Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Олуци
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.616 регистрирани професионалци
93.430 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга за олук? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за производство и монтажа на олуци и додатоци. Цената на системите за олуци обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе детали за услугите: алати, систем за прицврстување, трошоци за испорака и помали поправки обезбедени од еден од нашите 22.609 специјалисти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Како е чистење на стреата? Само книга чистење на олук на веб-страница или во Wilio стан и оставете го остатокот на нашите професионалци. Благодарение на напредната опрема која го користи Експерт за чистење на олук е способен за чистење на вашите олуци од нивото на теренот. Значи, ја елиминирате потребата за високи скали, како и ризик од паѓање или оштетување на вашиот имот. Еве демонстрација на тоа како услугата обично се одвива кога станува збор за чистење на стреата на страницата: 1) Контрола: Експерт за чистење темелно ќе го провери вашиот систем за олук за да го открие својот статус. Во случај да забележите дека му е потребен поправка, тој ќе ве извести. 2) Чистење на олуци и оловни цевки: специјален правосмукалка за влажно вакуумирање со телескопска прачка се користи за чистење на увото. Може да се достигне до 4-тиот кат на секоја зграда. Времето може сите видови на отпад, како што се лисја и гранчиња, завршуваат во олуци, но машината лесно ќе ги отстрани. Исто така постои и мала камера прикачена на телескопската прачка на далечниот крај на малата камера што ја користи техниките за фотографирање / снимање на вашите олуци. 3) Известување: Кога работата е завршена и вашите стреата и води ќе бидат исчистени, техничарот сака да покаже слики "пред" и "по" чистењето за да ги види резултатите од неговата работа. Најчесто поставувани прашања Прашање: Како можам да направам промени во моето барање за Wilio? Одговор: Само влезете во вашата сметка на Wilio и кликнете на моите проекти. Кликнете на проектот што сакате да го уредите и одберете Уреди Проект во менито Опции. Тоа е сè што треба да направите. Можете исто така да ни се јавите за да разговарате со еден од нашите пријателски претставници на клиентите кои можат да се направат за вас. П: Дали исто така ќе ги исчистите водечките цевки? Одговор: Да, нашите експерти за чистење на олук имаат опрема што може да го исчисти целиот систем на олук, вклучувајќи ги водечките цевки. Прашање: Можете ли да ги поправите или инсталирате стреата? Одговор: Да, сепак, тоа нема да направи експерт за чистење на олукот. Ако треба да го поправите или монтирате стреата, внесете ја бараната Wilio за оваа услуга. Прашање: Дали треба да им дадам нешто на техничари? Одговор: Да. Ќе ни треба пристап до електрична енергија или пристап до течна вода. П: Дали постојат стреашта што не можете да ги исчистите? Одговор: Да. Оваа услуга не е погодна за олуците кои имаат заштитни покривки и води директно до Земјата поради проблеми со пристапот. Прашање: Дали треба да бидам присутен во обезбедувањето услуги? Одговор: Не мора, само ако ви обезбедиме пристап до техничар до стреата. Прашање: Како служба за чистење на цревата? Одговор: Тоа зависи од многу фактори, како што се недвижен имот, број на води, должини на олук и нивоа на загадување. П: Дали има лошо време за вас или проблеми со дожд? Одговор: Сето тоа зависи од тоа колку е силен дождот. Експертите за сечење ќе ја оценат ситуацијата на денот на спроведувањето.