Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Осветлени Тавани
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.505 регистрирани професионалци
92.050 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на светли тавани? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за консултации, дизајн, производство и инсталација на осветлување по нарачка. Цената на светлосните тавани од гипс картон обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: транспортни трошоци, инкорпорирање коментари во дизајнот, производство на нетипично осветлување обезбедено од еден од нашите 22.844 специјалисти во дадената категорија

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Зошто избирате квалитетен електричар преку Wilio за инсталирање или поправка на светилки? - Сертифицирани и квалификувани електричари одобруваат близу вас. Вашата безбедност никогаш не треба да биде потценета кога станува збор за решавање на електрични нарушувања и поправки во вашиот дом. Можете да сметате на професионална и безбедна електрична работа при нарачување на електричар преку Wilio. Сертифицирани електричари за домаќинство и комерцијални електричари имаат темелно прегледана експертиза и работат во согласност со сите електрични инсталации. Барањата за инсталација на осветлување се предмет на голем број на технички стандарди, и европски и оригинални национални stns. Проблеми STN 33 2000-5-559: 2013-03 Дел 5-559: Избор и изградба на електрична опрема. Светилки и светли инсталации. - Професионална и безбедна инсталација на светилки. Сите задачи поврзани со електрична инсталација се едноставно ризични и опасни. Затоа, немојте да судите сами. Оставете шрафцигер настрана и ја покани работата на професионалниот електричар на Вилио. Лиценци за лиценцирање може да ви се справи со разни електрични работи, како што е инсталацијата на таванот светилки, инсталација и размена на прекинувач за светлина, размена, поправка и монтажа на електрични приклучоци, инсталирање на прекинувач за затемнување и многу повеќе. Услугата ќе биде направена безбедно, ефикасно и во однос на вашето задоволство од 100%. - Брза онлајн резервација. Внесете ја вашата Wilio побарувачка и за време на минути ќе бидете потенцијален и достапен електричар. Изберете го вашиот задоволителен електричар според нејзината проценка и цени и се согласувате со крајниот рок за имплементација. Што можете да го инсталирате, фиксирате, заменете и заглавете повторно? Квалификувани електричари на Wilio имаат искуство со различни инсталации на светилки, светлосни кола и размена на фиоки. - Осветлување - Замена на светилки, поправка, инсталација и ангажирање. Од постигнувањето на осветлувањето на квалитетот во вашата дневна соба или кујна над квалитетот на таванот или замена на погрешни светилки за нови современи решенија за смарт инсталација затемнување и гласовни контролирани светилки. Можете исто така да аплицирате за нивниот совет ако не сте сигурни што светилките избираат да одговараат на вашите потреби за светлина. Квалификувани електричари од Wilio ќе ви помогнат професионално и брзо. Во зависност од тоа како е главната цел на наведената просторија и кои се вашите специфични барања, можете да возите или да замените широк спектар на светлосни производи: лустери, ѕидни светилки, вдлабнато осветлување, подни светилки, светилки под кабинети, табеларни светилки и светилки со Флексибилни, вртат рака, ѕидни рефлектори, светла над / до ретровизори, безбедносни градина осветлување, LED светла и други. Ако резимираме дали треба да ги монтирате или замените изворите на светлина или да ги решите проблемите со светлината, како што е релаксираниот возач, прекината прекинувач или осигурувач, како и решавање на проблемите со електричното коло, ние сме тука за вас. Не двоумете се да не контактирате дури и ако треба да замени само неколку светилки. Како на друго место можеме да го подобриме вашето осветлување дома? Нашите решенија за инсталација на светилки. Иако звучи едноставно, размената на погрешна сијалица не е секогаш едноставна, и за можни проблеми со сијалицата. Затоа, ако сметате дека веќе имате проблем да ја замените сијалицата или сте дома со стари традиционални светилки со висока потрошувачка на енергија, нарачката за Wilio беспрекорна инсталација на светилки за заштеда на енергија. Wilio може да го замени / инсталира, на пример, светилки за заштеда на енергија, LED осветлување, кое и да сметате дека е погоден за вашите простории. Монтирање на прекинувачот за светло. Како што знаете, проблемите со светлата на домаќинствата можат да бидат предизвикани од погрешни или стари светлосни прекинувачи. Можете да нарачате нашата услуга за префрлување на светлина, поправка и ефикасна и размена и сигурно вратете ја правилната функција на вашиот систем за осветлување. Ние можеме да инсталираме, да ги поправиме и повторно да се ангажираме: еднополни прекинувачи, прекинувачи за затемнување, 3-насочен и прекинувач со 4 насоки, надворешни и внатрешни прекинувачи, осветлување на ориентација и дебелини. Кога инсталацијата, замена или жици на електричниот прекинувач, електричниот кикер тестови дали работи правилно. Заменувајќи или прицврстување на електричен штекер. За замена или поправка на оштетен електричен штекер, без разлика дали со ѕид или хипометар, секогаш наоѓате квалификуван електричар. Размислете за ризиците од таква специјализирана работа во електротехниката и не се обидувајте сами да го решите проблемот. Ова главно се занимава со земјопоседници кои ќе го нарушат законот ако тоа би било неовластено поправка на електричната опрема изложена на ризик од здравјето на закупецот. Важна забелешка: Избегнувајте оган предизвикан од преоптоварен приклучок - ако редовно го користите продолжен кабел во одредена просторија или поврзување на апарати кои можат да ја надминат максималната вредност е да инсталирате двоен фиока поради вашата безбедност. Искусни електричари сакаат да проверат дали вашите приклучоци не се оштетени и ве советуваат што можете да направите за да бидете безбедни во вашиот дом. Најчесто поставувани прашања: Прашање: Треба да го сменам планираниот рок. Како да го направите тоа? Одговор: Краен рок и време на услугите што се залагате директно со избраниот провајдер. Едноставно напишете го вашиот добавувач на услуги и потврдете со него нов термин. П: Дали ви нудиме електрични поправки вечер? Одговор: Да, тоа е можно. Вие тврдите одредено време за да одговараат на вашиот електричар. Ние ве охрабруваме да бидете во текот на зимските месеци кога деновите се пократки, избегнувајќи имплементација на овие дела во вечерните часови, бидејќи техничарот ќе може да ја исклучи моќта, која исто така ќе биде досадно за вас. П: Каде секаде е достапно? Одговор: Wilio услугата е достапна во текот на Словачка и неколку други земји. П: Дали го контролирате квалитетот на електричарите со кои работите? Одговор: Дефинитивно. Тие секогаш прават со нив интервјуа за да ги најдат своите квалификации, искуства и кредибилитет. Нашите консултанти внимателно ги проверуваат нивните лиценци и сертификати. Покрај тоа, за секој договор тие добиваат проценка на клиентите што се објавува за сите потенцијални клиенти. П: Јас сум сопственик на компанија, можеш ли да ми помогнеш да ја инсталирам светилката во канцеларијата? Одговор: Да дефинитивно можеме да помогнеме. Електричарите имаат точни квалификации, пракса и алатки за да ги завршат барањата за домаќинството и во комерцијално работење.