експресно пеглање, трошоци за испорака, импрегнација, скробување обезбедени од еден од нашите 10.025 експерти во категоријата

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како правилно пеглање За свежо пегла облека е пријатен поглед: тоа е чист, свеж и модифициран. Пеглањето е одлична работа, но многу луѓе не јавуваат оваа активност или го ставаат што е можно поскоро. Зошто? Тешко да се каже. Здодевност? Или страв од уништување на омилената облека? Зглоб и раменици на подолго пеглање? Можеби од секоја брзина на малку. Ние ќе ги опишеме најлесните и најчестите примери за пеглање. Основна помош - освен железа, се разбира - е пеглање. Теоретски би можел да биде солидна еднаква на некомпална површина, но тоа е само итно решение. Пеглање одбори се направени специјално за да се олесни пеглање, екстра се обложени со специфична супстанција (на пример, со тефлона површина), која одржува топлина и е дише, така што топлината исто така може да навлезе во облеката. Пеглање е побрз и полесен отколку што може да изгледа на прв поглед. Во вистинската постапка, кошулата треба да трае три минути. Најдобро е да започнете со ракави, бидејќи додека го завршите остатокот од кошулата (торзо), тие ќе бидат кул за да висат на страните на одборот за пеглање. Во спротивна постапка може да се случи дека делови од кошулите кои веќе се потпираат се повеќе или помалку отфрлени. Не заборавајте да ги разнесете копчињата на манжетните. Ова е нешто што многу луѓе ги потценуваат или ги игнорираат. Ако ги напуштите манжетните и да ги дистрибуирате до нив "на рамен", подобро е чиста не само манжетната, туку целиот ракав. Истото важи и за кошула јака. Треба да се отвори и да се постави "на рамен". По пеглање целата кошула, нека го висат неколку минути целосно да се излади. Пеглањето ќе ја загрее супстанцијата на многу висока релативна температура, измазнување на супстанцијата, а потоа "swap" за време на ладењето. Тоа ќе ја спречи супстанцијата да се одмара во првата облека, и целата твоја работа ќе излезе назам. Основниот принцип е да ја поставите точната температура за одреден вид на супстанција. Ткаенини како свила или полиестер не можат да изложат високи температури. За бран и вештачка свила, користете средство за поставување, додека одржувате висока температура за памук и лен. Ако не сте сигурни дека типот на супстанција ќе ги потпишете чекорите подолу. Ако не ја намали корекцијата, обидете се со префрлување на железо до малку повисок степен. Проверете го прилагодувањето на железото пред секое железо. Но, тоа може да се случи дека железото немате нарушување. Што тогаш? Во овој случај, постојат неколку трикови кои можете да си ги дозволите. Првата помош е употребата на тушеви. Сепак, звучи за првото чувство за слух кога ја дружи облеката директно зад шарката за туширање или на топла вода, делумно ја откажува корекцијата. Но, ризикот е дека облеката лесно може да се впие со еден погрешен прскање и набори кои беа намерно на облека може да исчезне. Втората опција е распрскувачот. Но, ви треба некој потежок стан, како што е груба книга. Вие прскајте малку вода на стутканото место, нежно во вашата ткаенина, го ширите на некоја еднаква површина и вчитајте го со веќе споменатите книги. Сепак, не притискајте премногу долго за да не креирате корекција на друго место. Третиот трик во ред е фен. Впие смачкана ткаенина и вметнете во фен. Облека што ја избирате додека е жешка и треба веднаш да го обесувате. На овој начин, сите корекции може да се отстранат од ткаенината. Добар совет: Наместо да се натопи со вода, можете да одговараат со коцки за мраз.