Услуги
Ценовници
Како работи
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Доbrедојдовте во Wilio! Го гледате Wilio како нерегистриран клиент
Префрлете се на професионален.
Навигација
Услуги
Ценовник
За апликацијата
Преземете ја апликацијата
Како работи
Како можеме да го подоbrиме
Контактирајте не
За Wilio
Најави се
Ослободени од данок на доход

Најдете паметни професионалци

Огради на Панели
Доставувањето проект е бесплатно
Среќен клиентОдлична комуникација, се помина според планот, проектот помина како што треба. Добра работа, многу добра личност, затоа препорачувам :)
profile image
Peter Š.Клиент
Зошто Вилио?
33.619 регистрирани професионалци
93.503 решени проекти
4.8 од 5 Просечна евалуација на нашите експерти
226 512 Инсталации за апликации

Дали ви треба услуга од областа на панелните огради? Wilio ќе ви помогне да најдете квалитетни експерти во фокусот и дизајнот, ископувањето на темелите на оградата, монтажата и монтажата на оградата. Цената на деловите за оградата обично зависи од опсегот на услуги. Погледнете повеќе информации за услугите: трошоци за ископ, изнајмување на тешка опрема, градежна дозвола, што ќе ги обезбеди еден од нашите 24.333 градители во дадената категорија.

Исто така види:Цени
Корисни информацииШто треба да знаете
Бетонски префабрикувани ѕидови. Бетонските префабрикувани ѕидови се најекономична можност за ѕидање. На пример, тие се инсталирани помеѓу недвижен имот. Тие често се користат за изразување на опрема и други структури на парцелата. Монтажни бетонски ѕидови се инсталирани побрзо од било кој друг вид на ѕид и обезбедуваат непосредна сигурност и приватност. Нашиот атрактивен асортиман на префабрикувани ѕидови има висина од 1,4 до 3,0 м. Таа е достапна во различни дизајни, форми и големини. Монтажни бетонски ѕидови практично се без одржување ако останат во оригинална состојба. Но, некои сопственици на куќи ги претпочитаат да ги насликаат, што го олеснува мешањето со околната архитектура. Главни карактеристики Префабрикуваните ѕидови се инсталираат брзо. Стандарден производ со сила од околу 20 MPa. Изборот е различни височини, модели, се без одржување, едноставно поправка. Предности на префабрикувани ѕидови Безбедност Морните ѕидови на префабрикувани коло ја зголемуваат безбедноста и приватноста. Тие можат да бидат изградени четири пати побрзо од било кој ѕид од тули. Доследен квалитет Бидејќи префабрикуваните бетонски производи обично се произведуваат во контролирана средина покажуваат висок квалитет и конзистентност. Сила и квалитет Благодарение на екстремно робусна природа на бетонските ѕидни панели, отпорни на напад. Обезбеди сопственик на друго ниво на обезбедување безбедност Отпорност на времето и УВ зрачење Монтажни бетонски ѕидови се погодни за сите временски услови. Едноставно и брзо одржување Монтажни бетонски ѕидови бараат малку или без одржување, што ги прави идеален избор за речиси секое раствор на ѕидање. Бетонска палис ограда Префабрикуван бетонски палис ограда е висококвалитетен безбедносен систем погоден за било каква употреба на ѕидот. Естетиката: робустен бетонски палисади се направени да издржат многу, многу години и да обезбедат безбедност без одржување. Една од многуте предности на овој производ е конфигурацијата на отворена ламела. Производот целосно не го покрива оградениот простор додека овозможува видливост и надвор од областа. Три страни од сите бетонски елементи имаат затворање или површински третман на мувлата и затоа мазни. Четвртата страна има дрвен летен површински третман. Технички податоци: Сите бетонски елементи на палисадите се дизајнирани и произведени според точните спецификации на инженерот и се засилени со челик и фрлаат со бетонска мешавина која достигнува сила од 30 MPa по 28 дена. Ова е постојано безбедна силна и робусна безбедносна бариера. Секој дел е широк 2 метри, мерено од центарот на колоната до следната фаза од колоната. Одделот се состои од две колони, 9 бледи и два попречни греди или ролни на кои страничните завртки се прицврстени. Завртки се користат за прикачување на девет греди до горната и долната железница. Завртки се вградени, дозволувајќи им на дупките инјектирање. Секоја главна колона е засадена во длабочина од 600 x 600 x 600 милиметри и се состои од мешавина од цемент и кршен камен, кој треба да постигне 15 MPa 28 дена. Инсталација: Инсталирањето на бетонските мечување од Палисад може да биде доста брзо. Месечите завршени неделни ќе зависат од бројот на работници доделени на проектот, достапноста на акции, временски услови, преовладуваат услови на почва и неколку други фактори како што се готовинскиот тек на клиентот. Колку треба да ја изградите вашата префабрикувана ограда? Одговорот е малку зависен од каква цел ќе има ограда. Ако сакате да го блокирате бучавата од вашиот пат или од соседи, не заборавајте го правилото дека ако го видите изворот на бучава, исто така, ќе го слушнете. Оградите може да се градат насекаде од 1 до 4 метри. Сепак, постојат и други три прашања што треба да ги совпадите за да ја пронајдете идеалната висина на префабрикуваната ограда: 1) Кои се локалните прописи? Ќе треба да ги знаете локалните прописи за да добиете недвосмислен одговор на тоа колку високо може да се изгради. За да дознаете што точно се велат локалните регулативи, мора да се јавите во планирањето и изградбата на локалните власти. 2) Каде се наоѓа вашата куќа? Во зависност од тоа каде се наоѓа вашата куќа, дополнителни или други закони можат да платат за тоа. Овие закони може да побараат вашите огради да бидат пократки или да ви овозможат да изградите повисоко. Контактирајте го вашето локално село. Еве некои ситуации кои можат да ја променат вашата максимална висина: Дали вашата куќа е вашата куќа? Ако вашата куќа е на аголот, возачите ќе мора да бидат во можност да го видат аголот. Дали вашата куќа е автопат или зафатен пат? Поради прекумерниот бучава од автопатот или други чести патишта, многу општини можат да градат сопственици на куќи по овие патеки повисоки огради за да им помогнат на блокот за бучава. Дали вашата куќа е до бизнис или индустриска зона? Како и со куќите во близина на зафатени патишта, куќите во комерцијални или индустриски зони можат да имаат право на повисока ограда. Тоа е блокирање на бучава и грди индустриски заговор од куќата. Максималната висина може да зависи од тоа каков вид на комерцијално или индустриско претпријатие сопствено земјиште покрај вашата куќа. 3) Кој е вашиот буџет? Кога градите оградата од секаков вид е корисна за следење на димензиите на оградата што е најчестата. Нестандардни висински панели ќе треба да се направат за мерење. Оваа сопствена работа ја зголемува цената на оградата. Сепак, ова не е голем проблем со префабрикувач.