Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Паметни Жици
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.463 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга во областа на интелигентно ожичување? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за проектирање на електрични инсталации, понуда на цени, изградба и монтажа на компоненти, поврзување на поединечни делови на мрежата. Цената на паметните жици обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: редовни извештаи за статусот, мобилна апликација, пост-гарантна услуга обезбедена од еден од нашите инсталатери на 22.365 во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Што е паметна електрична инсталација? Паметната врска помага да го заштитите вашиот дом. Постои голема количина на кабли дома и надвор. Телефонски линии, напади, звучни кабли, компјутер, интернет кабли и конектори, осветлување, безбедност и домашна автоматизација. Договорот со инсталацијата на секоја од овие комуникации може да биде неверојатно комплициран процес - и што повеќе, секоја инсталација или одржување обично бара дополнително полнење и вклучување, исто така, може да го продолжи времето потребно за одржување и поправка. Многу луѓе не се во право со мрежни кабли. Интелигентните жици е систем кој овозможува комбинација на различни видови на возачи кои се користат во една платформа која овозможува интеграција на различни системи и паметни домашни сензори низ куќата и овозможува дополнителна врска. Интелигентната електрична инсталација вклучува IT ALIA осветлување, безбедност, интернет комуникација, безбедност и аудиовизуелни системи или системи за домашна забава. Е инсталиран само еден акредитиран техничар. Со оваа паметна електрична инсталација, ќе биде лесно да ги поврзете сите потребни уреди и покрај менито и дополнително лесно и лесно да се прошири. На пример, ако во моментов не сте дома со Smart TV, но можеби во иднина сакате да го имате, паметната функција за ожичување осигурува дека потребните кабли ќе бидат инсталирани и можете да го обновите. Кој инсталира паметна електрична инсталација? Инсталацијата го прави техничар кој е гаранција за квалитетна работа. Треба да се има предвид дека трошоците за интелигентно вклучување на вашата куќа за време на изградбата или реконструкцијата е многу помала отколку ако сте интелигентни за да се инсталира назад во изградена куќа. За да дознаете каков вид на паметни жици ви се потребни, разговарајте со вашите квалификувани опции за инсталација. Што и да одлучите за ништо, добра вест е дека исто како што "Обезбедувањето на иднината" на вашата куќа, паметните жици, исто така, ја зголемува вредноста на вашиот дом. Заштеда на трошоците Можете да заштедите ефикасна интелигентна електрична инсталација околу 30% од трошоците за енергија. Со автоматизирано управување со алатки и карактеристики во вашето домаќинство, овој тип на електрична инсталација нуди зголемена безбедност. Можете да ги автоматизирате вашите ролетни за повторно затворање на впечатокот дека сте дома. Ако имате зафатен и брз живот, заборавите на електрични апарати, овие системи за ожичување ќе ви помогнат да ја следите вашата цевка или плочата за готвење. Камера, климатизација, ролетни и врати може да се контролираат од автоматски системи кои се достапни од далечински уреди. Ова може да се состои од интелигентен проблем со вклучување. Со цел системот да работи, мора да поседувате уред кој ќе го поддржи. Цената на овие уреди е тешко да се измери. Телевизори, безбедносни системи, кујнски апарати и други компатибилни домови ќе претставуваат дополнителни трошоци. Безбедност Ако инсталирате паметни електрични инсталации, треба да запомните дека се поврзувате со Интернет. Хакерите бараат грешки во домашните интелигентни електрични инсталации. Ако имате безбедносни камери или далечински пристап до компјутерски систем, важно е да бидете сигурни дека користите сложени лозинки и повеќеслојна безбедност. Интегрираните уреди и сензори за паметни електрични инсталации се поскапи од нивните нормални колеги. Исто така, мора да го земете предвид фактот дека овие системи користат Wi-Fi и други сигнали. Ако сакате систем кој работи на оптимални нивоа, конечно можете да платите повеќе за одредена привилегија. Електронските сигнали можат да ги збунат компатибилните уреди. Овие проблеми можат да се решат само со купување на поскапи уреди.