Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се

Паркет

Дали барате монтер на паркет? Имаме 25.421 провајдери во оваа категорија. Испрати барање.

Почни
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за паркет? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за отстранување на стари подови, нивелирање на подлогата, нивелирање, површина и пресметка на материјали, поставување паркет. Цената на паркетот обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: материјал за израмнување, гумен чекан, кит, лајсни, пила, кои ќе ги обезбеди еден од нашите 25.421 подови во дадената категорија.

Исто така види:Цени
32.759 регистрирани професионалци
87.780 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации
Корисни информацииШто треба да знаете
Е дрвен паркет за вас во право? Дрвени паркет подови - плочки создадени со поставување мали парчиња дрвени предмети во периодични примероци - најчесто се вообичаени во домаќинствата. Во текот на 1960-тите се чинеше речиси секоја куќа има кујна, трпезарија, дневна соба или простор за да се релаксира со овој тип на подот. Подоцна, овој стил постепено паднал во не-значење кога се појавија понови и поевтини опции како што се ламинати и луксузни винил. Оние кои сакаа дрвени подови, исто така, избраа главно квалитет. Конусен избор Дрвените продажни трговци постепено го намалија нивниот избор и само неколку видови дрвени паркет подови. Некои од главните производители продаваат ограничени количини на паркет или го завршија производството на нивните редови на производот, иако во некои продавници ќе најдете набавки понудени за продажба. Но, поголема е понудата на винил подови со дрвен паркет дизајн. Дрвениот паркет сè уште произведува дури и ако можеби имате малку лов за да го пронајдете саканиот стил. Ако ги одберете, ќе имате уникатен кат дома. Предности Задебелен стил. Лесна инсталација Не е потребно првично завршување Идеален за модерни стилови Можен финиш Конс Подолго и повеќе барања за пребарување Стил може да изгледа надвор од датумот Завршни опции Limited. Подложни на почеток Паркет Podláh Историја Најстарите вистински паркет подови изработени од тврдо дрво датираат од 16 век, кога богатите аристократи почнаа да го инсталираат на мермерните подови од страна на занаетчии кои го создале овој ефект со внимателно уредување на мали тешки дрвени парчиња во геометриски обрасци. Дрвени подови од различни видови беа основа на целиот век, но во повоениот кога владееше со тепих, почнаа да ги покриваат во куќите. Ова беше променето кога производителите на подови почнаа да произведуваат тенки паркет плочки во најголемиот дел во најголемиот дел од 60-тите и 70-тите години. Со создавање дрвени плочки со парчиња дрвени фурнири распоредени во геометриски обрасци Производителите го оживеа појавата на скапи паркет по разумна цена. Сопствениците на куќи започнаа со отстранување на теписи за да направат подови од паркет. Но, накратко, НАТО добива ламинати, винил паркет и порцелански плочки како најпосакуван кат материјал. Одржување и поправка Грижа за дрвени паркет подови е слична на грижата за секој кат на дрвени предмети. Дневната нега треба да вклучи убедливо и суво правосмукање четка од микрофибер. Влажните точки треба да се всадат со хартиени брише, а потоа да ги избришат со влажна мијалник. Еднаш месечно, подот треба да се исчисти со средства наменети за дрвени подови. Не користете восоци, бидејќи подот ќе се лизне и ќе ја оштети финишот. Никогаш не користете пареа на паркет (или за било какви дрвени подови), бидејќи тоа би можело да им помогнам на влага во дрво. Неодамнешните видови паркет често се изработени од масовно дрвено дрво отколку од дрво. Иако е можно мелење и завршница, тоа го комплицира фактот дека структурата на дрвото. Главните модификации на овие катови треба да направат искусни експерти. Дизајн Паркет подови одговара модерен стил. Инсталирајте паркет подови Инсталирајте паркет плочки е едноставен. Само прашајте ја. Плочките се прилично тенки за да можат лесно да ги намалат. Повеќето паркет плочки се направени однапред, што значи дека нема да мора да се омажи или да го насликате. Сепак, слабоста на плочките значи дека е од суштинско значење дека подлогата е совршено рамна и еднаква на. Ако се појави свиокот на подлогата, површинскиот кат е видливо оган под нозете. Треба да се направи и грижа за модели и нивниот точен распоред да биде исправен и симетричен по рабовите. Имајќи паркет во бањата не се препорачува бидејќи тоа е место со висока влажност. Удобност и удобност Паркет подови работат слично на дрвени подови. Секој дрвен под ќе биде малку помек и потопла од хард кат материјали под нозете. Керамички или камени плочки се поладни и потешки од тепих, плута или луксузен винил. Како и другите дрвени подови, паркетот може да биде бучен. Луѓето често ги покриваат своите теписи со текот на времето за да го зголемат удобноста и да го намалат бучавата. Паркет наспроти тврдо дрво Некои експерти во стилот покажаа дека паркетните подови треба да се вратат на модата. И подобрените производи помагаат да се ресетира интересот за паркет. Наместо фурнирските структури, повеќето од денешните паркетни плочки користат масивно дрво. Сепак, изворите за паркет на дрвени предмети се ограничени. Ако размислувате за дрвен паркет, најверојатно го разгледувате својот приоритет во споредба со традиционалниот кат на дрвени предмети. Придобивките од паркетот спроти тврдо дрвото се наоѓаат во неговиот драматичен изглед, светлосна инсталација и соодветност за модерни домашни модели. Одбори од дрво ќе биде подобар избор ако барате подови со поголема флексибилност декор. Некои луѓе може да изгледаат надвор од застарено, додека дрвените подови се повеќе разноврсни.