Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Огради од Ковано Железо, Метални Огради
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.480 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на фалсификувани огради, метални огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти за таргетирање, производство, склопување, сервисирање. Цената на фалсификувани и метални огради обично зависи од опсегот на услуги. Видете повеќе информации за услугите: трошоци за испорака, услуга после гаранција обезбедена од еден од нашите 24.053 експерти во категоријата.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Колку долго ќе трае фалсификуваната ограда? Околу железо стана исклучително популарен материјал за комерцијални и станбени проекти, благодарение на многу придобивки кои имаат други метали, дрво и твое. За оние кои започнаа свој сопствен проект и се запрашаа, што е животот на ковано железо, постои преглед на нејзиниот просечен живот и некои фактори кои влијаат на издржливоста на ковано железо. Околни железо може да се интегрира во речиси секој репрезентативен дизајн, што го прави една од водечките опции за надворешниот мебел, дизајн светилки и огради. Ако фалсификуваното железо кое е оставено надвор, правилно се третира, тоа често ќе трае цел живот на поединец, често 60 години или подолго. Постојат неколку работи што треба да се земат предвид кога станува збор за лебување на железо. Тоа ќе зависи од неговото одржување, одржување и клима. Поради процесот на кој создава сушено железо, постои шанса да го оштети времето. Естетската атрактивност на ковано железо доаѓа од мало отстранување производ од камен. Кога овие метали се извртени, тие можат да бидат фиброзни и да покажат знаци на временска повреда во релативно кратко време. Оваа штета на времето може да резултира со корозија и 'рѓосание кое е особено тешко за овој тип на метал. За среќа, тоа бара само мало одржување да не се случи и да бидат фалсификувани производи стабилни и атрактивни со години. Во области со прекумерна количина на врнежи, висока влажност или екстремни промени во температурата е важно да се примени боја или заштитен лак колку што е можно повеќе. Во умерена клима, лакови и бои ќе се применуваат само на секои неколку години. За оние кои би сакале да го имаат загреаното железо последно колку што е можно подолго, исто така е добро повремено проверено железо ако нема пропуштени места по боја или лак што овозможува корозија или 'рѓа. Што треба да направите ако забележите корозија на ковано железо. Железо најчесто на површината. Наоѓањето на корозија на посветена ограда не е невообичаена и треба да биде нешто за кое се подготвувате, но не за што треба да се грижите. Повеќето огради од ковано железо ќе имаат мали 'рѓосани точки. Како по правило потребно е време додека не се појави вистинска штета на структурата, но тоа не може да биде идеја и вашата ограда или портата ќе изгледа како да не е правилно згрижено. Некои фактори можат да ја зголемат веројатноста за гордост. Што предизвикува 'рѓа? Постојат неколку работи кои можат да предизвикаат оградата од ковано железо: Оштетена боја. Секогаш кога бојата на вашата ограда е заострена за да го изложи железо под него, најверојатно ќе биде настроена на одредено место. Времето. Бурите и високата влажност можат да предизвикаат 'рѓа. Оградите за ковано железо имаат повисока веројатност за 'рѓосување во многу влажни простори. Нечистотија и раст на растенијата во текот на оградата. Во прилог на очигледните црвени дамки, корозијата исто така може да има и други симптоми. Кои се другите симптоми на корозија? Други симптоми на корозија се: Точки по колоните, плимата или другите површини на ѕидарски во директен контакт со оградата. Пукнатини во ѕидарски на кој е прицврстен фитинг. Избраните огради, гребење или врзани портали (корозија може малку да ја ослабне структурата и да предизвика малку. Ако почнете да ги гледате овие знаци на корозија, многу е веројатно дека вашата ковано железо ќе треба да се поправи. Ова ниво на 'рѓа е генерално знак за занемарување на оградата и е поверојатно да се појави на оние делови кои не беа соодветно третирани. Ако купувате имот со оградата од ковано железо, проверете пред затворање на заговорот. Можеби ќе бидете во можност да го убедите продавачот да придонесе за поправка на трошоците. Што треба да направите кога ќе најдете 'рѓа? Кога ќе најдете заговор на 'рѓата, треба да направите неколку чекори. Запомнете дека 'рѓата на коцка оградата е нормална, лесна за исправка и да биде малку работа, а не многу финансии за убавината на вашата ограда или портата. Кога ќе најдете 'рѓа, треба да продолжите на следниов начин. За откривање на причината. Ако тоа е поларен лак, осигурајте се дека некоја специфична работа не предизвикува расцепување на бојата на одредено место. Ако вегетацијата е отсечена. Во некои случаи, можеби нема да можете да направите ништо, но разумно е да ја сфатите причината ако можете. Проверете го остатокот од оградата. Ако има 'рѓа на едно место, веројатно е на друго место. Со хартија и ленти можете да "означете" 'рѓосани места и да ги проверите подоцна. Дознајте дали треба да контактирате со професионалец. Основни поправки може да се направи со самопомош. 'Растивите точки може да се избришат со жица четка и абразивна хартија (носат маска за лице, бидејќи железната прашина може да предизвика проблеми ако влезе во белите дробови). Завршете го со TMEL ако дупката е голема. Потоа можете да ја насликате оваа ограда. Меѓутоа, ако проблемот е подлабок или ако постои деформација или свиткана, ќе ви треба професионална поправка. Ако имате сомнежи, ве молиме контактирајте го експертот. Веројатно ќе советувате дали во основа е заедничко одржување што можете да го направите или ако ви треба помош. Како фикс на 'рѓосана ограда? Потребните поправки ќе зависат од тоа што е рѓосана фаза. Колку побрзо 'рѓа ќе се третираат на подобро. Ќе научите колку време ќе научите да ги третирате малите точки. Во случај на мали точки без структурни промени, тоа обично се обработува 'рѓа од погодената област и последователните добрите. Треба да се води грижа за да се направи новиот слој на подесени со стари. Ако имате повеќе места од 'рѓата или ако проверката открива дека бојата е на други локации, вреди да се менува целата ограда. Во случај на потешки проблеми, особено ако вашата ограда или портата е задржана, ќе биде неопходно да се отстрани и замени погоденото парче, обично со намалување на неисправни должини и заварување на ново парче. Рачно изработено железо е денес скап луксуз, но добра компанија за поправка ќе го замени со посовремено железо кое ќе изгледа како оригиналот. Пазете се од евтини поправки кои треба да се користат, на пример, алуминиум (алуминиум најчесто се користи за да се направи лажно ковано железо, но не е далеку како силен или отпорен на заб од вистинска работа). Исто така, ќе ви треба компанија за поправка која има искуство со обликување на нов дел од оградата за да одговара на старото. Ова не е работа што можете целосно да ја имате. Што треба да направите по поправка? По поправка на оградата, треба да преземете чекори за да обезбедите соодветна грижа за вашата ограда од ковано железо, така што тоа не се врати. Компанијата за поправка може да се советува со конкретни чекори за вашата ограда. По поголема поправка, тоа е добра цела ограда повторно да се редефинира, бидејќи тоа им помага на усогласување на боите (и за промена на бојата на оградата, можете да го користите како изговор). Пред боење, размислете за употребата на неутрализатор на 'рѓа или раствор од сок од лимон и оцет на' рѓосаните места. Секогаш користете дебела отпорна боја. Не заборавајте да ја исчистите вашата ограда и да проверите барем еднаш, идеално двапати годишно. Користете челични бранови за да го отстраните 'рѓа веднаш штом ќе го видите, пред да растат доволно длабоко за метал за да предизвика проблем. Рѓата е чест проблем на огради од ковано железо, но е решен. Административното одржување ќе помогне да се спречи 'рѓата што не е тешко и не предизвикува проблеми. За професионални поправки, оградата може да се врати во оригиналната состојба во рок од неколку дена. Не обидувајте се да направите комплицирани поправки (ништо друго освен да ги чистите дамки од 'рѓа), треба да се свртите кон експерт со железна работа со железо.